Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#583934 εγώ δεν κατάλαβα ότι πήραν τον ρεντ αλλά συμφοιτηταριά του

άρα δεν του λέω συγχαρητήρια μέχρι να το ξεκαθαρίσει :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#583938 Θεώρησα έτσι όπως το πε πως κι αυτός ήταν ανάμεσά τους, αφού πρόκειται για εξαιρετική ευκαιρία. Θα περιμένω κι εγώ λοιπόν να μας πει.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#583976 εγώ πιστεύω ότι ο ρεντ είναι φανατικός της ελ μικρομεσαίας επιχείρησης όπως κι εγώ και θα το στηρίξει μέχρι τέλους :shifty:

θάνατος στις πολυεθνικές κι έτσι να πούμε :shifty:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#583982 Προφανώς είναι μεγάλη ευκαιρία και είναι ευχάριστο να ακούγονται τέτοια νέα :yahoo:
Δεν είμαι μέσα στους νέους μηχανικούς των ΕΛΠΕ. Για καλό η κακό επιμένω ΕΕ :)
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#584265 Δε βλέπω σχόλια από τον αγαπητό drifter και απορώ. Περίμενα να γράψει οτι τα ΕΛΠΕ θα κλείσουν σε λίγα χρόνια και οτι ο κόσμος θα απολυθεί .
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#584276 Για ποιο λογο να κλεισουν τα ΕΛΠΕ τα επομενα 10 χρονια :lol:

Εγώ το μόνο σχόλιο που θέλω να κάνω είναι να σε βάλω ένα στοιχηματακι για τις εκλογές να σε ξεβρακωσω :shifty:

Έχεις 1000 ευρω για κάψιμο? :s_cool
Άβαταρ μέλους
By ambient
#586206
ambient έγραψε:Από το φθινόπωρο περάσαμε και επισήμως στο μαγικό κόσμο του open space :lol:
Πέσανε οι τοίχοι, έφυγαν τα χωρίσματα, όλο το τμήμα έχει γίνει σαν ταβέρνα. Μιλάει ο ένας στο τηλέφωνο, ο άλλος προσπαθεί να φτιάξει προσφορές, εγώ προσπαθώ να σχεδιάσω, να μελετήσω, να κάνω support ακούγοντας το κλικ κλικ κλικ...κλικ ποντίκι του διπλανού μου. Παραδίπλα τρία άτομα αναλύουν μια κατάσταση, θα την αναλύσω και εγώ θέλω δε θέλω...

Φυσικά εκείνοι που αποφάσισαν το open taverna έχουν ο καθένας στο δικό του γραφείο - με πόρτα που κλείνει :whistlink:
Μετά θα φταίω εγώ που δε θα βγαίνει η δουλειά.

Για την ιστορία: Status update ένα χρόνο+ μετά

Το πράγμα κύλησε όπως προβλέπονταν. Η αποδοτικότητα όλων μας έχει πέσει λόγω στριμώγματος, φασαρίας (αναγκαίας ή καυλ****σματος) και κλίματος καφενείου που επικρατεί. Φυσικά οι μεγάλοι δε το βλέπουν έτσι.
Αντιθέτως στο διάστημα αυτό έγινε μια ακόμα αναδιάρθρωση χώρων για να φτιαχτούν νέα κλειστά γραφεία [!] για "VIP" άτομα :lol: ενώ υπάρχουν σχέδια για στρίμωγμα επιπλέον θέσεων στο open taverna :s_hang επειδή: "Υπάρχει πρόβλημα, δε χωράμε".

Άλλη πληγή τα κλιματιστικά που παρέμειναν στις αρχικές τους θέσεις, αλλά δε βολεύουν κανένα. Κάποιοι ζεσταίνονται (πραγματικά), άλλοι κρυώνουν (πραγματικά), ορισμένοι - κατά φαντασία - κρυώνουν/ζεσταίνονται, ενώ υπάρχουν και οι περίεργοι που δε τα θέλουν καθόλου. Όταν είμασταν μοιρασμένοι το βρίσκαμε, τώρα το αποτέλεσμα είναι: Όλα κλειστά έως να φτάσουμε στο αμήν.

Ο εξαερισμός επίσης χρειάζεται επανασχεδιασμό, αλλά οκ... μη γίνομαι περίεργος.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#586217 Open space γραφεία αυτή η μάστιγα.

Για τις γυναίκες πιθανό να είναι πιο εύκολο για την πλειοψηφία των ανδρών είναι Δράμα
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#586220 Τις γυναίκες συγκεκριμένα καλό θα ήταν να τις έχουν σε ατομικά κουβούκλια, τίποτα καλό δεν πρόκειται να συμβεί αν βρίσκονται μαζεμένες κάπου :shifty:

Και όποιος πει ότι δεν τρώγονται με τα ρούχα τους αν μαζευτούν πολλές μαζί είναι ψεύτης στον εαυτό του :whistlink:

Οι άντρες εντάξει είναι απλά τεμπέληδες, δεν έχει σημασία
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#586242
QsisVTS έγραψε:Τις γυναίκες συγκεκριμένα καλό θα ήταν να τις έχουν σε ατομικά κουβούκλια, τίποτα καλό δεν πρόκειται να συμβεί αν βρίσκονται μαζεμένες κάπου :shifty:

Και όποιος πει ότι δεν τρώγονται με τα ρούχα τους αν μαζευτούν πολλές μαζί είναι ψεύτης στον εαυτό του :whistlink:

Οι άντρες εντάξει είναι απλά τεμπέληδες, δεν έχει σημασία
Είσαι θεός

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#586258 Το open space το αποφασίζουν πάντα τύποι που για τον εαυτό τους έχουν ατομικό γραφείο.
Γενικώς, μεγαλύτερη βλακεία δεν υπάρχει.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#586267 Συμφωνώ απολύτως για το open space, από τις μεγαλύτερες βλακείες που έχει σκεφτεί κανείς...