Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#574466 :shifty: :shifty:

Νά'ταν μόνο αυτός... :sorry:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#574615 Τι να το κάνεις το πτυχίο από ελληνικό ΑΕΙ, όταν είναι busκλασαρία. :(
Άβαταρ μέλους
By drdino
#574620 Ε στη Θεσσαλονίκη αυτά που έχουμε μόνο αστικό, στην Αθήνα είναι metroκλασαρία :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#576326 ξεκίνησα το CISSP certification .
λιγο πιο τεχνικο απο τα συνηθη που εχω κανει αλλα απο τη μια βλεπω εχει αρκετη ζητηση οπου υπαρχει security consideration , απο την αλλη ολα τα αλλα που υπαρχουν στον τομεα μου που εχουν μια αξια αναγνωρισιμοτητα τα εχω κανει οποτε... εχω ενα training slot καθε τετραμηνο, κριμα ειναι να παει χαμενο.
εχω δυο μηνες να προτεοτιμαστω και να δωσω εξετασεις , ελπιζω να ειναι αρκετο.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#576354 Μπα μόνος μου το ξεκίνησα
Δεν έβρισκα και κάτι άλλο να κάνω και το έχω στόχο να παίρνω ένα κάθε τετράμηνο, οπότε μου φάνηκε καλή ιδέα.
Αν σκεφτείς ότι τα τελευταία 4 χρόνια το ακολουθώ (την πρώτη χρόνια ήμουνα ψαρακας και δεν είχα καταλάβει ότι μπορώ να αξίωσω τέτοιες απαιτήσεις) , έχω πάρει παραμαζωμα ότι certification υπάρχει, δεν έχουν μείνει και πολλές επιλογές πλέον τι να κάνω.
Και σε αυτό τώρα η δικαιολόγηση ήταν λίγο τραβηγμένη , το πέρασα όμως χωρίς ταξίδι (remote training) γιατί μαζευόταν πολλά έξοδα μετά.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#576761 http://www.skai.gr/news/greece/article/401990/o-kuvos-errifthi-koudouni-stis-9-gia-gumnasia-lukeia-ti-nea-hronia/




Υπουργειο παιδειας, το καταφυγιο των εκ γενετης μαλακων εδω και 250 χρονια. :s_hang
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#576762 Όπως πάντα με πορδές πάμε να βάψουμε αβγά. Αν έδινε κάνα φράγκο ο Χ Γαβρόγλου να μπει ένας φύλακας ή ένας από τους αγαπητούς καθηγητές (που κακά τα ψέμματα δεν έχουν και το πιο απάνθρωπο ωράριο) και να ανοίγουν οι πόρτες από τις 7.30 κανένα πρόβλημα. Νομίζω ότι είναι αναγκαία η μετακίνηση αυτή από τη στιγμή που όλες οι δημοσκοπήσεις λένε πως οι Έλληνες προτιμάνε το μόνιμο θερινό ωράριο. Δεν είναι κακές οι 9. Κακό είναι να ανοίγουν οι πόρτες στις 8:45
Άβαταρ μέλους
By g8777
#576763 Ε, θα φτάσουμε στο τέλος τα παιδιά να τελειώνουν τα φροντιστήρια καί τίς δραστηριότητες 11 υο βράδυ.Λαμπρα.Ρομποτακια.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#576764 Εδώ δε θα συμφωνήσω. 99% των γονιών που βλέπω είναι παράλογοι στο θέμα δραστηριότητες και φροντιστήρια. Να κόψτε τα περισσότερα, κακό κάνουν καλό δεν κάνουν.