Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#763394
Corto Maltese έγραψε:Δε μας νοιάζει τι ξέρατε. Μας νοιάζει τι έχει αποδειχθεί επίσημα στο δικαστήριο.

Novartis :shifty:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#763401 Την ξέρανε την Χρυσή Αυγή λέμε. :lol:

Και σοβαρή την θέλανε,και να βοηθάει τις γριουλες στα ΑΤΜ , καί να τροφοδοτεί την κυβέρνηση με στελεχαρες αιχμής, και να ασχολείται και με τα ποδοσφαιρικά.

Φτάσαμε στα 2022 βέβαια για να την "μάθουνε", δια της αγνωστικιστικης οδού ( " εν γίδα ότι ουδεν οίδα).

Θα πει κανείς,τι πιο σύνηθες μετά από τόσα έτη χλαππακιασματος αριστείας. :eat:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#763402 Και βέβαια τα ξέρανε όταν από το 90 και μετα αλλά και πιο πριν οι μπαχαλακιδες τα έσπαγαν και τελικά εάν έπιαναν κανένα, στη Γαδα,περίμενε δικηγόρος και τους άφηναν.
Πέστε μου όταν κάηκε στο πολυτεχνείο στη Πατησίων εάν δικαστικε κανένας!
Απλά δεν ήθελαν να δικασουν κανένα. Όταν μαχαιρωθηκε ο Φυσας αναγκάστηκαν να βρουν τον ένοχο και να κρίνουν την οργάνωση εγκληματική.
Αλήθεια με εκείνους τους νεκρους του Ν.Ηρακλειου, βρέθηκε τίποτα???

.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#763403
224v έγραψε:Όταν μαχαιρωθηκε ο Φυσας αναγκάστηκαν να βρουν τον ένοχο και να κρίνουν την οργάνωση εγκληματική.

Το μαχαίρωμα ήταν πληρωμένο για να εξαφανιστεί η ΧΑ. Η αλλιώς , στημένο.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#763405 Αν σας πιασω απο τον σβερκο και σας τρακαρω και τους 2.

Θα δημιουργηθει singularity;

:hmmm:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#763406 Να είσαι δίκαιος με αυτά που γίνονται 50 χρονια στα πανεπιστήμια, είπες για τους μεν και εγώ είπα για τους αριστερούς μπαχαλακιδες που τόσα χρόνια τους χαϊδεύει το σύστημα, σε αδίκησα???
Είδες το καμμενο κτίριο του ΕΜΠ στη Πατησίων τότε??, εγω πηγα και δακρυσα, και δέχεσαι ότι δεν βρήκαν εναν, να παραπεμψουν???


.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#763408 Ναι , μονο που ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ τα τελευταια 250 χρονια, θα παρεισφρυσεις στην ροη της κουβεντας για να πεις κατι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ασχετο που θεωρεις οτι ειναι συναφες με το αντικειμενο της συζητησης.

Τωρα για το ΕΜΠ .

Κριμα που δεν καηκε ολοκληρο. Θα ειχαν σβησει οι αυταπατες του μεσου Ελληνιολου.







Και θα ειχαμε γλυτωσει και απο πρασινα-κιτρινα-μπλε-κοκκινα τερατα. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#763416
mousatos έγραψε:
224v έγραψε:Όταν μαχαιρωθηκε ο Φυσας αναγκάστηκαν να βρουν τον ένοχο και να κρίνουν την οργάνωση εγκληματική.

Το μαχαίρωμα ήταν πληρωμένο για να εξαφανιστεί η ΧΑ. Η αλλιώς , στημένο.


Έχεις στοιχεία για αυτό?
Ποιος το έστησε?
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#763417 Ένας συγγενής μου που είναι στη ΓΑΔΑ μου το είπε 1-2 μήνες πριν γίνει. "Περιμένουμε περιστατικό με αίμα , ΠΡΕΠΕΙ να γίνει φονικό για να απαλλαγούν απ' αυτούς, θα τρέξει αίμα" , κάπως έτσι.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#763420
mousatos έγραψε:Ένας συγγενής μου που είναι στη ΓΑΔΑ μου το είπε 1-2 μήνες πριν γίνει. "Περιμένουμε περιστατικό με αίμα , ΠΡΕΠΕΙ να γίνει φονικό για να απαλλαγούν απ' αυτούς, θα τρέξει αίμα" , κάπως έτσι.


:dizzy: :dizzy:

Αδιάσειστα στοιχεία δηλαδή!
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#763421
mousatos έγραψε:Ένας συγγενής μου που είναι στη ΓΑΔΑ μου το είπε 1-2 μήνες πριν γίνει. "Περιμένουμε περιστατικό με αίμα , ΠΡΕΠΕΙ να γίνει φονικό για να απαλλαγούν απ' αυτούς, θα τρέξει αίμα" , κάπως έτσι.


Οι υποθέσεις, εκτός ότι είναι δωρεάν, έχουν το θετικό ότι αν δεν επιβεβαιωθούν δεν τρέχει και τίποτα.
Αν επιβεβαιωθούν, τότε αυτός που κάνει μια υπόθεση μπορεί να λέει "σας τα 'λεγα εγώ".
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#763422
NickTG έγραψε:Αδιάσειστα στοιχεία δηλαδή!

Σαν τα διαστημόπλοια του g . :lol:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#763445
g8777 έγραψε:Ναι , μονο που ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ τα τελευταια 250 χρονια, θα παρεισφρυσεις στην ροη της κουβεντας για να πεις κατι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ασχετο που θεωρεις οτι ειναι συναφες με το αντικειμενο της συζητησης.

Τωρα για το ΕΜΠ .

Κριμα που δεν καηκε ολοκληρο. Θα ειχαν σβησει οι αυταπατες του μεσου Ελληνιολου.







Και θα ειχαμε γλυτωσει και απο πρασινα-κιτρινα-μπλε-κοκκινα τερατα. :shifty:
Το ίδιο κάνεις και εσύ σε άλλα θέματα οπότε τι??,
Όσο για αυτό που έγραψες για το ΕΜΠ, καλό θα ήταν να πας να το δεις με ειδικό...

.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#763451
Νίκος Παππάς έγραψε:Αυτή είναι εγκληματική οργάνωση, μην το ξεχνάμε έτσι;
Οπότε δεν έχει δικαίωμα να κατέχει οτιδήποτε.

RMX3363


Έλαμωρετωραταιδιαειναιολοι, κτλ κτλ...


bibendum έγραψε:Και βέβαια όταν όλο το πανεπιστήμιο εχει αφίσες, τραπεζάκια κλπ Δαπ νδφκ παλι δεν μας πειράζει


Όχι φυσικά, το ΕΑΑΚ όμως είναι πρόβλημα...


Χρήστος Λάππας έγραψε:Αυτή η "μικρή μειοψηφία" λυμαίνεται τους χώρους των ΑΕΙ εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Έχει φτάσει η ώρα να σταματήσει αυτό. Τα πανεπιστήμια πρέπει να γίνουν χώροι όπου αν μη τι άλλο η πανεπιστημιακή κοινότητα θα μπορεί να κάνει την δουλειά της χωρίς να φοβάται για την ασφάλεια της.

Το μόνο παρανοϊκό είναι ότι υπάρχουν άνθρωποι που χαλιούνται με αυτή την προοπτική.


Πόσα χρόνια έχεις να ασχοληθείς με το πανεπιστήμιο;; :lol: Εννοώ, εκτός από τις ειδήσεις του ΣΚΑΙ

Αυτοί που λυμαίνονται τα πανεπιστήμια και είναι σχεδόν σίγουρα πίσω από σχεδόν κάθε λαμογιά και βρωμιά που υπάρχει είναι η ΔΑΠ (και λίγο παλιότερα η ΠΑΣΠ), είτε άμεσα, είτε έμμεσα, μέσω των κομματόσκυλων που φρόντιζαν να εκλέγουν ως πρυτάνεις, κτλ. Εξάλλου έχουν σχεδόν πάντα και όλη την εξουσία και λαμβάνουν όλες τις αποφάσεις. Αν κάποιος πρέπει να κατηγορηθεί δεν είναι αυτός που παίρνει τις αποφάσεις και έχει την εξουσία; Λέω τώρα εγώ...

Επίσης, τα χρήματα που θα δοθούν για τη μισθοδοσία / εξοπλισμό / υποδομή των βυσμάτων - ειδικών φρουρών της πανεπιστημιακής αστυνομίας, είναι αρκετές φορές περισσότερα απ' ότι χρειάζεται για μία ολική και σημαντική αναβάθμιση ΟΛΩΝ των πανεπιστημίων στην Ελλάδα, τόσο σε προσωπικό, όσο και σε υποδομές. Το ότι κάποιοι προτιμούν να δοθούν στα βύσματα με γκλοπ, δείχνει ποια είναι και η προτίμησή τους, ξύλο και όχι βιβλιοθήκες. ΟΚ βέβαια, αν ένα έπιπλο με 5 τάβλες κοστίσει 67 χιλιάρικα (σαν αυτό που έκανε ο Καραμανλής ο πολύ junior στις Σέρρες), τότε δεν φτάνουν ούτε για ζήτω... :lol:

Επίσης, αν ψάξεις στις ειδήσεις τελευταία (είναι θαμμένο, αλλά θα βρεθεί με λίγο ψάξιμο), θα δεις ποιοι έχουν δημιουργήσει επεισόδια και τραυματισμούς στα πανεπιστήμια τελευταίως (και δεν είναι οι 15 αναρχικοί) και ποιοι απειλούν περισσότερο απ' όλους την ασφάλεια της πανεπιστημιακής κοινότητας.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#763473 Μαρκοβάγγος όλα στη ΔΑΠ , ΝΔΦΚ , οι άλλοι -> άγιοι :lol:

"πόσο καιρό έχεις να πας πανεπιστήμιο ? " :lol: