Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Serf
#684235
George_Prix έγραψε:Αν και δεν ειμαι φιλος της συγκεκριμενης οικογενειας... αν και σιγουρα εχουν γινει μαιμουδιες κατα τη γρηγορη αναρριχηση της Νατασας με τις οποιες ειμαι αντιθετος... ΑΝ προσπαθησε πραγματικα να ανεβασει το επιπεδο της κι αν εξασκει το επαγγελμα, της τα συγχωρω ολα. Ωραιο να βλεπεις καποιον που εχει θεληση για μαθηση κι ακομα ωραιοτερο οταν τον βλεπεις να το κανει σε "μεγαλη" ηλικια.

Αν ολη αυτη η ιστορια εγινε για να μην ειναι απλα "η γυναικα του Καραμανλη" και να ειναι "η Ιατρος Παζαιτη", ξερετε τη γνωμη μου :s_tongue
Αν έγιναν όλες αυτές οι μαιμουδιές, θα την εμπιστευοσουν να χειρουργήσει τη γυναίκα/κόρη σου;

< Note >
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#684240
Serf έγραψε:
George_Prix έγραψε:Αν και δεν ειμαι φιλος της συγκεκριμενης οικογενειας... αν και σιγουρα εχουν γινει μαιμουδιες κατα τη γρηγορη αναρριχηση της Νατασας με τις οποιες ειμαι αντιθετος... ΑΝ προσπαθησε πραγματικα να ανεβασει το επιπεδο της κι αν εξασκει το επαγγελμα, της τα συγχωρω ολα. Ωραιο να βλεπεις καποιον που εχει θεληση για μαθηση κι ακομα ωραιοτερο οταν τον βλεπεις να το κανει σε "μεγαλη" ηλικια.

Αν ολη αυτη η ιστορια εγινε για να μην ειναι απλα "η γυναικα του Καραμανλη" και να ειναι "η Ιατρος Παζαιτη", ξερετε τη γνωμη μου :s_tongue
Αν έγιναν όλες αυτές οι μαιμουδιές, θα την εμπιστευοσουν να χειρουργήσει τη γυναίκα/κόρη σου;

< Note >


Για μαιμουδιες αναφερομαι σε τιποτα θεσεις που της δοθηκαν, διευκολυνσεις κτλ. Ουτε να το διανοηθω δε θελω οτι δινονται μαιμου πτυχια, ΕΙΔΙΚΑ σε γιατρους, ακομα και στην Ελλαδα.

Αν ασκουσε την ιατρικη κανονικα κι ειχε καλο ονομα, φυσικα και θα πηγαινα την οικογενεια μου. Αλλα αυτο ισχυει και για εναν παιδιατρο ή ενα παθολογο. Δεν παω στον πρωτο που θα πετυχω με πτυχιο στα χερια του. Παω σε οποιον πιστευω οτι ειναι καλος.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#684269
Serf έγραψε:
mousatos έγραψε:και διδακτορικό προ πτυχίου εεεε;


Αν το πάμε καθαρά βάσει τύπων, μια χαρά επιτρέπεται η απόκτηση διδακτορικού χωρίς πτυχίο της .

Δηλ. μπορείς με πτυχίο Θεολογίας να πας μετά για διδακτορικό Ιατρικής ; :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#684274
mousatos έγραψε:
Serf έγραψε:
mousatos έγραψε:και διδακτορικό προ πτυχίου εεεε;


Αν το πάμε καθαρά βάσει τύπων, μια χαρά επιτρέπεται η απόκτηση διδακτορικού χωρίς πτυχίο της .

Δηλ. μπορείς με πτυχίο Θεολογίας να πας μετά για διδακτορικό Ιατρικής ; :lipsealed:
Ναι. Αυτό, όμως, δε σου δίνει τα επαγγελματικά δικαιώματα του γιατρού. Στην πλειονότητα των περιπτώσεων το βασικό πτυχίο δίνει τα επαγγελματικά δικαιώματα.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#684288
Serf έγραψε:
mousatos έγραψε:
Serf έγραψε:
mousatos έγραψε:και διδακτορικό προ πτυχίου εεεε;


Αν το πάμε καθαρά βάσει τύπων, μια χαρά επιτρέπεται η απόκτηση διδακτορικού χωρίς πτυχίο της .

Δηλ. μπορείς με πτυχίο Θεολογίας να πας μετά για διδακτορικό Ιατρικής ; :lipsealed:
Ναι. Αυτό, όμως, δε σου δίνει τα επαγγελματικά δικαιώματα του γιατρού. Στην πλειονότητα των περιπτώσεων το βασικό πτυχίο δίνει τα επαγγελματικά δικαιώματα.

< Note >


Θεωρητικά βέβαια δεν θα επιλέξουν κάποιον με τέτοιο γνωσιακο υπόβαθρο.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#684290 Ναι, οκ. Ειδικά η θεολογία είναι εξτριμ περίπτωση για διδακτορικό ιατρικής. Αλλά από παιδαγωγική σχολή σε διδακτορικό ιατρικής δεν είναι τόσο περίεργο.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#684293
mousatos έγραψε:το πτυχίο το πήρε 2 χρόνια μετά το διδακτορικό
Και θυμόμουν ότι κάτι δεν πήγαινε καλά με το πτυχίο της ιατρικής, αλλά δε θυμόμουν τι... Όντως, νομίζω ο χρόνος απόκτησης ήταν το εμφανώς μεμπτό της υπόθεσης.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#684294 Ναι γιατί υπάρχει και το αφανώς μεμπτό. Ότι είναι η πρώτη παγκοσμίως πελάτισσα που χρησιμοποίησε την μέθοδο Priority Direct Mail για την φοίτηση της στην Ιατρική Σχολή του ΑΠΘ και δεν της αναγνωρίστηκε ποτέ.
Πες Κόρτο, ΜΙΛΆ Κόρτο.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#684295
Serf έγραψε:Ναι, οκ. Ειδικά η θεολογία είναι εξτριμ περίπτωση για διδακτορικό ιατρικής

Γιατίιιιι; Ίσα-ίσα είσαι σε άμεση επαφή με τον μεγαλοδύναμο για άμεσες διαπραγματεύσεις.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#684352
George_Prix έγραψε:Ουτε να το διανοηθω δε θελω οτι δινονται μαιμου πτυχια, ΕΙΔΙΚΑ σε γιατρους, ακομα και στην Ελλαδα.



Δεν θέλεις να το διανοηθείς, ε;; :lol: :lol:

Μικρέ και αθώε...


Και δεν αναφέρομαι στην Παζαΐτη