Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By manosky
#159333 Εικόνα
10 χρόνια. Κάποια ελάχιστα αρχεία δεν τα παίζει καλά, όμως είναι τόσο απλό και βολικό που δεν αλλάζεται με Media PC.



Επίσης, ένα μονό πάπλωμα Made in USA, διπλής όψης, που μού είχε φέρει ο πατέρας πριν τριάντα (30) χρόνια.
Δεν έχει πάθει ΤΙΠΟΤΑ, χρησιμοποιείται ακόμα κανονικά κάθε χρόνο. Δεν ξέρω πώς και με τι το έφτιαξαν, είναι απίστευτο. Πλένεται στο πλυντήριο.


A! Και βέβαια...

Εικόνα

Σχεδόν 6 χρόνια. Σήμερα μού έκανε κάτι τρελά το κουμπί λειτουργίας της αντλίας, την άνοιξα, έκανα τράμπα κάτι ακροδέκτες, τη χτύπησα λίγο για γούρι και δούλεψε κανονικά. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#159353 Εικόνα

από τότε που πρωτοβγήκε (2007?) με συντροφεύει όπου πάω και βολεύει λόγω μεγέθους (7ιντσο)

βλέπω σειρές και ταινίες σε ταξίδια και εκδρομες.

σκύλος!
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#159380
xenos έγραψε:Χωρίς ανακατασκευή κλπ; :hmmm:
(παρόμοιο είχα αλλά δεν το αναπολώ καθόλου :oops: )

nop, τίποτα βασικό. Λαδάκι κάθε 7-8k και το μεγάλο με ιμάντες κάθε 100
(π.χ. αμορτισερ και δισκο συμπλέκτη 1 φορά έχει αλλάξει )
Άβαταρ μέλους
By glf
#159402
manosky έγραψε:Εικόνα
10 χρόνια. Κάποια ελάχιστα αρχεία δεν τα παίζει καλά, όμως είναι τόσο απλό και βολικό που δεν αλλάζεται με Media PC.


M34 έχω και γω αν και καμιά φορά δε μπουτάρει με τη μία, κάπου κολλάει από το τσιπάκι του δικτύου.
πήρα και ένα R6S και του έκανα και... blog
http://egreat-r6s.galfas.gr/
Άβαταρ μέλους
By manosky
#159432 Παίζει κανένα πρόσφατο firmware, πέραν των γνωστών που είχε βγάλει η εταιρεία ή είχαν βγει παλιά για το popcornhour?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#159435 μια καφε δερματινη ζωνη με γαζι περιμερικα ,για τζιν παντελονι,που ειχα αγορασει απο το ''pepperoni'' στην πλατεια Δαβακη πριν 23 χρονια.
μια μπλε-κοκκινη nautica μακρυμανικη με γιακα και μια σημαια ιστιοπλοιας στην πλατη πρεπει να την εχω και αυτην πανω απο 20 χρονια,σαν καινουρια.
Άβαταρ μέλους
By g47
#159440 Εικόνα

Εικόνα

Το εχω απο οταν ημουν 9 ετων (1994) οπου μου το εφεραν απο Tottenham Court Road οι γονεις, ενα μαγαζακι που δεν υπαρχει πλεον και παραλιγο να δουλεψω στη κατεδαφιση του 20 χρονια μετα :lol: .
Μεχρι τα 18 μου δεν ειχε βγει απο το χερι μου.
Βγηκε μετα τις πανελληνιες οπου ηθελα να νιωσω οτι απαλλασομαι απο το αγχος της συνεχους οργανωσης και συχνα πυκνα φοριεται παλι.
Εχει περασει τα πανδεινα και δεν εχει ζητησει κατι.
Μετα απο χτυπημα μπαλας βολει στη παραλια, ειχε ραγισει στο σημειο οπου πιανει ο πειρος για το λουρακι πανω στο πλαστικο και ενα θεουλης ωρολογοποιος ειχε βαλει μια πυρακτωμενη μεταλλικη ροδελα οπου ελιωσε τοπικα το πλαστικο και κραταει τον πειρο. :metalo:
Για να γινει η επισκευη το εψαχνα περιπου μιση ωρα με μασκα στις φουρτουνιασμενες Αμμες Κεφαλονιας, καλοκαιρι του 2000.
Εννοειται αβερτα πατημα στα κουμπια κατω απο το νερο, μιας και μου αρεσε να το βλεπω να δουλευει με τη μασκα.
Καποια στιγμη αποφασισα να του αλλαξω μονος μπαταρια, χωρις στεγανοποιηση και εχασε τα beeps του οταν πηρε νερο, οποτε και επισκευασθηκε.
Μεγαλη αγαπη.
:inlove:

Btw αυτο το καλοκαιρι εφερα στο σπιτι απο τη Κεφαλονια το like new in box NES (πολλα ocd's σα παιδακι, μην κρινετε :rtfm: ), καποια στιγμη πρεπει να κανω unboxing. :lol:
Άβαταρ μέλους
By glf
#159490
manosky έγραψε:Παίζει κανένα πρόσφατο firmware, πέραν των γνωστών που είχε βγάλει η εταιρεία ή είχαν βγει παλιά για το popcornhour?

Δεν ασχολήθηκα με αυτό ιδιαίτερα. Το άλλο δοκίμαζα με firmwares
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#159575
BASSstarlet έγραψε:Το πουλί μου.

Ladies and gentlemen, i think we have a winner! Hell... if you put it this way, i guess we're all winners!