Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JBT
#311936 Κάπου έπεσε το μάτι μου σε ένα σοβαρό σύγγραμμα και διάβασα ετούτο:

με βάση τις απαιτήσεις του ικανοτικού σχεδιασμού και πλαστιμότητας

Και ήθελα να μάθω περισσότερα.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#311939 :thumbsup:

Θα έλειπα εκείνην την ημέρα από το μάθημα :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By periklik
#313508 Ερώτηση: την ετήσια εισφορά στο τεε την πληρώνετε κανονικά; Είχα συμμετάσχει σε ένα σεμινάριο πριν από 4 χρόνια και άκουσα από συναδέλφους πως δεν πλήρωναν. Ένιωθα λίγο μπιπ που ήμουν συνεπής. Έκτοτε δεν πληρώνω και μαζεύτηκε ένα 200€. Βασικά σκέφτομαι να το εξοφλήσω. Όχι ότι μου (μας) προσφέρει κάτι το τεε...
Άβαταρ μέλους
By periklik
#313511 Υπάρχει περίπτωση να μου δημιουργηθεί κάποιο θέμα; Μισθωτός στον ΙΤ είμαι. Μπορούν να γίνουν απαιτητά μέσω εφορίας, ας πούμε;
Άβαταρ μέλους
By dstou
#313514 Είχα αυτόματη πληρωμή και από λάθος μου σταμάτησε για 2-3 χρόνια. Όταν χρειάστηκα το χαρτί του επιμελητηρίου για άλλη περίπτωση πλήρωσα όλες τις χρωστούμενες χρονιές στην τρέχουσα τιμή συνδρομής έτους. Είχε γίνει και αύξηση κιόλας...
Αν δεν κάνω λάθος, επίσης όταν πας για σύνταξη σου λένε να περάσεις πρώτα από το ταμείο για παρελθούσες οφειλές.
Άβαταρ μέλους
By periklik
#313515 Καλό αυτό με τη σύνταξη! [FACE WITH TEARS OF JOY]
Θεωρητικά το τσμεδε δεν πρέπει να συνδέεται με τις εισφορές τεε. Το ένα είναι ο "πρώην" ασφαλιστικός φορέας, το άλλο σύλλογος - επιμελητήριο. Ευτυχώς που οι ασφαλιστικές εισφορές είναι οκ... Τέλος πάντων με βαριά καρδιά θα τα σταξω μου φαίνεται. Πώς θα πληρωθούν τόσοι εμπλεκόμενοι με το τεε συνάδελφοι;! [ANGRY FACE]
Άβαταρ μέλους
By Serf
#342039 Την ίδια απορία έχει και η :inlove: . Μέλος του ΤΕΕ κοντά δεκαετία και δεν έχει πληρώσει ποτέ συνδρομή. Της ήρθε προ ημερών email με ανάλυση της μέχρι σήμερα οφειλής (γύρω στο €500άρι). Πού μπορεί να προκύψει ως προαπαιτούμενο η εξόφληση της οφειλής;; Αυτό με τη σύνταξη μου ακούγεται εντελώς "κουλό"* αφού το ΤΕΕ δεν έχει σχέση με αυτήν.

:* "κουλό" . μη πραγματικού στην Ελλάδα