Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#156521 Είχα ενδοιασμούς για το που θα έπρεπε να ποστάρω κάποια animated gif.
Δεν είναι ακριβώς φωτογραφίες (still pictures), αλλά ούτε και video.
Το ίδιο ίσως και κάποια short clips σε mp4 που παίζουν αυτόματα με τον embedded player του browser.

Ας τα βάζουμε εδώ, αν δεν έχετε αντίρρηση.

Marc Marquez
Εικόνα


Slow motion από εκκίνηση drag racing
Εικόνα


Έκρηξη αερόσακου. :s_omg
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#156532 Μάλλον Lada Samara, δεν πρέπει να έβγαινε με αερόσακο. Άλλωστε φαίνεται φωτιά κάτω πίσω και η ρεζέρβα πετιέται ψηλά. Κι εγώ γκάζι θα έλεγα, δεν ξέρω ποιο τμήμα ή αλλιώς κάτι με ντεπόζιτο βενζίνης.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#156954 Εγώ φωτιά δεν μπόρεσα να διακρίνω, αλλά αν ήταν έκρηξη από υγραέριο ή βενζίνη, δεν θα είχε λαμπαδιάσει το αυτοκίνητο; :hmmm:

Το λέω γιατί εκτός από το ότι το παραπάνω gif είχε tag #airbag, οι Ρώσοι έχουν μια τάση να σκαλίζουν αερόσακους...


Εικόνα


Άβαταρ μέλους
By mirage
#156961 Ναι αλλα το Samara δεν ειχε αεροσακο.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#157294 Βρε ποιόν μου θυμίζει... ποιόν μου θυμίζει... :hmmm:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#158523 Έλεγχος ανάρτησης... :whistlink:

Άβαταρ μέλους
By trident1971
#158575 Να προτεινω κατι:

Να μπαινουν τα gif, βιντεο κλπ σε spoiler, ωστε να μην αναγκαζεται ο καθενας να φορτωνει οοοολη τη σελιδα μεχρι να δει την τελυταια φωτο.

Τεχνικα ειναι σωστο? Αν ειναι, θα βοηθησει και τον Hifi να μη "σερβιρει" τονους δεδομενων απο το σερβερ του, δεν ξερω αν εχει παραπανω κοστος.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#158578 Νομίζω πως κάπου έχει αναφερθεί πως και τα σπόιλερς φορτώνουν κανονικά χωρίς να τα ανοίξεις :hmmm:


< using some app
Άβαταρ μέλους
By fubar.gr
#158580 Τα gif είναι hosted σε άλλα site οπότε δέν επιβαρύνεται ο σέρβερ του φορουμ.

Όσο για το spoiler, έχω την εντύπωση οτι ο browser θα προφορτώσει την εικόνα έτσι κι αλλιώς, οπότε δέν βοηθάει.

Αυτό θα φανεί με σιγουριά πατώντας Ctrl-Shift-I στον Firefox, στο tab Network δείχνει τί ακριβώς φορτώνει.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#158615 Προσπαθώ να καταλάβω που είναι το πρόβλημα. Εκτός από το 1ο gif με τον Marc Marquez που είναι πράγματι μεγάλο (~13mb) και το ανέβασα χωρίς να το προσέξω, τα υπόλοιπα είναι αντίστοιχα σε μέγεθος αυτών που ανεβάζαμε τόσο καιρό στις φωτογραφίες. Σε σύνδεση με forthnet τόσο με LAN όσο και με WiFi η σελίδα φορτώνει αστραπιαία. Στο κινητό με το tapatalk από προεπιλογή κατεβαίνει μόνο το κείμενο και εφόσον επιθυμώ να δώ κάποια εικόνα/βίντεο κλπ ακουμπάω το πλαίσιο της εικόνας και κατεβαίνει!

Να και ένα μικρό (541kb) σε spoiler. Δεν παρατηρώ κάποια διαφορά.

1927: Λύση στο πρόβλημα του parking
Άβαταρ μέλους
By Chris
#158626 Το πρόβλημα του τριντέντ, όπως το καταλαβαίνω εγώ, είναι στο hardware, όχι στο ίντερνετ. Το pc του δεν σηκώνει πολλά gif μαζεμένα. Το σπόιλερ δεν το λύνει αυτό, συνεχίστε :lol:


< using some app
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#160414 Πως αντέχει ο εγκέφαλός τους σε τέτοια χτυπήματα; :s_omg

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#160418 Αυτό το thread μου ανήκει δικαιωματικά. :rtfm:

Εικόνα