Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#441222
g8777 έγραψε:Το τραγούδι διασκευαζοταν με ελληνικό στίχο στη διαφήμιση της Marengata, παλιό παγωτό. :iconcool:







Και από τον μεγάλο Τσελεντάνο.

Άβαταρ μέλους
By diplomat
#441528



Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#441631 λίγο offtopic - χρήσιμο για να εντυπωσιάσετε εναλλακτικά γκομενάκια:
Όσοι ακούτε Θανασάρα Παπακωνσταντίνου θα γνωρίζετε το

Κι εσύ αποσπερίτη μου
του δειλινού ταιριάζεις
άδολα είναι τα μάτια σου
και μην τα κατεβάζεις

Οι πολιτείες πάντα χορεύουν
σε ρυθμό κιρκαδιανό


Φέτος το Βραβείο Νόμπελ Φυσιολογίας /Ιατρικής το πήραν οι επιστήμονες που θεμελίωσαν τον κιρκαδιανό ρυθμό.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#441870

Εμετός. :thumbsdown: Γι αυτό δε θα πάω ποτέ να δω τον Αγγελάκα και τον Παυλίδη μόνους τους. Λες και το κάνουν επίτηδες και θέλουν να σβήσουν το παρελθόν τους. Άπαξ και άκουγα τέτοια εκτέλεση είχα φυγει στο επιτόπου. Χίλιες φορές όπως το λέει ο θείος με την ακουστική του.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#441875 Έλα μωρέ με τους γεροξεμωραμένους τώρα που δε μπορούν να αποδεχτούν ότι έχει στερέψει η λιμνούλα με τις εμπνεύσεις και παίζουν ότι τους κατέβει στην κούτρα και καλά ότι έχουν αλλάξει στυλ.

Αγγελάκα πάρτο χαμπάρι! Σ' αρέσει δε σ΄αρέσει μια ζωή ήσουν, είσαι και θα είσαι η φωνή από τις Τρύπες. Κάνενας δε θα θυμάται τίποτα άλλο από σένα. Βέβηλε και ασεβή. :x
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#441886

Βάζω και αυτό (για τα views) :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#441902
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#442223

Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#442638

με χαλαρώνει
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#442765 με αφορμή τα 20 χρόνια αυτής της δισκάρας που θα ζήσει αιώνια
αφιερωμένο στον g που ξέρω ότι του αρέσει :shifty:



(γέρασε ο Yorke ρε γαμώτο, τι γίνεται...)
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#442778 Θα είμαι ιερόσυλος τώρα, αλλά το ΟΚ Computer δεν μου άρεσε συνολικά, σπάνια έχω καταφέρει να το ακούσω από την αρχή ως το τέλος...
:lipsealed:
Αλλά το διαμάντι που λέγεται Karma Police δεν θα βαρεθώ ποτέ να το ακούω:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#442786 Ε, ναι, είσαι ιερόσυλος :adminpower:

Το '73 ήταν το Dark side of the moon, το '97 το OK, computer, στο '21 ελπίζω τώρα, μαζί με την έξοδο από τα μνημόνια :sorry:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#442806 Μλκ θα έπρεπε να ντρέπεσαι που τα βάζεις στο ίδιο σακούλι, τώρα διαπράττεις εσύ ιεροσυλία! :rant:
Δίπλα στο Dark side of the moon μόνον αντίστοιχα δημιουργήματα μπαίνουν, είτε το Wish you were here, είτε το Wall, είτε κάτι από Led Zeppelin έστω (τα Ι εως ΙV).
Όχι και Radiohead.
Να βάλουμε τότε και κάνα Joshua Tree ή Achtung Baby από U2. :s_sarcastic
(Που όσο και να μου αρέσουν τα συγκεκριμένα album, δεν θα τολμούσα ποτέ να τα βάλω δίπλα σε δίσκους αναφοράς! :s_hang )