Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#595951 Με πολλές χαμένες εργατοώρες συνήθως, το συγκεκριμένο από τη συγκεκριμένη playlist.
Το συγκεκριμένο κανάλι έχει αρκετά αξιοπρεπή collection.

Επίσης δουλεύω πολύ και τα τοπ100 του beatport, από εκεί ακούω μουσική αυτή τη στιγμή btw:

Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#595963 ΟΚ. Είναι λίγο καμμένο πάντως, να ξέρεις! :)
Κι εγώ ψάχνομαι με τις λίστες του YouTube. Τελευταία, βρήκα ετούτο (προφανώς και είναι γνωστό, εγώ το αγνοούσα) :
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#595966
Anonymous Founder έγραψε:ΟΚ. Είναι λίγο καμμένο πάντως, να ξέρεις! :)


Επιεική σε βρίσκω.
Το μικρόβιο της μουσικής είναι ιδιαίτερα ανθεκτικό και προσβλήθηκα από πολύ μικρός.

Θυμάμαι τις εποχές που έγραφα σε μουσικόφιλο forum όπου είχα καταντήσει να ψάχνω ανήλιαγες γωνιές του ίντερνετς για μπζαγμένο grindcore, shoegaze, tech death etc σε ένα άτυπο (ή και όχι) dick measuring contest με συμφορουμίτες. Οι |λογοκρισία| της εφηβείας. Από τότε έχω διαχωρίσει στο μυαλό μου την ομορφιά της μουσικής senza επιδειξιομανίας και επιδερμικής προσέγγισης και απλά περνάω καλά. Το μόνο κακό είναι ότι κάτι τζι μπαίνουν σε χαρακτηρισμούς του στυλ "απ'όλα" μα δε μασάμε. :inlove:

Onτόπιξ
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#596162 Κάθε φορά πάντως που χάνομαι σε καμμενιές, γυρνάω στα κλασσικά. Γιατί και η μουσική μεγαλοφυία δεν συναντάται συχνά. Για μένα, στην pop μουσική πάντα, το απόλυτο, είναι οι Led Zeppelin. Δείτε τι έβγαλαν τα παλικάρια μέσα σε μια 5 ετία, ή ακόμη ακόμη τι έβγαλαν από το 69 μέχρι και 71. Τα πρώτα 4 άλμπουμ τους, που έστω και ένα εξ αυτών, θ' αρκούσε να τους βάλει για πάντα στο πάνθεον των ηρώων του rock n' roll.
Αλλά αυτοί έβγαλαν 4. Σε σκάρτα 3 χρόνια. Νταξ.
Και μετά ήρθαν κι άλλα, με αποκορύφωμα το Physical Graffiti του 75.

Όλα αυτά (και κάμποσα ακόμη από αυτούς) αποδεικνύουν πως καλές οι ψαγμενιές, αλλά αρχηγού παρόντος, πάσα αρχή παυσάτω.
:adminpower:



Συγνώμη. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#596169 Εκεί έχω καταλήξει κι εγω.
Άκουγα παλιά άπειρα "ψαγμενα" απο μέταλ, ροκ, κάτι καμένες προγκρεσιβιες κλπ.
Τώρα πια ουτε που μπορω να τα ακούσω για 2λεπτα.
Μονο κλασικουρες

< >
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#596172 Τα κλασσικά τα cεβόμαcτε ως οφείλουμε, αν και τα τιμώ κάπως σπάνια πλέον.
Εντούτοις, η τελευταία αφίσα που έχει μείνει (και ΘΑ μείνει) στο δωμάτιό μου, συνοδεία κιθάρας και στραβόμπαρας:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#596191 Σου βγάζω προσφορά για RDH100 .

Pm σε λίγο
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#596784
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#596958
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#596976
Άβαταρ μέλους
By bill33
#597174
Άβαταρ μέλους
By bill33
#598432
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#598783
Άβαταρ μέλους
By dimik
#598784