Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By taxidiwtis
#600248 υποψηφιότητα ελληνάρα της χρονιάς
συμμετέχουν : γκομενα του , μάνα του

highlights
a) burnouts με..... accent :dizzy: :dizzy:
b) σκισιμο ελαστικών με σουγια :dizzy: :dizzy:
c) οδηγηση με τις ζάντες :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy:


Άβαταρ μέλους
By Serf
#600267 Σκέφτομαι κατά πόσο αξίζει να στείλω το link με το βίντεο στην ΕΛ.ΑΣ. ... μήπως και τον ανταμείψει για τη μ@λ@κί@ που τον δέρνει...

< Note 4 >
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#600705 Όχι ακριβώς σε ελληνικούς δρόμους, αλλά: German eight-year-old takes 140km/h joyride on motorway

Σταμάτησε σε κατάλληλο χώρο, άναψε αλάρμ και έβαλε ακόμα και τρίγωνο. Αυτό το οχτάχρονο οδηγεί ήδη καλύτερα από αρκετό κόσμο που ξέρω. :oops:
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#600815 Είχε συνηθίσει ο μικρός από τα καρτ, οπότε σου λέει αυτό θα είναι ακόμα καλύτερο...
Τελικά, μάλλον δεν ήταν τόσο "joyride" η βόλτα στην Εθνική Οδό με ένα αυτόματο Golf! :lol:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#601289 Απο τα ωραια που μονο Ελλαδα μπορουν να συμβουν. Κατεβαινω την Κυριακη κατα τις 4 το πρωι απο Καρεα παραλια και διαπιστωνω πως εχει αναψει το αυτοματο ποτισμα στις πλατειες της Ηλιουπολης, οποτε απο την κατω πλευρα τρεχουν νερα. Σβηνω dsc και αρχιζω :metalo: Πρεπει να εκανα γυρω στα 20 περασματα σε 2 διαφορετικες πλατειες. Λειπουν ολοι, οποτε δεν ειχε παρκαρισμενα, φαρδυς δρομος, γυριζε με 20χλμ μολις πατουσε νερο (παρεπιπτοντως το dsc μαλλον δεν εσβηνε τελειως, δε με αφηνε να το γυρισω ολο ή απλα εχουν πολλη προσφυση τα λαστιχα και επιαναν μετα απο λιγο-το κρατησα πατημενο για ωρα το κουμπι). Ενα περιπτερο ηταν ανοιχτο και καποιος που μαλλον εμπαινε στο αμαξι του με πηρε χαμπαρι, ακουμπησε στον ουρανο και αραξε κατουρημενος στα γελια, με χαζευε να μλκιζομαι :lol: Μετα απο λιγο αρχισε να με ψαχνει η παρεα, τον χαιρετησα κι εφυγα :lol:


< >
Άβαταρ μέλους
By postruck
#602336 Πφ!! ο πρώτος είναι?? Αν απο την αρχή του καλοκαιριού και κάθε Παρασκευή,φωτογράφιζα ανάλογες καταστάσεις,το τοπικό θα είχε φτάσει τις 1000 σελίδες.... Σήμερα είδα και ενα smart mki με ΔΥΟ 28 αρια κρεμασμένα πίσω :rant: και ενα carina ε φορτωμένο με τσίγκους :lipsealed: στην α.ο..... :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By markvag
#604391 Την προηγούμενη Πέμπτη, γυρνώντας από τη δουλειά βλέπω από μακρυά αυτό το φανάρι:



να είναι κόκκινο (είναι μια ευθεία, οπότε φαίνεται από μακρυά άνετα), οπότε χαλαρώνω το γκάζι και αφήνω το αμάξι να επιβραδύνει αργά, μιας και είχα άφθονο χώρο. Όταν ήμουν στο σημείο που ξεκινάει η λωρίδα επιβράδυνσης για τη στροφή δεξιά (που φαίνεται εδώ να έχει πράσινο, αλλά εκείνη τη στιγμή είχε κόκκινο), πηγαίνοντας εγώ ευθεία και με μία ταχύτητα κάπου στα 50-60χαω (μην ξεχνάμε πως είχα κόκκινο φανάρι λίγο μπροστά) ένα βαν που ερχόταν με φόρα και με περνάει με όσα από αριστερά, χώνεται μπροστά μου (μεταξύ εμού και του μπροστινού μου) και στρίβει δεξιά :inlove:

Σφάζει το κόκκινο, διασχίζει την κάθετο και ξαναβγαίνει στον κεντρικό ξανασφάζοντας το άλλο κόκκινο! Όλα αυτά πηγαίνοντας με τρελή ταχύτητα... :inlove: Μέσα σε 3 δευτερόλεπτα έκανε τις εξής "ασήμαντες" παραβάσεις:

Παράνομη προσπέραση
Υπερβολική ταχύτητα
Πάτησε τη ζέβρα στ' αριστερά
Έσφαξε το κόκκινο στο φανάρι βγαίνοντας από τον κεντρικό και
Έσφαξε και το κόκκινο στο τρίτο φανάρι (πίσω από το κόκκινο Punto στην εικόνα) όταν ξαναβγήκε στον κεντρικό

:inlove:

Και φυσικά με το βαν να ισορροπεί στο όριο της πρόσφυσης :inlove:

Σήμερα με προσπέρασε με καμιά 110+ όπως ερχόταν μία Χ-Class (αυτό δεν ήταν το περίεργο, αν και η ταχύτητα για τον συγκεκριμένο δρόμο ήταν ελαφρώς, αλλά τεσπα) η οποία ήταν φορτωμένη με 2 παλέτες (η πόρτα της καρότσας δεν έκλεινε και η μία παλέτα περίσσευε λίγο) :inlove: και συνέχισε στο αντίθετο ρεύμα περνώντας και τον μπροστινό μου, παρόλο που θα μπορούσε άνετα να μπει μπροστά μου (είχα απόσταση από τον μπροστινό να χωρέσει νταλίκα... τους έχω μάθει εδώ πως οδηγούν :inlove: ). Προτίμησε ωστόσο να παραμείνει στο αντίθετο ρεύμα και να συνεχίσει την προσπέραση, περνώντας και το βαν μπροστά μου και... αποφεύγοντας στο παρά τρίχα την ΦΟΡΤΩΜΕΝΗ ΝΤΑΛΙΚΑ που ερχόταν στο αντίθετο ρεύμα. Πραγματικά όμως μιλάμε για παρατρίχα. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#604426 Για το πρωτο συμβαν που λες μαλλον το κανει μονιμα ο συγκεκριμενοςαν βρει κοκκινο, κατι σαν μανουβρα για να αποφευγει το κοκκινο... παιζει δλδ... :yahoo: με καμερες ομως δεν θα το εκανε... φυσικα τωρα λεμε για να λεμε...