Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Govus
#597800 Το πλέον ντροπιαστικό κατά τη γνώμη μου είναι το παρακάτω :

dekouk έγραψε:Επίσης το αυτοκίνητο της τροχαίας που τυχαία ακολουθούσε δεν είχε πυροσβεστήρα....
Άβαταρ μέλους
By gianik
#597810
Govus έγραψε:Το πλέον ντροπιαστικό κατά τη γνώμη μου είναι το παρακάτω :

dekouk έγραψε:Επίσης το αυτοκίνητο της τροχαίας που τυχαία ακολουθούσε δεν είχε πυροσβεστήρα....





ένα 80-90% των οχημάτων θα κοβόταν στο Κτεο... :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#597812 ^ σωστά, τα όργανα πληρώνουν από την τσέπη τους για τα έξοδα συντήρησης, ως επί το πλείστον, ακόμα και για άλλες υπηρεσιακές υποχρεώσεις. Κούλη κάνε κάτι τώρα :x
Άβαταρ μέλους
By gianik
#597817
Dimitris_P έγραψε:^ σωστά, τα όργανα πληρώνουν από την τσέπη τους για τα έξοδα συντήρησης, ως επί το πλείστον, ακόμα και για άλλες υπηρεσιακές υποχρεώσεις. Κούλη κάνε κάτι τώρα :x



έτσι και κάτσω κ μετρήσω 23 χρόνια πόσα λεφτά έχω δώσει για εξοπλισμό δικό μου (χώρια για οχήματα κλπ..) θα σου πέσουν τα σαγόνια...
Αλλά ας μην βγαίνουμε οff topic....
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#597819
gianik έγραψε:
Govus έγραψε:Το πλέον ντροπιαστικό κατά τη γνώμη μου είναι το παρακάτω :

dekouk έγραψε:Επίσης το αυτοκίνητο της τροχαίας που τυχαία ακολουθούσε δεν είχε πυροσβεστήρα....





ένα 80-90% των οχημάτων θα κοβόταν στο Κτεο... :iconcool:
Σε ελληνικό ΙΚΤΕΟ, αποκλείεται και βάζω και στοίχημα.
Άβαταρ μέλους
By gakost
#597851 Γιατί σε δημόσιο πιστεύεις θα σε κόψουν; Δεκαετία 80 ακόμη θυμάμαι τον θείο μου να ζητάει τον πυροσβεστήρα δανεικό για να περάσει ΚΤΕΟ.

Μετά το φαρμακείο το πιο άχρηστο πράγμα που κουβαλάς στο αυτοκίνητο βάση νόμου. Όχι γιατί είναι αχρείαστος αλλά γιατί 99.9% των οδηγών δεν τον έχουν ακουμπήσει ποτέ στην ζωή τους πριν τον χρειαστούν ούτε έχουν ιδέα πως χρησιμοποιείται. Επιπλέον κανένας δεν θα ασχοληθεί να τον αναγομωσει μετά την αγορά του ούτε το μέγεθος που οι περισσότεροι έχουν ( το πολύ 1 κιλό) μπορεί να σβήσει μια σοβαρή φωτιά και νομίζουν ότι θα τιθασεύσουν ότι φωτιά δούνε. Προσωπικά αν μου τύχει φωτιά με το που θα βγούμε όλοι έξω θα κάθομαι μακριά αντίθετα απο τον αέρα και θα περιμένω την πυροσβεστική παρόλο που έχω πυροσβεστήρα. Ο μόνος λόγος που θα τον προσπαθούσα να κάνω κάτι θα ήταν αν υπήρχε εγκλωβισμένος μετά από ατύχημα.

Χίλιες φορές πιο χρήσιμο είναι το φωσφορούχο γιλέκο που δεν είναι υποχρεωτικό από τον νόμο στην Ελλαδα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#597942 Εικόνα

https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/ ... c/2843662/
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#597950 Που είναι το παράξενο. Όλα τα τροχοφόρα πρέπει να υπακούν τον ΚΟΚ, έστω κι αν έχουν ισχύ ενός ίππου.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#597964 εικάζω ναι. Το σύστημα procon ten το έκαναν απλώστρα για τα ρούχα :lol: :lol:

το τι είδα αυτό το 10ημερο στη χαλκιδική από καφροηλιθιότητες τόσο από έλλ όσο και από βαλκάνιους, Βαριέμαι να γράφω πραγματικά...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#597966
bill33 έγραψε:Αουντι 80 είναι;


ναι
Άβαταρ μέλους
By postruck
#597983 Κομοτηνή,μάλιστα.Τις πόρτες τις έβγαλαν για να το δέσουν καλύτερα στην νταλίκα? :hmmm: Ο οδηγός του τράκτορα δεν βλέπω, να είναι δεμένος με .....ζώνη και αν τραβήξει κανα retarder απότομα τον βλέπω να φεύγει πάνω στο τράκτορα :superman: :s_biggrin .Το audi έχει και ηλιοροφή που δουλεύει... :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By elteo
#598001 Κομοτηνή είναι; Κατσίβελοι λοιπόν ....οι ντόπιοι Ρομά. Το καημένο το αλογάκι τι τραβά κυριολεκτικά και μεταφορικά. :(
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#598031 Έχω δει και πολύ χειρότερα απ' αυτό ειδικά περνώντας απ' τον Ήφαιστο, πηγαίνοντας προς τη σχολή.

< Note >