Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#372257
drdino έγραψε:, πχ στην Κίνα έβαλα χέρι σε κάτι που έμοιαζε με ματίζ κι ήταν ουσιαστικά μοτοσακό από κάτω :lol: :metalo:


για πες :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#372279
dimviii έγραψε:
drdino έγραψε:, πχ στην Κίνα έβαλα χέρι σε κάτι που έμοιαζε με ματίζ κι ήταν ουσιαστικά μοτοσακό από κάτω :metalo:


για πες

Κινητήρας από Hayabusa...

< >
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#372293
gianik έγραψε:...Στην επομενη συναντηση θα σας πω λεπτομερειες....

Εχω δει πολλα , αλλα το χτεσινο ηταν βγαλμενο απο ταινια...
..τελος καλο ολα καλα... :s_yes


Πότε θα μάθετε στους παπαγάλους να γράφουν και καμιά αλήθεια;

Στην όλη επιχείρηση και καταδίωξη ενεπλάκη μεγάλος αριθμός μοτοσικλετιστών των ομάδων Ζήτα και ΔΙΑΣ καθώς και περιπολικά της Άμεσης Δράσης, που ανταποκρίθηκαν άμεσα από την πρώτη στιγμή της κλοπής και κατάφεραν να εγκλωβίσουν με ασφάλεια τον οδηγό της «τρελής κούρσας», με αποτέλεσμα να αποφευχθούν τα χειρότερα, τα οποία πολύ εύκολα θα μπορούσαν να συνεπάγονται και απώλειες ανθρώπινων ζωών...


Μου αρέσει που τον εγκλωβίσατε κιόλας... Με τις μηχανές έγινε αυτό; Έκανε μόνον 15-20km στο αντίθετο ρεύμα της Ε.Ο. Τώρα με τι θα κατηγορηθεί; Οδήγηση στο αντίθετο, οδήγηση χωρίς σύνεση και προσοχή, άρα τίποτε, μετά θα του βάλετε και ένα για αλκοόλ ή ναρκωτικά (μάλλον το 2ο σε συνδυασμό με το 1ο), άρα θα την βγάλει καθαρή, αφού δεν ήξερε τι έκανε και έχει μειωμένο καταλογισμό. Για τις υλικές ζημιές θα τον κυνηγήσει η ασφαλιστική των παθόντων και θα του πάρει... τίποτε, αφού δεν έχει περιουσία. Σε πόσο χρόνο θα είναι έξω; Σήμερα είναι μέσα ή βγήκε μετά το αυτόφωρο και καθάρισε; Μόνον κανέναν κακομοίρη θα πιάσει η τσιμπίδα του νόμου για καμιά ζώνη ή κράνος και όσο πιο φτωχός είναι τόσο πιο εύκολο, αφού στον πλούσιο κάνουμε και καμία οσφυοκαμψία που έλεγε ο Διαμαντόπουλος...

Πάντως ο άνθρωπος ήταν μεγάλος χεράς. Μπράβο του. 20km στο αντίθετο (μόνο Πέτρου Ράλλη - Λυκόβρυση είναι περίπου 15km) και να μην τρακάρει ούτε με ένα όχημα; Πόσοι από εδώ μέσα θα μπορούσαν να το κάνουν;

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#372297
pipinos1976 έγραψε:
gianik έγραψε:...Στην επομενη συναντηση θα σας πω λεπτομερειες....

Εχω δει πολλα , αλλα το χτεσινο ηταν βγαλμενο απο ταινια...
..τελος καλο ολα καλα... :s_yes


Πότε θα μάθετε στους παπαγάλους να γράφουν και καμιά αλήθεια;

Στην όλη επιχείρηση και καταδίωξη ενεπλάκη μεγάλος αριθμός μοτοσικλετιστών των ομάδων Ζήτα και ΔΙΑΣ καθώς και περιπολικά της Άμεσης Δράσης, που ανταποκρίθηκαν άμεσα από την πρώτη στιγμή της κλοπής και κατάφεραν να εγκλωβίσουν με ασφάλεια τον οδηγό της «τρελής κούρσας», με αποτέλεσμα να αποφευχθούν τα χειρότερα, τα οποία πολύ εύκολα θα μπορούσαν να συνεπάγονται και απώλειες ανθρώπινων ζωών...


Μου αρέσει που τον εγκλωβίσατε κιόλας... Με τις μηχανές έγινε αυτό; Έκανε μόνον 15-20km στο αντίθετο ρεύμα της Ε.Ο. Τώρα με τι θα κατηγορηθεί; Οδήγηση στο αντίθετο, οδήγηση χωρίς σύνεση και προσοχή, άρα τίποτε, μετά θα του βάλετε και ένα για αλκοόλ ή ναρκωτικά (μάλλον το 2ο σε συνδυασμό με το 1ο), άρα θα την βγάλει καθαρή, αφού δεν ήξερε τι έκανε και έχει μειωμένο καταλογισμό. Για τις υλικές ζημιές θα τον κυνηγήσει η ασφαλιστική των παθόντων και θα του πάρει... τίποτε, αφού δεν έχει περιουσία. Σε πόσο χρόνο θα είναι έξω; Σήμερα είναι μέσα ή βγήκε μετά το αυτόφωρο και καθάρισε; Μόνον κανέναν κακομοίρη θα πιάσει η τσιμπίδα του νόμου για καμιά ζώνη ή κράνος και όσο πιο φτωχός είναι τόσο πιο εύκολο, αφού στον πλούσιο κάνουμε και καμία οσφυοκαμψία που έλεγε ο Διαμαντόπουλος...

Πάντως ο άνθρωπος ήταν μεγάλος χεράς. Μπράβο του. 20km στο αντίθετο (μόνο Πέτρου Ράλλη - Λυκόβρυση είναι περίπου 15km) και να μην τρακάρει ούτε με ένα όχημα; Πόσοι από εδώ μέσα θα μπορούσαν να το κάνουν;

Ευχαριστώ.

Για κλοπή όχι;Για αντίσταση κατά της αρχής;
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#372302 Κλοπή μπορεί, αντίσταση πού φάνηκε; Τράκαρε και μετά τον έπιασαν, μάλλον να κοιμάται. Ποιος ένστολος του έκανε σήμα να σταματήσει και δεν σταμάτησε (απείθεια και όχι αντίσταση); Όσα και να λες, όμως, με τον μειωμένο, λόγω ναρκωτικών καταλογισμό, τον βγάζουν έξω σήμερα το πρωί. Θέλω από τον υπεύθυνο να μας πει αν είναι μέσα σήμερα ή όχι και πού θα ήμουν εγώ ή εσύ, αν είχαμε πιει 4-5-6 ποτήρια κρασί (όσο χρειάζεται ο καθένας για να περάσει το όριο για αυτόφωρο τέλος πάντων)

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#372336 Έλα μωρέ, σιγά, ελάχιστα καλύτερα ήταν στο 206 που είχα, είχα φάει κάτι γλίστρες στο βρεγμένο,
ακόμα απορώ πόσο κωλόφαρδος (ή τρελό τιμόνιιιιιι :shifty: ) ήμουν που δεν το στούκαρα πουθενά
τόσα χρόνια. Το έλεγα στην ιδιοκτήτρια και μου έλεγε ''αφού εσύ λες ότι δεν τρέχεις'' :dizzy:
Όταν της το κατέβασα στην Αθήνα και της έφυγε 2 φορές μέσα σε μισή ώρα κατάλαβε...
Άβαταρ μέλους
By edmond
#372340 Ναι νταξ, ωστώσο οι διαγραμμίσεις είναι οτινάναι. Το fabia δλδ αν βολευτεί προβλεπέ δίπλα στην Α, ούτε που θα ανοίξουν οι πόρτες και των δυο.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#372343
pipinos1976 έγραψε:Κλοπή μπορεί, αντίσταση πού φάνηκε; Τράκαρε και μετά τον έπιασαν, μάλλον να κοιμάται. Ποιος ένστολος του έκανε σήμα να σταματήσει και δεν σταμάτησε (απείθεια και όχι αντίσταση); Όσα και να λες, όμως, με τον μειωμένο, λόγω ναρκωτικών καταλογισμό, τον βγάζουν έξω σήμερα το πρωί. Θέλω από τον υπεύθυνο να μας πει αν είναι μέσα σήμερα ή όχι και πού θα ήμουν εγώ ή εσύ, αν είχαμε πιει 4-5-6 ποτήρια κρασί (όσο χρειάζεται ο καθένας για να περάσει το όριο για αυτόφωρο τέλος πάντων)

Ευχαριστώ.



:dizzy:
Πραγματικα οτι να ναι.....

Παρακαλω.
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#372365 Θες να απαντήσεις ή όχι; πού βρίσκεται σήμερα ο edit mod...; με ποιες κατηγορίες θα πάει στην δικαιοσύνη και, σύμφωνα με την εμπειρία σου, πότε θα βγει έξω;

Για τα υπόλοιπα άσε, τα ξέρω από εμπειρίες φίλων πώς τους έχει φερθεί η "τυφλή" δικαιοσύνη.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By elvet
#372929
JasonLouk έγραψε:
cabala10 έγραψε:Εικόνα

Ξέρεις που είναι?

< >

κι ελεγα τί μου θυμίζει :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By elvet
#379303 Αυτοκίνητο οπαδών του Σώρρα, καλυμμένο με χειρόγραφα συνθήματα και αυτοκόλλητα των υπερελλήνων. Εννοείται χωρίς πινακίδες (άπλες οι οπαδοί πληρώνει ο Αρτέμης). Σε ώρα αιχμής κινούνταν σε κεντρικό κόμβο (Βαρδάρι) της Θεσ/νικης χωρίς πρόβλημα.Εικόνα