Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Chris
#650 Και αρχίζω με μια ιδιοφυή παγίδα για πόρτες αυτοκινήτων και πόδια. Πειραιάς, σε ένα κάθετο της Β. Γεωργίου. Κάτω από την πόρτα μου έχει άλλο ένα, πιο κοντό, ιδανικό για όσους φορoύν σαγιονάρες μέσα στην πόλη

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By cruzakias
#2377 Πριν λίγο καιρό στο Ηράκλειο. Δείτε που πάρκαρε ο άνθρωπος!!
Ο πίσω δεξής τροχός, κρεμόταν στον αέρα ο μισός!!!

Image

Image

Image
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#3402 Αυτος ή πολυ γατος ειναι (το κολλησε επιτηδες στο κρασπεδο, οπου υπαρχει υποψια εδαφους για να πατησει ο τροχος) ή πολυ τρομπας (δεν πηρε χαμπαρι και σωθηκε απο συμπτωση). Μεση κατασταση δεν υπαρχει.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#3412
Chris έγραψε:Και αρχίζω με μια ιδιοφυή παγίδα για πόρτες αυτοκινήτων και πόδια. Πειραιάς, σε ένα κάθετο της Β. Γεωργίου. Κάτω από την πόρτα μου έχει άλλο ένα, πιο κοντό, ιδανικό για όσους φορoύν σαγιονάρες μέσα στην πόλη


Έχεις ενημερώσει το δήμο? Είναι όντως πολύ επικίνδυνο τόσο να σκοντάψει κάποιος βγαίνοντας από αυτοκίνητο όσο και να το πατήσει.
Άβαταρ μέλους
By cruzakias
#3556
kantoniou έγραψε:Αυτος ή πολυ γατος ειναι (το κολλησε επιτηδες στο κρασπεδο, οπου υπαρχει υποψια εδαφους για να πατησει ο τροχος) ή πολυ τρομπας (δεν πηρε χαμπαρι και σωθηκε απο συμπτωση). Μεση κατασταση δεν υπαρχει.

Μάλλον το δεύτερο :s_yes Αν ήταν τόσο γάτος για το βάλει στην ''τρύπα της καρφίτσας'', σίγουρα θα είχε τσεκάρει ότι είναι κούφιο το έδαφος κάτω από την ελάχιστη άσφαλτο που πατάει ο τροχός του και απλά δεν θα το άφηνε εκεί.
Εκτός αν είναι γεωλόγος και έκανε μελέτη στατικότητας του εδάφους, πριν παρκάρει :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#3588 Το ρειθρο είναι συνήθως 15 πόντους (αν κ αμφιβάλλω αν υπάρχει). Άρα αν φοράει κ κάνα στενό λαστιχάκι, μια χαρά πατάει.
Πάντως τέτοια καραγκιοζιλίκια, τα κάνω κ εγώ συχνά πυκνά.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#3617
panos2171 έγραψε:
Chris έγραψε:Και αρχίζω με μια ιδιοφυή παγίδα για πόρτες αυτοκινήτων και πόδια. Πειραιάς, σε ένα κάθετο της Β. Γεωργίου. Κάτω από την πόρτα μου έχει άλλο ένα, πιο κοντό, ιδανικό για όσους φορoύν σαγιονάρες μέσα στην πόλη


Έχεις ενημερώσει το δήμο? Είναι όντως πολύ επικίνδυνο τόσο να σκοντάψει κάποιος βγαίνοντας από αυτοκίνητο όσο και να το πατήσει.


δεν το σκέφτηκα τότε, θα το ξαναβρώ όμως και θα κάνω ένα τηλ στο Βαγγέλα
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#3649 Δεν ξέρω αν εδώ είναι το κατάλληλο μέρος, μιας και δεν νομίζω να υπάρχει thread για τους δρόμους, κτλ. Το παρακάτω είναι στο 16ο χλμ στη παλαιά εθνική οδό Ελευσίνας - Θήβας, μετά το Καραούλι.

Εικόνα

Γραμμένο στο χώμα, με σπρέυ, "ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ |λογοκρισία| ΕΡΓΟΛΑΒΕ". Είναι από τις τελευταίες εργασίες προ 2-3 ετών, έφτιαξαν - και καλά- το συγκεκριμένο σημείο. Πραγματικά γελάει ο κόσμος. Μακάρι να γνώριζα ποιός έβαλε υπογραφή για το συγκεκριμένο σημείο, όπως και αυτός που επέβλεπε το έργο. Μιλάμε θέλουν θάψιμο ακριβώς εκεί.
Άβαταρ μέλους
By GeorgT
#14107 Μεταλλική στεφάνη στη άνω πλευρά του τιμονιού