Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#468633
224v έγραψε:
drdino έγραψε:Δυσκολεύονται να παρκάρουν χωρίς άλλο αμάξι ως σημείο αναφοράς.


Και διπλωμα πως πηραν ???? σαλιγκαρο και παρκαρισμα?? πως τα περασαν... :lol: :metalo:


Τώρα κάνεις χιούμορ ή πράγματι πέφτεις από τα σύννεφα ? :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#468663
xenos έγραψε:Τις προάλλες πήγα στο mall. Δεν είχε κόσμο και πάω και παρκάρω μακρυά, επίτηδες, για να μην έχω άλλους δίπλα. Μιλάμε άφησα 3 σειρές κενές. Επιστρέφοντας, κάποιος έχει κολλήσει δίπλα μου και η παραδίπλα άδεια. :hmmm: τι σκέφτονται; Ας το βάλω κολλητά να έχει παρέα; :hmmm:


Χμμμμ ... Αυτή την μλκ την κάνω εγώ. Όχι βέβαια ναι ενοχλώ την πρόσβαση ή να μην ανοίγουν οι πόρτες ....
Θέλω μακριά από τους πολλούς αλλά όχι και μόνο του...
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#468689
224v έγραψε:
drdino έγραψε:Δυσκολεύονται να παρκάρουν χωρίς άλλο αμάξι ως σημείο αναφοράς.


Και διπλωμα πως πηραν ???? σαλιγκαρο και παρκαρισμα?? πως τα περασαν... :lol: :metalo:


Τι είναι ο σαλίγκαρος; :hmmm: :innocent:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#468730
stavrosg έγραψε:
224v έγραψε:
drdino έγραψε:Δυσκολεύονται να παρκάρουν χωρίς άλλο αμάξι ως σημείο αναφοράς.


Και διπλωμα πως πηραν ???? σαλιγκαρο και παρκαρισμα?? πως τα περασαν... :metalo:


Τι είναι ο σαλίγκαρος; :hmmm: :innocent:


Έχει καταργηθεί εδώ και παρα πολλά χρόνια. Δοκιμασια με όπισθεν ανάμεσα σε κορινες σε κυκλική διαδρομή σαν σαλιγκάρι.
Απομειναρι του η οπισθογωνια που υπάρχει ακόμα.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#468736 Ερωτηση.

Στη γειτονιά μου όπως ίσως σας έχω πει τα έχουν κανει μπαχαλο με μονοδρομήσεις.
το θεμα ειναι οτι εχουν βαλει πινακιδες τις οποιες ειχαν καλυψει προχειρα με χαρτονια. Αλλα ενα μηνα τωρα με τις βροχες κ.λ.π. τα χαρτονια και οι ταινίες εφυγαν.

Κι ερωτω.
Ισχυουν πλεον?? εφ' οσον 'αποκαλύφθηκαν"?
Άβαταρ μέλους
By DAP
#468776 Μαλλον τις τοποθετησαν πριν ειναι και τυπικως (καποια εγκριση ανωτερης αρχης κλπ) ενταξει....Αλλα πολυ φοβαμαι οτι ισχυουν....Που να ξερει ο καθε περαστικος τι εχει γινει με το κουκουλωμα.....
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#468792
Dimsabas έγραψε:Γιατί, καλυμμένες δεν ίσχυαν; Δηλαδή όποιος πάει και καλύψει μια πινακίδα, την καταργεί;

ναι.
συνήθως οι πινακίδες τοποθετούνται μερικές μέρες πιο πριν (ώστε να είναι όλες έτοιμες στην θέση τους) και απλά τις ξεσκεπάζουν όταν αρχίσει το νέο μέτρο
Άβαταρ μέλους
By fokion
#468829 Ορθόν το ανωτερω :)
Ετσι εγινε με την "πρωτη παρτιδα". σε 10 μερες εγινε ενα μπραφ και αποκαλυφθηκαν ολες.
το θεμα ειναι οτι εδω κι ενα μηνα εχουμε την "δευτερη δοση" ( η οποια εν πολλοις προεκειψε απο "διαμαρτυριες υμετερων") οπου γινεται το φαινομενο που περιεγραψα.

(ΥΓ. ο σχεδιασμός και η λογική και των δυο "δόσεων" ειναι "ΓΤΠΚ" αλλα υφιστανται.... και παραβιαζονται κατα κορον βεβαιως...

Αν "παραβιασω" μια πινακιδα που ηταν - και το ξερω γιατι ειναι εξω απο το σπιτι μου - καλυμενη και το χαρτι που την καλυπτε ελιωσε απο τις βροχες ειμαι ή οχι παρανομος?
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#468839
fokion έγραψε:Αν "παραβιασω" μια πινακιδα που ηταν - και το ξερω γιατι ειναι εξω απο το σπιτι μου - καλυμενη και το χαρτι που την καλυπτε ελιωσε απο τις βροχες ειμαι ή οχι παρανομος?

είναι σαν να ρωτάς:
μεγάλωσε το δέντρο και έκρυψε το STOP....πέρασα αέρα γιατι ήμουν απο δεξιά και έδωσα ένα φιλάκι με τον μπαρμπα στο scoda
Άβαταρ μέλους
By gakost
#468921 Ισχύει η σήμανση. Δεν μπορείς να ξέρεις τι ισχύει στα χαρτιά αλλά τι υπάρχει.
Παράδειγμα: Κάτοικος περιοχής ξέρει ότι ο κάθετος από δεξιά έχει τρίγωνο. Το τρίγωνο όμως έχει πέσει σε πρόσφατο αέρα και ένας "ξενος" περνάει νομίζοντας ότι έχει προτεραιότητα όντας από δεξία και γίνεται το κακό. Αυτός που είναι από δεξιά αποζημιώνεται κανονικά και ο "φταίχτης" που δεν φταίει τραβάει τον δήμο στα δικαστήρια για να τον αποζημιώσει για την δικιά του ζημιά.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#468933 καταλαβαινω τι λετε και προφανως εχετε δικιο....
αλλά να καταλάβετε το γελοιο του πράγματος.
το απαγορευτικό πλεον φαινεται. ( Ισχύει δεν ισχύει - τα ειπαμε) στο καθετο στενό το "απαγορεύεται να στριψεις δεξια" ( στη συγκεκριμένη περίπτωση ) είναι κανονικότατα καλυμμένο με σακουλα σκουπιδιων που εχει αντεξει :) :) :)
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#468960 Δεν είναι ελληνικός ο δρόμος, αλλά είναι περίεργο! Τον πέτυχα στο φανάρι δίπλα μου...

Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#469468 Εικόνα

As you do, προχωρούσε κανονικά έτσι