Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#512648
DAP έγραψε:Με τα φωτα ημερας αναβει και το ταμπλο; Μηπως βλεποντας το αναμμενο νομιζε οτι εχει αναμμενα και τα φωτα του;
Και στο Golf που είχα και clio τώρα, τα όργανα ήταν φωτιζομενα και την ημέρα με το που βάζεις μπροστά. Στο golf τουλάχιστον, με το που σκοτεινιάζει έσβηναν ώστε να σε κάνουν να ανάψεις φώτα.

< >
Άβαταρ μέλους
By DAP
#512662 Ετυμηγορια των ενορκων: Καλαμας ο περι ου ο λογος με τα σβυστα φωτα. :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#512715
xenos έγραψε:Ο τυπος ηρθε απο κορινθο (εκει τον πρωτοπετυχα)- αθηνα χωρις φωτα!!!!
Ρε τι σινιαλο του εκανα, στα @@ του.
Εικόνα


Αν ήταν Δευτέρα βράδυ, πριν τον δεις, είχε αναμμένα τα μεγάλα, εκ των οποίων δούλευε το ένα μόνον. Και να ήταν ο μόνος; Τέτοιες ημέρες πρέπει να είσαι αριστερά με 150+ ή δεξιά με 100. Εγώ ήμουν δεξιά για να κοιμηθεί ο μικρός και μετρούσα πόσοι είχαν τα μεγάλα για να ανοίγουν δρόμο και πόσοι με ξένον φώτιζαν τον δρόμο σαν το ΟΑΚΑ. Το Clio με τα 3-4 νταγλάρια, που ήταν σούζα από το βάρος, και είχε αναμμένα μεγάλα από Ρίο μέχρι Αθήνα τον είδες;

Στην επιστροφή το Πάσχα είχα πετύχει ένα φορτηγό με αλβανικές πινακίδες χωρίς ούτε μία λάμπα αναμμένη. Μόνον τα μικρά μπροστά δούλευαν και τα είχε αναμμένα 1:00 για να ταξιδέψει... Τον πέρασα σε έξοδο τούνελ. Αν τον πετύχαινα στο σκοτάδι δεν θα φαίνονταν μέχρι να φτάσω πίσω του στα 25m. Αν πηγαίνεις με το όριο την πάτησες. Για να μην απορούμε πώς γίνονται τα ατυχήματα...

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#513891 Αναβάτης σε παπάκι με μπλούζα ΔΙΑΣΩΣΤΗΣ, καπελάκι για κράνος και τσιγαράκι πάφα πούφα. Να δω ποιός θα σώσει ποιόν :lol:

ΣΩΖΩΝ ΕΑΥΤΟΝ ΣΩΘΗΤΩ λέμε
Άβαταρ μέλους
By edmond
#514446 Εικόνα
Απλά σταμάτησε για να ψωνίσει στο παρακείμενο μαγαζί. Κ@ριόλα. Βγήκε με το ταιγάρο στο χέρι και το κινητό απο την άλλη όλο χα-χα-χα χου-χου-χου. Εντελώς σε παράλληλο σύμπαν. Και το rav που προχωρά παρακάτω, ήθελε να καβατζωθεί πίσω απο την μπέμπα και παράλληλα στο πεζοδρόμιο. Καινούργια προβλεπέ λωρίδα δλδ για καβατζοπαρκάρισμα. Έφαγε λίγο κραξιματάκι όμως και την έκανε. Η κιουρία της μπέμπας όμως απαθής. Ή έτσι έκανε τουλάχιστον. Ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν ο σιδερένιος προφυλακτήρας μου μπορεί να κάνει κάτι... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#514450 Του έχω βάλει μπεκάκια που ποτίζουν τις γλάστρες. :rtfm: Η εργοστασιακή μπεκιέρα που είναι δίπλα έχει χαιρετίσει προ πολλού. Renault rules. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#515048 Σε ποιόν ελληνικό δρόμο συνέβη αυτό το απίθανο χθες να ήταν κάθετος ο δρόμος και σήμερα να ίσιωσε; :lipsealed: :help:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#515156 Eίναι merc; Φοράει ζαντούλα AMG; Τέλος...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#516764 Mitsubishi Outlander στην άκρη του δρόμου στην αριστερή λωρίδα της Μεσογείων περιμένοντας ο οδηγός την οδική. Dimviiiiii

Πιο κάτω επίσης στην αριστερή λωρίδα ξανθιά οδηγός με VW Up το οποίο έμεινε από βενζίνη αν κρίνω από το ότι ένας υπάλληλος από την shell απέναντι του έβαζε καύσιμο με μπετονάκι. Αυτήν μάλλον στο άλλο τοπικό έπρεπε να τη βάλω...

Περιττό να πω τι μποτιλιάρισμα υπήρξε λόγω αυτών.

.