Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#783091 Εισαι υπερβολικος. Ουτε τσιγαρο, ουτε κινητο κραταει :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#783099
edmond έγραψε:Εικόνα

Στα όρια του κλασικού. :s_hang


Με χαρτί γιατρού ο ασθενής πραγματοποιεί διατάσεις της δεξιάς λαγοκνημιαίας ταινίας.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#783135
mmarkom έγραψε:Ναι αλλα έτσι στρίβει καλύτερα στις αριστερές, γιατί μπορεί να ξύνει γόνατο και πατούσα μαζί

Eδω υπαρχει μια παγιδα ομως. Στις δεξιες αν δεν προλαβει να κανει την αλλαγη θεσης κινδυνευει να χασει το σημειο πλαγιασματος και να ξεπερασει την ικανοτητα πλαγιασματος των ελαστικων με ολεθρια αποτελεσματα για το μπλουζακι και το παντελονι. Το σκουτερ δεν εχει αναγκη, ειναι χρεπι αρκετα :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Morx
#783154 Σιγουρα θα δημιουργησει θεμα στη σπονδυλικη στηλη και μετα θα φτασει το προβλημα μεχρι αυχενα.
Προτεινω στην επιστροφη να καθεται σταυροποδι απο την αλλη μερια.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#783583 Έλα μωρέ, τι να την κάνει την πινακίδα. Πόσα Ioniq5 με αυτό το χρώμα κυκλοφορούν στην Αθήνα. Την πινακίδα ποιο δύσκολα την θυμάσαι :lol:
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#783638 Κυκλοφορεί και ένα μπεζ με πινακίδα ΒΚΗ 5456 με κάτι Κορεάτες να το οδηγούν.

.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#783772 Σήμερα το πρωί, πηγαίνοντας τα παιδιά στο σχολείο. Μπροστά μου ένα Mazda 6, εγώ από πίσω με απόσταση παραπάνω από λογική, πηγαίναμε με κάπου 40χαω. Λογική ταχύτητα για το σημείο. Σε κάποια φάση πετάγεται ένα σκυλί μπροστά από το Mazda, σε σημείο που ήταν ΠΟΛΥ οριακά να το χτυπήσει... Το σκυλί πέρασε κυριολεκτικά στην τρίχα από τις ρόδες του Mazda, αλλά ο οδηγός δεν πάτησε φρένο. Μισό δευτερόλεπτο αφότου πέρασε το σκυλί, τσίμπησε το φρένο (χωρίς να έχει μπροστά του τίποτε άλλο) :metalo: :metalo:

Τέτοιο lag δεν έχω ξαναπετύχει... Μερικοί πρέπει να σηκώνονται λίγο νωρίτερα γιατί αργούν να πάρουν μπροστά το πρωί...
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#783777 Εχω δει και χειροτερα . Σκυλι σε διαχωριστικη νησιδα να πεταγεται στο δρομο , εγω να το εχω δει 2 δευτερολεπτα πιο πριν και η οδηγος του προπορευομενου να το χτυπαει χωρις καν να πατησει φρενο . Και ουτε σταματησε καν . Την σταματησε η αστυνομια ομως που ειδοποιησα κατευθειαν
Άβαταρ μέλους
By markvag
#783822
alexandros.K έγραψε:Εχω δει και χειροτερα . Σκυλι σε διαχωριστικη νησιδα να πεταγεται στο δρομο , εγω να το εχω δει 2 δευτερολεπτα πιο πριν και η οδηγος του προπορευομενου να το χτυπαει χωρις καν να πατησει φρενο . Και ουτε σταματησε καν . Την σταματησε η αστυνομια ομως που ειδοποιησα κατευθειαν


Αυτή ήταν δολοφόνος. Ο δικός μου (θεωρώ) ότι ήθελε να φρενάρει, απλά υπήρξε ένα lag :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Morx
#783967
alexandros.K έγραψε:Εχω δει και χειροτερα . Σκυλι σε διαχωριστικη νησιδα να πεταγεται στο δρομο , εγω να το εχω δει 2 δευτερολεπτα πιο πριν και η οδηγος του προπορευομενου να το χτυπαει χωρις καν να πατησει φρενο . Και ουτε σταματησε καν . Την σταματησε η αστυνομια ομως που ειδοποιησα κατευθειαν


Τα σκυλια και γενικα τα ζωα στο δρομο, ειναι κατι που μπορει να συμβει σε ανυποπτο χρονο.
Ο,τι και να κανεις, αν σου κατσει σου εκατσε.
Εδω, με το μηχανακι ενος φιλου, εξω απο Παπαγεωργιου στη Θεσ/νικη.
Πριν μερικα δευτερολεπτα το κοντερ εδειχνε αρκετα παραπανω!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#783973 Οκ ειναι μερικες περιπτωσεις που δεν μπορεις να το αποφυγεις . Μιλαμε ομως για τα 2ποδα που δεν προσπαθησαν να τα αποφυγουν ή δεν τα ειδαν καν . Οτι και να εγινε απο τα δυο, ειναι επικινδυνοι για να οδηγουν . Οπως επισης αδιαφορουν για το τι απεγινε το κακομοιρο το ζωο
Άβαταρ μέλους
By Morx
#783975
alexandros.K έγραψε:Οκ ειναι μερικες περιπτωσεις που δεν μπορεις να το αποφυγεις . Μιλαμε ομως για τα 2ποδα που δεν προσπαθησαν να τα αποφυγουν ή δεν τα ειδαν καν . Οτι και να εγινε απο τα δυο, ειναι επικινδυνοι για να οδηγουν . Οπως επισης αδιαφορουν για το τι απεγινε το κακομοιρο το ζωο


Ο μεσος οδηγος ενδιαφερεται απλα να παει απο το σημειο Α στο σημειο Β.

Εφοσον το καταφερνει αυτο σε καθημερινη βαση, δεν τον απασχολει κυριολεκτικα ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ.
Ουτε αν τις ταχυτητες τις αλλαξε ομαλα χωρις να ξεσκισει επιλογεα και σαζμαν.
Ουτε αν τα πεταλ τα χρησιμοποιει προοδευτικα.
Ουτε αν κραταει αποστασεις και εγκαιρως αντιδραει ωστε η πορεια του να ειναι ομαλη.
Ουτε αν ενοχλει γενικοτερα κανοντας ο,τι |λογοκρισία| του ερθει στο κεφαλι.
ουτε ουτε ουτε ουτε.

Ακομα και αν κανει ολα τα παραπανω ομως, ειπαμε, γνωριζει απλα πως εφτασε στο σημειο Β σωος και αβλαβης, επομενως εκτυπωνει ενα ταμπελακι "ΚΑΛΟΣ ΟΔΗΓΟΣ" και το κολλαει στο κουτελο του.

Τωρα, αν ξεφυγει απο την πορεια του και καβαλησει μπαριερες, αν καρφωθει στον προπορευομενο του, αν παραβιασει στοπ ... ΠΑΝΤΑ φταιει το οδικο δικτυο, οι πινακιδες που δεν ειναι ευδιακριτες και φυσικα πρωτα ολα τα αλλα και μετα ο ιδιος.

Η κατασταση ειναι αυτη που ειναι καθως ο καθενας μας κοιταει να βελτιωθει πανω σε κατι που του αρεσει.
Η κυρα Μαρικα και ο φοιτηταρας ο Τακης, δεν ενδιαφερονται για κατι παραπανω οσον αφορα την οδηγηση. Θελουν απλα να πανε απο το Α στο Β, that's all!