Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#518298
rocsta έγραψε:Στον περιφερειακο μαζευει νερα αριστερα κ δεξια οταν βρεχει πολυ, οποτε εκ των πραγματων η κινηση πραγματοποιειται μονο στη μεσαια με (καποια) ασφαλεια.

Sent >


Αυτός είναι ο λόγος, μαζί με τις λακκούβες, που οι περισσότεροι έχουν μάθει να κάθονται μέση κι ας πηγαίνουν αργά. Παλιά, όταν οι δρόμοι ήταν σε άσχημη κατάσταση, δεν τολμούσες να πας δεξιά από τις καθιζήσεις και τα νερά, που έκρυβαν τις λακκούβες σε περίπτωση βροχής. Ακόμη και σήμερα στο Σχιστό βλέπεις φορτηγά στην μεσαία για να αποφύγουν τις λακκούβες δεξιά. Πιστεύω ότι με τα χρόνια και την βελτίωση των δρόμων θα αλλάξει αυτή η κατάσταση γιατί δεν είναι δυνατόν σε έξοδο να είναι όλοι αριστερά με 100 και να είμαι δεξιά με το 1.0L Aygo και να τους περνάω σαν σταματημένους με το όριο των 130.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#518382 Ζώο καμπίσιο τον είπε, γιατί το καμπίσιο είναι χειρότερο δεν το καταλαβαίνω, υποθέτω γιατί συνήθως τα ζώα που ζουν στα ορεινά έχουν και μια υπερηφάνεια.

Θα μπορούσε βέβαια να τον πεί και "πούστη της βανίλιας¨ :lol:
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#519187 Εικόνα

Παιδιά στην καρότσα .... κ κουβέρτα για να κρύβονται .

Στην εθνική οδό για Λάρισα .
Στα διόδια η τροχαία που έλεγχε για ταχογράφους .... μου είπε να πάρω εγώ το 100 .
Δε νομίζω ότι ασχολήθηκε κανείς....


< >
Άβαταρ μέλους
By Govus
#519191 Μία στο τόσο θα γίνεται ένα εντυπωσιακό πολύνεκρο, θ' ασχολούμαστε μερικές ΩΡΕΣ και μετά ...τέλος :s_yes
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#519195 σιγά μην ασχοληθεί ο έλλην δημοσιογράφος με 3-4 αναλώσιμα γυφτάκια. :lol: :roll:
Άβαταρ μέλους
By DAP
#519218
JimClark έγραψε:σιγά μην ασχοληθεί ο έλλην δημοσιογράφος με 3-4 αναλώσιμα γυφτάκια. :lol: :roll:

Καλα αυτος αλλα το οργανον; Δεν ειναι και αυτο στα καθηκοντα του που γι'αυτα πληρωνεται; :x
Άβαταρ μέλους
By postruck
#519238 Το οργανο θα γράψει το φορτηγό,επειδή πήγε 91χλμ σε μια κατηφόρα και έχει κομμένη λασπωτήρα.
Αν γράψει το τογιοτα μάλλον μερικοί θα τον πουν ρατσιστή και δεν ξέρω τι άλλο.Πάντως πριν κανα μήνα στο κόμβο του Αγ.Στεφάνου,τους είχαν κατεβάσει όλους απο ένα διώροφο ΥΝ85. :)
Μεθαύριο που ΟΛΟΙ τους θα τα κονομήσουν :rtfm: απο το επίδομα,θα βάλουν ενα μουσαμά ή θα το κάνουν διώροφο,για να μην τους βλέπουμε :s_cool
Άβαταρ μέλους
By citastak
#519271 Έχω πίσω μου στην Α.Ο ζώο με τους ομίχλης αναμμένους.
Φτάνω στα διόδια. Λέω στον κύριο που με εξυπηρέτησε "σας παρακαλώ πείτε στον κύριο να σβήσει τους προβολείς".
Και μου απαντάει, γιατί, δεν ενοχλούν κανένα. Προσπάθησα να του εξηγήσω ότι οι προβολείς "ομίχλης" λέγονται έτσι γιατί είναι για αυτόν τον σκοπό, αλλά η απάντησή του ήταν στο όρια της ειρωνείας και είπα να μην του πω του ψεκασμένου ότι ομίχλη έχει το μυαλό του.
ουφ.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#519282
citastak έγραψε:Έχω πίσω μου στην Α.Ο ζώο με τους ομίχλης αναμμένους.
Φτάνω στα διόδια. Λέω στον κύριο που με εξυπηρέτησε "σας παρακαλώ πείτε στον κύριο να σβήσει τους προβολείς".
Και μου απαντάει, γιατί, δεν ενοχλούν κανένα. Προσπάθησα να του εξηγήσω ότι οι προβολείς "ομίχλης" λέγονται έτσι γιατί είναι για αυτόν τον σκοπό, αλλά η απάντησή του ήταν στο όρια της ειρωνείας και είπα να μην του πω του ψεκασμένου ότι ομίχλη έχει το μυαλό του.
ουφ.

Μια λυση νομιζω οτι θα ηταν αφου περασεις την μπαρα να βγεις εξω και να διαμαρτυρηθεις ο ιδιος στον ενοχλουντα...Αν σε γραψει,η τον αφηνεις να περασει μπροστα σου η πατας να εξαφανιστεις απο το οπτικο του πεδιο.....