Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By IKE
#68064 Φιλική συμβουλή σε όσους πραγματικά ενδιαφέρονται για το θέμα, δείτε τα βιντεάκια χωρίς να περιμένετε να ΤΗΝ ΠΕΙΤΕ στον mizuno-san. Πάρτε σαν δεδομένο (έστω σαν ενδεχόμενο) ότι δεν λέει μ@λακίες και απλά ακούστε τι λέει.
Άβαταρ μέλους
By j.marr
#68087
IKE έγραψε:Φιλική συμβουλή σε όσους πραγματικά ενδιαφέρονται για το θέμα, δείτε τα βιντεάκια χωρίς να περιμένετε να ΤΗΝ ΠΕΙΤΕ στον mizuno-san. Πάρτε σαν δεδομένο (έστω σαν ενδεχόμενο) ότι δεν λέει μ@λακίες και απλά ακούστε τι λέει.


Ιορδάνη θές να μας πείς οτι μπορεί και να ξέρει φυσική λυκείου. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By panosalp
#312182 Χαιρετώ το forum. Πρώτη ανάρτηση, νομίζω ότι "κολλάει στο παρόν θέμα". Σκέφτομαι την αγορά αυτοκινήτου όπως ΜΧ-5 / Ζ3 και τη χρήση του ως donor car για δημιουργία Lotus 7 replica kit car. Υπάρχουν πολλές εταιρείες στην Αγγλία που ειδικεύονται σε αυτό (Westfield, MNR, GBS, GKD κ.α.). Add lightness λοιπόν με μάλλον ακραίο τρόπο.
Εν προκειμένω, το σασί, ο κινητήρας και πολλά άλλα μέρη του αυτοκινήτου χρησιμοποιούνται αυτούσια στο τελικό kit car. Αν προχωρούσα σε κάτι τέτοιο, θα μπορούσα να κρατήσω την άδεια κυκλοφορίας του donor car και να έχω πινακίδες στο kit car; Από ό,τι έχω δει όχι, αλλά αξίζει να το ψάξω οπότε αν κάποιος γνωρίζει παρακαλώ ας πει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.