Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#541652 Σε κεντρικό δρόμο με φώτα στις 22:00 :dizzy:


Εικόνα

Καλό εργοταξιακό κράνος και ανιχνευτής υδροθειου

Από διαρροή αερίου να πάνε τα γαμηδια :inlove:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#541677 Περαστικα red_monster :vava:

Τιποτα δεν θα τα κανουν, τους γυαλισε κατι πιθανα αξιας και το πηραν. Θορυβος δεν ακουστηκε καθολου. Χρησιμοποιουν μπουζι και το τζαμι γινεται χαλικακια. Εχει συμβει στα 4 μετρα μακρια μου και δεν πηρα χαμπαρι. Ακουσα συναγερμο να χτυπαει, ενα παπι χωρις πινακιδα να φευγει αργα, κοιταξα καλυτερα και ειδα το τζαμι σπασμενο. Ουτε 10 δευτερα δεν τους πηρε. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#541685 Και μένα το έσπασαν μια φορά στην πυλωτη. Δε πήρε χαμπαρι κανεις τίποτα.
Το μονο που φαινόταν ηταν μια κάρτα εισόδου της δουλειάς και κάτι παλια γυαλιά ήλιου που τα πέταγα μέσα στη θήκη μαζί. Ουτε καν τα πήραν.
Πήραν μονο κάτι ψιλά που είχα μέσα στη κλειστή θήκη.
Απλα δεν πρέπει να φαίνεται τίποτα.

< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#541716
rx8_drifter έγραψε:Αν εχουν φιμέ τα τζάμια, ισχύει οτι δεν σπάνε εύκολα? Ή απλά σε γλιτώνει απ τα θρυματισμένα τζάμια?

To δευτερο. Σε γλυτωνει απο το να βρισκεις γυαλια 3 μηνες μετα αλλα πρεπει να την ξαναβαλεις και αντε βρες την ιδια αν εχουν περασει χρονια
Άβαταρ μέλους
By 224v
#541724
Νίκος Παππάς έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:Αν εχουν φιμέ τα τζάμια, ισχύει οτι δεν σπάνε εύκολα? Ή απλά σε γλιτώνει απ τα θρυματισμένα τζάμια?

To δευτερο. Σε γλυτωνει απο το να βρισκεις γυαλια 3 μηνες μετα αλλα πρεπει να την ξαναβαλεις και αντε βρες την ιδια αν εχουν περασει χρονια


Και τα εργοστασιακα φυμε?? Αυτά νομιζω όχι,
στο Mini Cooper S, που του εσπασαν το τζαμι ηταν φυμε αλλα εγινε ριζακι μεσα. βεβαια ετυχε και τον επιασαν τον τυπο!! και για να ταιριαξει το χρωμα του φυμε ηρθε από Γερμανια (μοντελλο 2006 USA)
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#558931 Δυστυχώς εχθές το βράδυ μου έσπασαν την κλειδαριά για να διαρρήξουν το αυτοκίνητο.
Έχουν κάνει ζημιά στην κλειδαριά και το πόμολο.
Γνωρίζει κανείς αν η ασφάλιση για μερική κλοπή καλύπτει αυτές τις ζημιές;;
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#558935 2 φορές για αντίστοιχη ζημιά αποζημιωθηκα (groupama). Θα χρειαστείς ένα χαρτί από την αστυνομία, για την διάρρηξη.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#558940 Thanks Asimov.
Πήγα στην αστυνομία, το έχω το χαρτί και έκλεισα και ραντεβού με τον εμπειρογνώμονα της anytime τη Δευτέρα.
Αυτό που είδα τώρα στο χαρτί της αστυνομίας και με προβληματίζει είναι ότι γράφει για εμφανή ζημιά από απόπειρα κλοπής η οποία όμως «δεν τελεσφόρησε».
Μάλλον επειδή τους είπα ότι δεν μου έκλεψαν τίποτα;;