Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#223879 Τι αλλο να κανουμε γμτ.
Συναγερμους ιμμομπιλαιζερ μπαστουνια!!

Τι αλλο??!!

Καβαλινο τα ειχες ολα αυτα να υποθεσω?
Άβαταρ μέλους
By cavallino
#223889 Φυσικά τα είχα.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#223893
cavallino έγραψε:
GTS έγραψε:Kριμα, αλλα γιατι δεν ηταν στο γκαραζ?

Διότι μετακόμισα και στο νέο σπίτι δυστυχώς δεν υπάρχει γκαράζ...


Η διαδικασια της μετακομισης, εαν εγινε προσφατα ισως να "ενεργοποιησε" και αυτο που εγινε...
Μπορει και καποιος απο αυτους που κουβαλουσαν πχ , αν ηταν και μεταναστης, και εφοσον την ειδε, να το σφυριξε.
Το ιδιο πχ εαν εχετε καμμια καινουργια/προσφατη ξενη καθαριστρια στο σπιτι...
Τα λεω απλα σαν ιδεες γιατι εχω ακουσει κατα το παρελθον να εχουν συμβει με τετοιους τροπους.
Οπως και να εχει το ειδα πριν λιγο στο fb απο κοινοποιηση του GB και το εβαλα και στο δικο μου προφιλ.
Θα εχω και εγω το νου μου. Ευχομαι ολοψυχα να την βρεις συντομα αλλα κυριως οπως ακριβως την ειχες... :sorry:

P.S Μερικες φωτοτυπιες με την φωτο του αυτοκινητου, Βορεια στα συνορα μας, θα ηταν εφικτο να δοθουν? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#223902 Δεν νομίζω να κινηθει τώρα το αμάξι. Θα μπεί σε κανα container/γκαραζ ή κάτι που να μην φαίνεται κι όποτε...
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#223908 Βασικά καλη η ασφάλεια και βέβαια να αποζημιωθεις οικονομικά τουλαχιστον, αλλά η μοναδικότητα του συγκεκριμένου δεν αποζημιώνεται φαντάζομαι.
Ασε που 99% θα σε ρίξουν.
Άβαταρ μέλους
By theo13
#223932
bibendum έγραψε:καλα ακομα κ εδω που τα ποσταρουμε ενεργοποιουμε τα σχετικα ερεθισματα.


Ναι γιατί ξέρει ο καθένας που μένει ο άλλος και λέει "α ωραία ας πάω να του κλέψω το αυτοκίνητο" :thumbsdown:
Αυτές οι σκέψεις εκτός του ότι δε προσφέρουν τίποτα στο θέμα είναι και προσβλητικές απέναντι στους υπόλοιπους τους φόρουμ.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#223935 Γιατι δεν μας διαβαζουν υπολοιποι;

Αλλα απ οτι αλλη το αυτοκινητο ειναι εκτεθειμενο εξω στον δρομο ανα πασα στιγμη. Για εναν καφε πας και μετα μπορει να μην βρεις τιποτα...
Άβαταρ μέλους
By theo13
#223938 Το ότι ήταν εκτεθιμένο έπαιξε ρόλο. Το ότι μας διαβάζουν άλλοι πως;; Γράφουμε πουθενά την διεύθυνση κατοικίας μας;;;
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#223958 Δεν ξερω πως δρουνε τα κυκλωματα αυτα.

Δεν ηθελα σε καμια περιπτωση να προσβαλω τα υπολοιπα μερη του φορουμ απλα το ειπα επιπροσθετα σε αυτο που ειπε ο Γρηγορης.

Απλα η αποψη μου ειναι οτι δημοσιευοντας τ αυτοκινητα μας γνωστοποιουμε την υπαρξη τους. Εμεις το κανουμε αθωα αλλα δεν ξερουμε ολους οσους μπαινουν στο φορουμ. Εξαλλου για να διαβασεις ουτε καν μελος δεν χρειαζεται να εισαι.

Στην πραγματικοτητα μπορει καποιος να βαζει συγκεκριμενα αυτοκινητα στο ματι και να περιμενει να δρασει την καταλληλη στιγμη. Μπορει καποιος να περναει απο καπου να του γυαλισει στο ματι κατι και να το παρει. Μπορει καποιος να ελεγχει μονιμα μια περιοχη.

Πριν χρονια ειχαν κλεψει στην γειτονια μου ενα saxo ενος φιλου ενω πριν 3-4 μηνες μπηκα στο clio και ενω το βρηκα κλειδωμενο, οταν καθησα διαπιστωσα οτι ηταν πειραγμενη η θεση οδηγησης και η θεση τιμονιου. Προσπαθησαν να το κλεψουν, μπηκε μεσα κανενας και κοιμηθηκε το βραδυ εκει περα κανεις δεν ξερει τι συνεβη.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#223986 οχι ρε γμτ... :(

κλοπη του ειχες καβαλινο?
θελει πολυ προσοχη ρε γμτ,εγω μεσα στο γκαραζ ,και βγαζω πολο μπαταριας,ξεκουμπωνω αισθητηρες,βγαζω ρελε βενζιναντλιας κλπ. Ποτε δεν ξερεις.
Άβαταρ μέλους
By cavallino
#224000 Είχα κλοπή, βέβαια! Αλλά τα λεφτά που δίνουν είναι όσα θα πάρεις από ένα καλό μεταχειρισμένο κι αυτά σε τρεις μήνες, απλά. Αλλά από το ολότελα...