Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#769324 Κάποιος επισκευάζει τρακαρισμένο γιάρις. Μου κάνει εντύπωση που δεν πήραν το τιμόνι.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#769396
axel12p έγραψε:Μπροστά στην Νέα Παραλία Θεσσαλονίκης. Προφανώς κανείς δεν έδωσε σημασία.


Πρεπει να ταν πάνω απο ώρα, πραγματικά σοκαριστικό :vava:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#780301 Δεν ήξερα αν έπρεπε να το βάλω εδώ ή στους Αυτοκινητοδρόμους.

Βίντεο ντοκουμέντο: Το κόλπο συμμορίας που κλέβει τους οδηγούς στην γέφυρα της Πέτρου Ράλλη (vid)

https://www.gazzetta.gr/plus/2147230/bi ... WXzL6PKwQk

Το έχετε προσέξει το κόλπο με τους γύφτους; Δεν είναι φρέσκο πράμα αυτό. Πριν αρκετό καιρό ο πατέρας μου παραλίγο να την πατήσει. Ήταν έξω από ένα μεγάλο μανάβικο και περίμενε τη μάνα μου ψώνιζε μέσα. Ε ήταν αφηρημένος και ήρθαν 2 γύφτοι και άρχισαν να βγάζουν τους καθαριστήρες του. Μιλάμε για δευτερόλεπτα και ακαριαία. Άρχισαν να τους σηκώνουν από τα τζάμια και του έλεγαν ότι είναι χαλασμένοι, δεν τους βλέπεις; Ευτυχώς τους πρόλαβε. Δεν ξέρω αν θα τον έκλεβαν αλλά τουλάχιστον θα του έπαιρναν λεφτά για τους καθαριστήρες.


Αργύρη Έδμονδ θυμάσαι και ένα τσογλάνι με ένα πανί και ένα φις-φις που ερχόταν και άρχιζε να ψεκάζει φανάρια κλπ και άρχιζε να σκουπίζει; και όταν του έλεγες να φύγει και περνούσες από πλάι του αυτός ψέκαζε και το υπόλοιπο αμάξι για να το λερώσει το καθίκι; Ειδικά στηνόταν κάτω από τη γέφυρα από την πλευρά του Μάκρο για να μπεις προς Καν-Καν για Νίκαια.
Αυτό εδώ το σκηνικό είναι χρόνια πια. 3 φορές πήρα την αστυνομία να πω ότι επιτίθεται σε αυτοκίνητα και ειδικά με γυναίκες μέσα.. Εκεί πέρα όποιος ξέρει, είναι γκέτο κάτω από τις γέφυρες. Θέλει τεράστια προσοχή. Θέλω να αποφεύγω να περνάω από εκεί ερχόμενος από Φάληρο στον άξονα του Κηφισού για Λαμία. Οπότε στρίβω από Βόλεϊ Ολυμπιακού πιο πριν.

Συνήθως είμαι με το επαγγελματικό. Μια φορά αυτουνού του έκανα το εξής. Καθώς πλησίαζε το αυτοκίνητο, ανοίγω με τέτοια ταχύτητα την πόρτα και κάνω ότι κατεβαίνω κάτω. Και του λέω, τι πας να κάνεις ρε αρχίδι εκεί, σήκω φύγε μη σου γαμήσω. Και χέστηκε και έτρεχε.

Ένα άλλο κόλπο είναι φυσικά να αμολάνε τα μικρά γυφτάκια. Εκεί εφαρμόζω το εξής. Σηκώνω το κινητό και κάνω ότι βιντεοσκοπώ. Και τους φωνάζω, κοιτάξτε λίγο καλύτερα την κάμερα γιατί θα σας δείξει η τηλεόραση και θέλω να φαίνεστε καθαρά. Εξαφανίζονται σε χρόνο dt...
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#780311 Busso δεν ξέρω για σένα, εγώ από το βίντεο το μόνο που συγκράτησα είναι η Ελευθερία Σπυράκη

Με βλέπω για υαλοκαθαριστήρες…
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#780336 Κωλοσημειο
Παλια που εμενα Πετραλωνα, περνουσα πολυ συχνα, παντα ηταν θρασεις οι γυφτοι εκει, πλεον αποθρασυνθηκαν
Ευτυχως το εχω μειωσει
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#780350
BARHonda έγραψε:Busso δεν ξέρω για σένα, εγώ από το βίντεο το μόνο που συγκράτησα είναι η Ελευθερία Σπυράκη

Με βλέπω για υαλοκαθαριστήρες…

Σ αρεσει αυτο το πραμα ?
Για γυαλια σε βλεπω , οχι για υαλοκαθαριστηρες :lol:
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#780352
alexandros.K έγραψε:
BARHonda έγραψε:Busso δεν ξέρω για σένα, εγώ από το βίντεο το μόνο που συγκράτησα είναι η Ελευθερία Σπυράκη

Με βλέπω για υαλοκαθαριστήρες…

Σ αρεσει αυτο το πραμα ?
Για γυαλια σε βλεπω , οχι για υαλοκαθαριστηρες :lol:
Δε βαριέσαι, στην ηλικία που είμαστε!
Άβαταρ μέλους
By Morx
#780498 Εμενα μου θυμισε το τραβελι "ROBERTOOOOO" :lol:

Άβαταρ μέλους
By dimik
#780640 Μια φορά ήρθε ένας τέτοιος μόλις παρκαρασε πάρκινγκ του Lidl και πήγε να ακουμπήσει τκν υαλοκαθαριστηρα.

Πετάχτηκα έξω και δεν πρόλαβα να μιλήσω, είπε καλά καλά φίλε κι έφυγε, το βλέμμα μου πρέπει να τα είπε όλα

< >