Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#744008
Anonymous Founder έγραψε:Αχ, όλες αυτές οι υπέροχες εμπειρίες θα χαθούν τώρα με τα ηλεκτρικά! Πόσο κρίμα!


θα σε κλέβουν οι μετρητές ρεύματος :lol:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#744010
Ove20 έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Αχ, όλες αυτές οι υπέροχες εμπειρίες θα χαθούν τώρα με τα ηλεκτρικά! Πόσο κρίμα!


θα σε κλέβουν οι μετρητές ρεύματος
Δεν είναι τόσο απλό δεδομένου ότι η πληροφορία αυτή καταγράφεται πιο εύκολα από το αυτοκίνητο.Εικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#744016 Να κλέψεις γίνεται. Να κλέψεις και να μη σε καταλάβουν είναι το δύσκολο όταν το αυτοκίνητο καταγραφεί πόσο ρεύμα τράβηξε.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#744019 Ακόμη κι αν βρουν τρόπο να σε κοτσυφιάσουν, δε θα σου σκίσουν τον κινητήρα όπως η κακή βενζίνη, άρα, και πάλι κερδισμένοι είμαστε.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#744039
diplomat έγραψε:Ακόμη κι αν βρουν τρόπο να σε κοτσυφιάσουν, δε θα σου σκίσουν τον κινητήρα όπως η κακή βενζίνη, άρα, και πάλι κερδισμένοι είμαστε.
Αν όμως το ρεύμα δεν είναι όπως ακριβώς πρέπει, καθαρό από spikes, αν πχ δεν είναι DC καθαρό κλπ δεν υπάρχει κίνδυνος για το κύκλωμα φόρτισης του οχήματος;
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#744666 Εμπνευσμενος απο τη συζητηση για το σταρτ-στοπ, ειπα να δοκιμασω αν καιει λιγοτερο και να το ενεργοποιησω..
Το εχω μονιμα οφφ γιατι μου τη δινει γενικα, ειδικα αν σταματας για λιγο και ξαναξεκινας.
Μετα απο καμποσες μερες λειτουργιας ακομα δεν εχει ενεργοποιηθει... δεν κανω πολλα χλμ και ειδικα με το μισο μηνα τηλεργασια τουλαχιστον οι διασρομες ειναι συντομες. Παιζει να μην εχει φορτισει φουλ η μπαταρια ή να τα παιξε??
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#744670
kovathe έγραψε:Παιζει να μην εχει φορτισει φουλ η μπαταρια


Αυτό. Για αυτό σας έλεγα, έχετέ το ανοιχτό. Είναι δείκτης καλής λειτουργίας του αμαξιού.
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#745506 Έχει φορτιστές στην Χαλκίδα;
Άβαταρ μέλους
By Serf
#745525
Scotch έγραψε:Tesla Μodel Υ LR.

Παλλήνη - Στενή Ευβοίας:
https://www.teslafi.com/shared.php?driv ... 51nXU6M7V3

Επιστροφή:
https://www.teslafi.com/shared.php?driv ... 7dVPoYZfgZ
Tesla Model 3 LR

37KWh για 220km (Παλαιό Φάληρο - Λίμνη Βουλιαγμένης στο Λουτράκι - Παλαιό Φάληρο. Δηλαδή 16,8KWh/100km.

Στο πήγαινε στην εθνική cruise control στα 135χαω, με 2-3 ξεσπάσματα 150-155χαω. Στην επιστροφή είχε πυκνή ροή.



< Note >
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#746453 Σήμερα σε BP βενζινάδικο που βάζω συνήθως, μου πετάει μια ο υπάλληλος "κρίμα να βάζεις 95αρα σε τέτοιο αμαξι"

Του λέω, μα 95αρα γράφει το μανιουαλ
Μου λέει ναι αλλά την γερμανική 95αρα που είναι η δική μας 98αρα

kthanksbye