Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#755405
Scotch έγραψε:Αθήνα (Παπάγου) - Λεωνίδιο, με ενδιάμεση στάση μισής ώρας.
Εικόνα

Tesla MY LR

Προτεινω εκει που λεει cost βαλε ενα μηδενικο μετα το πρωτο ψηφιο να αισθανομαστε καλυτερα ολοι και ιδιατερα και "φαγανοι" :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#755408
Νίκος Παππάς έγραψε:Προτεινω εκει που λεει cost βαλε ενα μηδενικο μετα το πρωτο ψηφιο να αισθανομαστε καλυτερα ολοι και ιδιατερα και "φαγανοι" :lol: :lol:

Πού να έβαζα και 0 αντί για το πρώτο ψηφίο δηλαδή, μιας και εκεί φόρτισα δωρεάν :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#756972 Kαματερο-Γλυφαδα-Καματερο,με πολυ κινηση στο πηγαινε μετα την ευθεια στο ΣΕΦ, μεχρι σχεδον το παλιο αεροδρομιο.Στην επιστροφη δεν ειχε ιδιαιτερη κινηση.
3,9 λιτρα μεση με v power diesel.Κλειστος κιματισμος,και χωρις σταρτ στοπ,oπως επισης χωρις να εχω πατησει το κουμπι λειτουργιας eco.
Μαλιστα ηταν 3,8 στην επιστροφη μεχρι πριν λιγα μετρα απο το σπιτι,αλλα 3-4 ξεκινηματα απο σταση το ανεβασαν στο 3,9
Ευχαριστη εκπληξη! :thumbsup:
clio 1,5 dci 110 bhp (τεζλοφονιας)
Άβαταρ μέλους
By g8777
#756978 Οπως σου ειχε πει και ενας σοφος ανθρωπος καποτε, με αυτον τον κινητηρα θα δεις και κάτω απο 4 :s_drinks λιτ/100 χλμ.

Και οπως ειχε πει και ενας ακομα σοφοτερος ανθρωπος , τί σοφοτερος, Ο ΠΙΟ ΣΟΦΟΣ :inlove: :inlove: :inlove:



Diesel rulezzzzzzzz :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#757027 Καλή προσπάθεια.
Με το i3 σήμερα Παλλήνη-Νέα Σμύρνη Παλλήνη, 68 Wh/km στο κατέβασμα, 156 Wh/km στο ανέβασμα. Μέση 112 Wh/km. Σε lt/100km, με τιμές diesel και νυχτερινό ρεύμα, είναι γύρω στο 0,65.

< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#757059 Σας εχω ολους. :iconcool:
Νεα Ιωνια - ΧΚ Καλαβρυτων και επιστροφη, τα 2/3 του ρεζερβουαρ. Περισσοτερα δεν ξερω και δεν με νοιαζει, ειχα 5 χρονια να κανω ημερησια και 20 να παω σε χιονοδρομικο! :metalo:

Δυο ωρες μαθημα snowboard ο μικρος μαζι με ενα αλλο παιδι που βρηκε εκει ( μισα λεφτα αν ειναι με παρεα και ακομα λιγοτερα αν ειναι 4 ) και full pass, τα εδωσε ολα απο τις 11 και μιση μεχρι τις 4 το απογευμα ( αξια ανεκτιμητη! :metalo: )

Αλλα 45€ στην ταβερνα "το κελαρι" :metalo:

Αλλα τα καλυτερο ηταν τα χαμογελα στις φατσες μας, το σχολιο του μικρου "μπαμπα αυτο ειναι πιο ωραιο απο το μηχανακι" και τα σχεδια να πηγαινουμε οι δυο μας με ski bus πιο συχνα ( men only ) :inlove:


:yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#757060 Μια ημέρα με τον υιό, αξία ανεκτίμητη. Για όλα τ' αλλά υπάρχει η MasterCard

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#757067
Νίκος Παππάς έγραψε:Σας εχω ολους. :iconcool:
Νεα Ιωνια - ΧΚ Καλαβρυτων και επιστροφη, τα 2/3 του ρεζερβουαρ. Περισσοτερα δεν ξερω και δεν με νοιαζει, ειχα 5 χρονια να κανω ημερησια και 20 να παω σε χιονοδρομικο! :metalo:

Δυο ωρες μαθημα snowboard ο μικρος μαζι με ενα αλλο παιδι που βρηκε εκει ( μισα λεφτα αν ειναι με παρεα και ακομα λιγοτερα αν ειναι 4 ) και full pass, τα εδωσε ολα απο τις 11 και μιση μεχρι τις 4 το απογευμα ( αξια ανεκτιμητη! :metalo: )

Αλλα 45€ στην ταβερνα "το κελαρι" :metalo:

Αλλα τα καλυτερο ηταν τα χαμογελα στις φατσες μας, το σχολιο του μικρου "μπαμπα αυτο ειναι πιο ωραιο απο το μηχανακι" και τα σχεδια να πηγαινουμε οι δυο μας με ski bus πιο συχνα ( men only ) :inlove:


:yahoo:


αυτα ειναι!!!
κοιτα να τον ευχαριστηθεις,γιατι λιγα χρονια εμειναν ακομα, μεχρι να κανεις αιτηση για να τον δεις 10 λεπτα :rtfm:
ο δικος μου εχει ανεβει Κοζανη εδω και 2 εβδομαδες στην κοπελια του.
Ποτε υπολογιζεις να γυρισεις του λεω.
Θααααααα δω μου λεει. :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#757188 Θα δούμε όταν γυρίσει,μέσα στην Αθήνα είχε 5,2 μέση
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#757271 Ταξιδάκι Essen-Antwerp αυθημερόν με την οικογένεια.

Μέση κατανάλωση σύμφωνα με το τριπ-κομπιιιιούτερ 5,4 λίτρα diesel/100 χλμ. Σε αυτό βοήθησε βέβαια και η Ολλανδία-Βέλγιο, όπου κινήθηκα με ταχύτητες τάξεως 100 και 120 χαω αντίστοιχα.

Όλα αυτά με το BMW 2GT 4x4 2.0 d.
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#757411 Το δικό μου καθημερινό σε αστική χρήση 13,5/100.
Καλό έ? :lipsealed:

Το μεγάλο οικογενειακό είναι πιο οικονομικό :s_biggrin

Κάτι 5,4,3 που διαβάζω εδώ ,τα έχουμε με το κλειδί στην τσέπη :iconcool:

Mercedes Slk 200 R170 fl.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#758334 Σημερα επιβαιωσα οτι στο καθημερινο μου πηγαινε-ελα στο γραφειο, σε μια διαδρομη με πρωινη κινηση περιπου 30-40 λεπτα, περναω τα 11 λεπτα σε σταση, συμφωνα με το χρονομετρο του S/S
Φοβερο, το 1/3 του συνολικου μου χρονου, απλα σταματημενος

Αν το βαλεις αθροιστικα, νομιζω οτι εχει καποιο οφελος το S/S :(
(αν και το εκλεινα κατευθειαν, οπως οι περισσοτεροι νομιζω)
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#758336
Geralt έγραψε:Σημερα επιβαιωσα οτι στο καθημερινο μου πηγαινε-ελα στο γραφειο, σε μια διαδρομη με πρωινη κινηση περιπου 30-40 λεπτα, περναω τα 11 λεπτα σε σταση, συμφωνα με το χρονομετρο του S/S
Φοβερο, το 1/3 του συνολικου μου χρονου, απλα σταματημενος

Αν το βαλεις αθροιστικα, νομιζω οτι εχει καποιο οφελος το S/S :(
(αν και το εκλεινα κατευθειαν, οπως οι περισσοτεροι νομιζω)


Τυχερος εισαι, εμενα ειναι ο μισος.

Επισης ζεστανε λιγο ο καιρος και τσουπ, μισο λιτρο στα 100 χλμ μικροτερη η καταναλωση. Αντε αλλο μισο σε κανα μηνα :inlove: