Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#552453 Στο ισιάδι παίζει γιατί κάνει αρκετό coasting. Τουλάχιστον εάν κρίνω από τις στιγμιαίες καταναλώσεις που έβλεπα. Το σχόλιο για το cylinder deactivation είναι γενικό πάντως, δεν υπονόησα ότι σ' αυτές τις συνθήκες σόνυ και ντε ενεργοποιείται.
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#552456
Vagnar έγραψε:Στα 160 km/h αποκλείεται να δουλεύουν μόνο οι 2 κύλινδροι.
Και εγώ ειμαι σκεπτικός για αυτό. Σίγουρα είναι θέμα φορτίου και λέξη κλειδί το ισιαδι που ανέφερε ο stefan αρα ήταν σε μερικό φορτίο.

Πρόχειρο googling λέει αυτό :
Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#552469 Περιμένω τη στιγμή που θα αρχίσουμε να μιλάμε για τα bezels στο ταμπλό!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By edmond
#552471 Στον εβο της φαουβε, αναφέρει σαν μινιμουμ ροπή περί τα 10 κιλά σε ένα πρπ ίδιο φάσμα στροφών.
Άβαταρ μέλους
By Vagnar
#552486
JasonLouk έγραψε:
Vagnar έγραψε:Στα 160 km/h αποκλείεται να δουλεύουν μόνο οι 2 κύλινδροι.
Και εγώ ειμαι σκεπτικός για αυτό. Σίγουρα είναι θέμα φορτίου και λέξη κλειδί το ισιαδι που ανέφερε ο stefan αρα ήταν σε μερικό φορτίο.

Πρόχειρο googling λέει αυτό :
Εικόνα


Η VW δεν είναι τόσο αισιόδοξη

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By mirage
#552551
Deleted User 1 έγραψε:Στο ισιάδι παίζει γιατί κάνει αρκετό coasting. Τουλάχιστον εάν κρίνω από τις στιγμιαίες καταναλώσεις που έβλεπα. Το σχόλιο για το cylinder deactivation είναι γενικό πάντως, δεν υπονόησα ότι σ' αυτές τις συνθήκες σόνυ και ντε ενεργοποιείται.
Σώνει οχι sony
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#552660 Γλυφαδα-Βεροια (πορτα-πορτα), 4 ατομα, clima, φορτωμενο...
Εικόνα
:oops:
...στο comfort με σταθεροποιητη στα 138, πομπο στα διοδια, και ανακτηση ταχυτητας σανιδα..
Εικόνα

..με μια σταση στα ΣΕΑ Αταλαντης..Το Volvo On Call εδειξε συνολικη 8.7..
Εικόνα

..που με το *σφαλμα που εχει κι αυτο, στην αντλια σημαινει 8.5-8.6 :thumbsup:


*Γεμισμα στην επιστροφη στην ΕΚΟ μετα τα Τεμπη, υπολογιστης 8.8, VOC 8.47, spitmonitor 8.34 :iconcool: ..σε αντιθεση με το προηγουμενο αυτοκινητο ο υπολογιστης ειναι σταθερα απαισιοδοξος :lol:
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#552664 Ας πουμε οτι επεστρεψαν μονο το χακι τσαντακι και μια 24" ροζ βαλιτσα που στη φωτο ειναι κατω απο αυτο, συν τα μπουφαν/παλτο που μπηκαν πανω απο αυτα και δεν φαινονται στη φωτο. Παραδοξως η πορτα εκλεινε κανονικα με τον ηλεκτρικο μηχανισμο :iconcool: