Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#771804
edmond έγραψε:Εικόνα


:thumbsup: και σκέψου εχεις το παλιό υβριδικό yaris, το καινούργιο καίει ακόμη λιγότερο!
Άβαταρ μέλους
By edmond
#771834 Γεγονός είναι πως το προσπάθησα λίγο για να φτάσει εκεί κάτω, αν και απ' ότι έχω καταλάβει πρέπει απλά να φροντιζεις να έχεις την μπαταρία φορτισμένη τόσο όσο, aka 7/9 νταμάκια πρπ ακόμα και αν πρέπει να τσιμπάς το γκάζι λίγο παραπάνω για να βάλεις το μοτέρ σε λειτουργία το οποίο βέβαια σημαίνει ότι θα κάψει λίγο παραπάνω. Το παραπάνω όμως σημαίνει ότι έχεις επαρκή μπαταρία για να βοηθάει το μοτέρ. Φαύλος κύκλος, ο οποίος όμως εξυπηρετεί την αποδοτικότητα. Αν αφήσει τα νταμάκια να πέσουν τότε έχεις χάσει το παιχνίδι και κυνηγάς πάλι από την αρχή να τα γεμίσεις.
Σήμερα το πρωί ας πούμε ανέβηκε στο 4άρι το οποίο βέβαια είναι πιο ρεαλιστικό στην πραγματικότητα-καθημερινότητα.
Το καινούργιο μοντέλο βέβαια σίγουρα πρέπει φύσει να γράφει χαμηλά 3άρια.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#771946 Έχω δει και 6,4 αλλά τελευταία τρώω πολύ μποτιλιάρισμα.
Δεν κακό πάντως.Εικόνα

RMX3363
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#771970 το μαυρο κομματακι ταινιας εκει κατ, τι κρυβει? :hmmm:
ΤΙ ΜΑΣ ΚΡΥΒΟΥΝ ΝΙΚΟ ΠΑΠΠΑ? :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#771976
Geralt έγραψε:το μαυρο κομματακι ταινιας εκει κατ, τι κρυβει? :hmmm:
ΤΙ ΜΑΣ ΚΡΥΒΟΥΝ ΝΙΚΟ ΠΑΠΠΑ? :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

και λεω ποιος θα το προσεξει πρωτος ... :s_cool


Το κοματακι ταινια κρυβει το κοκκινο λαμπακι του τιμονιου που αναβει λογω της κλασικης βλαβης των Panda και ειναι αρκετα ενοχλητικο την νυχτα

Απο την στιγμη που δεν επηρεαζει την λειτουργια το αφησα τελευταιο στην διαδικασια μαζεματων / επισκευων/ συντηρησης του Fiat.
Λαστιχα - σερβις - μεμβρανες - βαψιμο ουρανου- αισθητηρας τιμονιου.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#771977
Νίκος Παππάς έγραψε:Το κοματακι ταινια κρυβει το κοκκινο λαμπακι του τιμονιου που αναβει λογω της κλασικης βλαβης των Panda και ειναι αρκετα ενοχλητικο την νυχτα


...και όχι μόνο σε Panda. Δοκίμασες να βγάλεις πόλο μπαταρίας για να σβήσει;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#771978
saxon_747 έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Το κοματακι ταινια κρυβει το κοκκινο λαμπακι του τιμονιου που αναβει λογω της κλασικης βλαβης των Panda και ειναι αρκετα ενοχλητικο την νυχτα


...και όχι μόνο σε Panda. Δοκίμασες να βγάλεις πόλο μπαταρίας για να σβήσει;



Οχι, αλλα και να το κανω δεν θα αναψει παλι;
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#771979
Νίκος Παππάς έγραψε:Έχω δει και 6,4 αλλά τελευταία τρώω πολύ μποτιλιάρισμα.
Δεν κακό πάντως.Εικόνα

RMX3363
6.8 με μποτιλιάρισμα; Σούπερ είναι

.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#772083
kostis20 έγραψε:Στο μοτέρ δεν είναι το πρόβλημα στα fiat?

< >

Εκει η στον αισθητηρα θεσεις του τιμονιου. Το οποιο ειναι και το δικο μου προβλημα. Η υποβοηθηση δουλευει κανονικα και το City που το δοκιμασα δυο φορες για ενα λεπτο να δω πως ειναι, λες και οδηγας συγκρουομενο :lol:
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#772092 αυτο το θεμα με την κολωνα το ειχα ακουσει για Πουντο και Κορσα
Παντως οντως το city το εχει κι εμενα το Corsακι δεν εχω καταλαβει το λογω υπαρξης του. Μαλλον ειχαν περισσευουμενα κουμπια και επρεπε κατι να βαλουν :lol:
καναδυο φορες που το ενεργοποιησα, κοντεψα να βρω τοιχο
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#772107 Στο Punto το είχα σχεδόν μόνιμα σε λειτουργία.
Μια χαρά βολικό ήταν στην πόλη. Επίσης στο Sporting που είχα άλλαζε και την απόκριση στο γκάζι οπότε γλίτωνα και βενζίνη. :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By bill33
#772256
Νίκος Παππάς έγραψε:
kostis20 έγραψε:Στο μοτέρ δεν είναι το πρόβλημα στα fiat?

< >

Εκει η στον αισθητηρα θεσεις του τιμονιου. Το οποιο ειναι και το δικο μου προβλημα. Η υποβοηθηση δουλευει κανονικα και το City που το δοκιμασα δυο φορες για ενα λεπτο να δω πως ειναι, λες και οδηγας συγκρουομενο
Σε τι κατάσταση είναι η μπαταρία σου;