Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#798636 Απ' ότι καταλαβαίνω βασικό πλεονέκτημα ενός ηλεκτρικού πλέον είναι ότι προστατεύει από καρκίνο του προστάτη! :shifty: :shifty:

Και το σεξ το ίδιο, οπότε προτείνω οι σταθμοί φόρτισης να έχουν και ειδικές θέσεις (κλειστές) για περαιτέρω... ενέργειες υπέρ της δημόσιας υγείας! :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#798646 Έτσι μπράβο. Κι όσο μικρότερη η αυτονομία, τόσο μεγαλύτερο το ... όφελος :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#800543 Εξωπραγματικά χαμηλή κατανάλωση σε εκδρομή Δραπετσώνα Χαλκίδα και πίσω με χαλαρό ρυθμό από 80-100 km/h με κλίμα στους 23.

Εικόνα

Ίσως έπαιξε ρόλο και η νέα PCV.


225/40/18 ελαστικά
Δυο άτομα
Leon mk3 stage1
100oct καύσιμο
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#800557 Ίσως τα λάθος μπουζί απο άουντι αρ ες σεβεν, ίσως τα 65km/h στην εθνική !!

Μην ζορίσεις άλλο τον καλό σου άγγελο όμως.[Admin]
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#800601
GTS έγραψε:H χαμηλη ταχυτητα ειναι με 80-100 χμω τετοιες καταναλωσεις εχω και εγω.


Χαμηλή χαμηλή, δεν είναι. Είναι μία σωστή ταχύτητα για τη δεξιά λωρίδα και οριακά τη μεσαία.
Απλά όταν από 100 άλογα και 28 κιλά ροπής στις 2500σαλ, το αμάξι έχει 150 άλογα και 38 κιλά ροπής πλέον, τη λες χαμηλή σαν κατανάλωση.
Η οποία παραμένει επίσης λογική ακόμη και με 100-120km/h αν πας.

Η μέση ωριαία ταχύτητα έπεσε διότι στο κέντρο της Χαλκίδας γινόταν ο χαμός από μποτιλιάρισμα. Πήγα από Παλαιά Γέφυρα στο πήγαινε, που κάνεις τον κύκλο. Δηλαδή η κατανάλωση σε ταξίδι αμιγώς ΕΟ και χωρίς κίνηση, θα ήταν πιο κάτω.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#800617 Όπως εχω ξαναγράψει με 100 στην Αθηνών Λαμίας δεν πηγαίναμε με το πισωκινητο sunny του 1982.
Λογική ταχύτητα δε τη λες Γιάννη ειδικά για τη μεσαία λωρίδα.
Για επαρχιακό όντως είναι σωστή.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#809474 Εικόνα

Πειραιάς, Αρκαδία, λίγο Αχαΐα, Κορίνθια και πάλι πίσω. Πάνω από 140 δεν πήγα στην ΕΟ. Ανηφόρες, κατηφόρες και βουνά. Πολύ ευχαριστημένος με την κατανάλωση.
Άβαταρ μέλους
By nikos
#810487
Giuseppe Busso έγραψε:Εικόνα

Πειραιάς, Αρκαδία, λίγο Αχαΐα, Κορίνθια και πάλι πίσω. Πάνω από 140 δεν πήγα στην ΕΟ. Ανηφόρες, κατηφόρες και βουνά. Πολύ ευχαριστημένος με την κατανάλωση.
thanasisr16 έγραψε:Εικόνα
Πειραιάς-Σκύδρα- Πειραιάς
150 με Cruise control και μερικά ξεσπάσματα
Ο Θανάσης έχει κάνει διπλάσια χλμ, τρέχοντας με διπλάσιο μέσο όρο ταχύτητας στον ίδιο χρόνο και καίγοντας μόνο 2λ παραπάνω.
Πολύ καλο
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#815073 Σε αναζητώ όχι ξημερώματα....
Το γνωστό clio που τραμπουκίζει ηλεχτρικά δεν το συνάντησα.

130 ταχύτητα όπου είχε ταμπέλα κ μερικά ανοίγματα δεν με άφησαν να αγιάσω....

Έφυγα με 36 λίτρα βενζίνη (γεμάτος ) έκανα 400 περίπου km , έχω 15 λίτρα στο τεπόζιτο.

Από Θεσσαλονίκη,χωριό στην Καβάλα, Δράμα κ επιστροφή. ΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#815075
dekouk έγραψε:Εικόνα


τεζλα και δεξια λωριδα :shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#815085 :lol: :shifty: