Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By sargus
#625776 Και εγώ μια από τα ίδια με τον πεθερό μου!
Πήρε το troc εδώ και 6-8 μήνες και όποτε με βλέπει με ευχαριστεί (βέβαια εγώ του είχα πει για 1.ψηλό 2.αυτόματο και μάλλον όχι VAG αλλά και το ένα που άκουσε τον έχει σώσει). :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#625779 Είναι συμπαθέστατο το T-cross. Κρίμα που δεν το φέρνουν ακόμη σε όλες τις εκδόσεις, θα τους είχε κλείσει όλους τους υπόλοιπους. Μόνον τα γαλλικά της PSA λόγω του σωστού αυτόματου πλεονεκτούν.
Είναι πιο όμορφο από το T-roc και εννοείται πολύ πιο όμορφο από τα αντίστοιχα αδελφάκια του VAG.
Άβαταρ μέλους
By GeorgT
#625781 Ευχαριστώ παιδιά, πήραμε τη βασική έκδοση με το βασικό κινητήρα, αρχικά λέγαμε για τα 115 άλογα κ το 6αρι σασμάν αλλά στο τεστ ντραιβ είδα ότι στο γνωστό φορουμικο τεστ με τα 95 άλογα κ 5η βγάζει +130χιλ στις 3χιλ στροφές οπότε μια χαρά μακριά 5 έχει που του αρκεί!

Η μόνη τρανταχτή έλλειψη είναι το απλό αιρκοντίσιον, που υπήρχε τρόπο να βρεθεί αυτόματο αλλά δεν ήθελε άλλο χρώμα.

Αυτόματο φρενάρισμα, αναγνώριση νεκρής γωνιας, Crosstraffic altert, κ πολύ ωραίο ενεργό lane assist συν πίσω κάμερα θα το βοηθάνε πάρα πολύ στη οδήγηση, είδη το γουστάρει τρελά + έμαθε κ android auto φουλ μάχιμος ο Φαδερ!

< >
Άβαταρ μέλους
By edmond
#625809 Καλοτάξιδο!!! :s_thumbsup
3.000 σαλ για 130χαω την σήμερον ημέραν -των 6ριών βέβαια- δεν τις λες και λίγες. Στο δικό μου, σχεδόν ακουμπά τις 4.000!!
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#625985
Giuseppe Busso έγραψε:Και σε καθαρή version

Εικόναpeak vs elevate vs lumosity
Κουκλί. Για πες αυτό το αποτέλεσμα πόσο σου κόστισε στο lampiko?

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#625991 5 ευρώ:
-2.50€ πήγαν στην 1η επιλογή, πλύσιμο με ζεστό νερό
-0.50€ ξέπλυμα με νερό
-1€ πέρασμα με υγρό κερί
-1€ τελικό ξέπλυμα με απιονισμένο

Κάθε 0.50€ αντιστοιχεί σε 1 λεπτό χρόνου περίπου με το πιεστικό.

Μετά πήρα την γνωστή σπάτουλα σιλικόνης για να διώξω τα νερά (την παρέχει δωρεάν το κατάστημα).
Και έχω πετσέτες μικροινών δικές μου για να κάνω το τελικό σκούπισμα (παρέχει και το κατάστημα αλλά χρησιμοποιώ δικές μου).
Μου πήρε 35 λεπτά σε χρόνο.

ΥΓ: ευχαριστώ :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#625998 Αναλυτικοτατος, ευχαριστώ πολύ.

Και για να μην είμαι offtopic..Εικόνα

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#626022
Giuseppe Busso έγραψε:Μετά πήρα την γνωστή σπάτουλα σιλικόνης για να διώξω τα νερά (την παρέχει δωρεάν το κατάστημα).


:s_no
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#626041
Giuseppe Busso έγραψε:5 ευρώ:
-2.50€ πήγαν στην 1η επιλογή, πλύσιμο με ζεστό νερό
-0.50€ ξέπλυμα με νερό
-1€ πέρασμα με υγρό κερί
-1€ τελικό ξέπλυμα με απιονισμένο

Κάθε 0.50€ αντιστοιχεί σε 1 λεπτό χρόνου περίπου με το πιεστικό.

Μετά πήρα την γνωστή σπάτουλα σιλικόνης για να διώξω τα νερά (την παρέχει δωρεάν το κατάστημα).
Και έχω πετσέτες μικροινών δικές μου για να κάνω το τελικό σκούπισμα (παρέχει και το κατάστημα αλλά χρησιμοποιώ δικές μου).
Μου πήρε 35 λεπτά σε χρόνο.

ΥΓ: ευχαριστώ :iconcool:
Και εγώ πάω πολύ συχνά.Απστευτο αποτέλεσμα.
Εγώ ξεπλενω και με απιονισμένο,και δεν σκουπίζω καν μετά.Απλα δίνω λίγο παραπάνω γκάζι στη Βουλιαγμένης ή στη Μεσογείων...

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#626043 Μόνο και μόνο για το ζεστό νερό που έχει...
Εγώ κάθε φορά που γυρίζω από ταξίδι, περνάω για ξέπλυμα. Φεύγουν μυγάκια κλπ από προφυλακτήρα, καπό και παρμπρίζ για πλάκα.
Και αν κάνεις περάσματα με το υγρό κερί, τότε έχεις και υδροφοβία και πιο εύκολο ξέπλυμα.
Εν τω μεταξύ βγαίνει και με αρκετά λιγότερα από 5€ αν κάποιος δεν πάει για σχολαστικό ξέπλυμα.

@Μίχο, Ντίνο
Δεν κατάλαβα :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By GTS
#626059
Giuseppe Busso έγραψε:Μόνο και μόνο για το ζεστό νερό που έχει...
Εγώ κάθε φορά που γυρίζω από ταξίδι, περνάω για ξέπλυμα. Φεύγουν μυγάκια κλπ από προφυλακτήρα, καπό και παρμπρίζ για πλάκα.
Και αν κάνεις περάσματα με το υγρό κερί, τότε έχεις και υδροφοβία και πιο εύκολο ξέπλυμα.
Εν τω μεταξύ βγαίνει και με αρκετά λιγότερα από 5€ αν κάποιος δεν πάει για σχολαστικό ξέπλυμα.

@Μίχο, Ντίνο
Δεν κατάλαβα :hmmm:


μπορει να κανει ζημια στο χρωμα. μετα το απιονισμενο νερο απλα πας μια βολτα με 40-60χμω και ο αερας διωχνει το περισσοτερο νερο.

το τελικο απιονισμενο δεν θα διωξει και το κερι που εβαλες νωριτερα?
Άβαταρ μέλους
By dimik
#626062 Από τότε που πήρε κολλητός που ασχολείται με το detailing φακό scangrip και μου έδειξε τις επιπτώσεις που έχει οτιδήποτε ακουμπάει το αυτοκίνητο χρησιμοποιώ αποκλειστικά πετσετουλα microfiber με υψηλό GSM.

< >