Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#527823
Τα κλειδιά πάντα στην τσέπη. Και ευτυχώς, αν χρειαστεί, υπάρχει εύκολη πρόσβαση από τα πίσω καθίσματα.

< >
Άβαταρ μέλους
By DAP
#527829
Scotch έγραψε:
Zeus έγραψε:Τα βλέπω!!

:shifty:

Εικόνα

< >


Τι "τα βλεπω".....Που μπαινεις με ενα απλο ζευγαρακι.Καρε απλωσε ο αλλος ......Και χοντα αμα λαχει και χρειαστει..... :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#527842 Εικόνα

Μπορεί να κλειδωθεί. :s_yes :twisted: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#527877 @bebes: Ναι, στον κοτσαδόρο. Max 60kg γράφει στα specs. Η βάση ζυγίζει 14,7 kg, οπότε μένει να σηκώνει τουλάχιστον 75 kg ο κοτσαδόρος.

@kilo: Μόλις χθες την τοποθέτησα, δεν έχω κάνει ακόμη κάποια σοβαρή διαδρομή. Σε σχέση με την hang on της Thule, μου φαίνεται λίγο πιο δυσκολη στην τοποθέτηση, αλλά ίσως είναι θέμα συνήθειας.

< >
Άβαταρ μέλους
By bebes
#527888
Scotch έγραψε:@bebes: Ναι, στον κοτσαδόρο. Max 60kg γράφει στα specs. Η βάση ζυγίζει 14,7 kg, οπότε μένει να σηκώνει τουλάχιστον 75 kg ο κοτσαδόρος.

Νομιζω δεν τα υπολόγισες σωτα.
Αφου αναφέρει max 60 Kg ο κοτσαδόρος, μείον τα 15 της βασης σου μενουν 45 κιλά για τα ποδήλατα... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#527896 Και εγώ κάτι τέτοιους υπολογισμούς του ποδαριού είχα κάνει παλιά και βρήκα ότι 4 κανονικά ποδήλατα δεν μπορείς να σηκώσεις.
Η Thule νομίζω μάλιστα έχει μέχρι 3 και μόνο μια έξτρα επέκταση για 4ο μικρό
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#527899 Μπερδευτήκαμε. Ρώτησες τι βάρος αντέχει και κατάλαβα ότι μιλούσες για τη βάση. Η βάση αντέχει 60 kg. Ο κοτσαδόρος θέλω να πιστεύω ότι αντέχει 75 κιλά (ούτως ή άλλως δεν τα ξεπερνάμε, με δύο παιδικά ποδήλατα).Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#527909 Your maximum nose weight, also called maximum vertical load, is the maximum vertical pressure that can be put on the towbar. The nose weight is listed on the towbar, it is often indicated as Max. Vertical Load. The nose weight is determined by the car manufacturer, which takes into account the power and construction of the car

Κοιτάς λοιπόν το ταμπελακι.
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#527937
Scotch έγραψε:
Zeus έγραψε:Τα βλέπω!!

:shifty:

Εικόνα

< >

:lol:
Ετσι το καταλαβαίνω...αγχώθηκα μην πεταγες πάνω απο δυο στο πορτ μπαγκαζ :lol: :thumbsup:


Σε αλλα νέα, σαν να παρέλαβα πάλι...με μόλις 12χλμ

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

...χειροκίνητο, ντίζελ τάφος, όποτε λογικά το 1.6..
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#527939
Zeus έγραψε:
Scotch έγραψε:
Zeus έγραψε:Τα βλέπω!!

:shifty:

Εικόνα

< >

:lol:
Ετσι το καταλαβαίνω...αγχώθηκα μην πεταγες πάνω απο δυο στο πορτ μπαγκαζ :lol: :thumbsup:


Σε αλλα νέα, σαν να παρέλαβα πάλι...με μόλις 12χλμ

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

...χειροκίνητο, ντίζελ τάφος, όποτε λογικά το 1.6..



Για ποιο λόγο οι άνθρωποι της jeep που είναι μια σοβαρή εταιρία με αυτοκίνητα κύρους να κάνουν αυτή την αντιαισθητική εικαστική τσαπατσουλιά στο στροφόμετρο;;


< >