Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#762856 Καλορίζικο ρε! :metalo:

Για πες λεπτομέρειες...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#762860 μναρα το γιαρις! :thumbsup: για βαλε καμια ολοσωμη να δουμε τις κοκκινες τσαχπινιες γυρω γυρω.
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#762897 Ευχαριστώ όλους!

Θα μπορούσε να μπει κ στα σπάνια πουλιά, καθότι η έκδοση αυτή δεν υφίσταται πλέον....
Έχουμε κ λέμε ( έπεται κατωσέντονο).

Η αλλαγή του ibiza 2011 dsg με 220000 km αποφασίστηκε πριν ένα χρόνο.
Κ όμως χωρίς πρόβλημα κ αλλαγές εκτός εγγύησης σε dsg! ( Εντός έγιναν τα προβλεπόμενα )

Η επιστροφή στην αγκαλιά Toyota , ομόφωνη στην οικογένεια καθότι αναπολουσαμε το rav4 όλοι.....

Δική μου επιλογή καθότι τα ζητούμενα ήταν.
1) Μέγιστη αξιοπιστία 2) ισχύς κ επιδόσεις ισοδύναμες με ibiza 105 άλογα κ αυτόματο,κ όσο γίνεται πιο οδηγικά ενδιαφέρον 3) μέγιστη παθητική ασφάλεια και σε συστήματα ασφάλειας ( θα το οδηγούν νέοι οδηγοί σε λίγο)
4) Μέγιστη οικονομία., 5) μήκος όχι πάνω από 4,05 m καθότι είναι για μέσα στην πόλη κυρίως..

Η παραγγελία έγινε πέρυσι Νοέμβριο Δεκέμβριο με παράδοση Ιούλιο έκδοση chic. Αυτό το χρώμα με αυτά τα αυτοκόλλητα κ θα έβαφα τις ζάντες μαύρες! Ήρθε Ιούλιο κ το πήρε φίλος!

Τέτοια εποχή πέρυσι καταργείται το premiere κ βγάζουν την έκδοση Tokyo pop out. Λίγο πιο φορτωμένη από chic ( + head up display μαύρες ζάντες κ κάτι ψηλά ) με διάφορα μικρή.
Η απόφαση εύκολη πιθανή παράδοση αρχές Σεπτεμβρίου..

Στο ενδιάμεσο βγήκε το cross! 17 εκατοστά πιο μακρύ λίγο πιο ράθυμο στις επιδόσεις κ χώροι που δεν ήταν σημαντικοί για μένα ,οπότε μένω με την επιλογή μου. Επίσης για δύο μέρες είχα αποφασίσει να πάω σε Corolla hybrid ετοιμαπαραδοτη. Προτίμησα τη νέα τεχνολογία hybrid κ τις μικρές διαστάσεις. Από Σεπτέμβριο φθάσαμε Μάιο....( Η νέα Corolla hybrid που θα αλλάξει θα έχει το υβριδικό 1500αρι του ,yaris!)

Tokyo pop out λοιπόν το οποίο δεν υπάρχει πλέον.Τώρα έχει ,GR με 18 αρες ζάντες χωρίς ημιδερματινα καθίσματα κ χωρίς head up display .
Με τιμή 24 κάτι ενώ έδωσα 22..

Μου είπαν ότι θα μεγαλώσει κ θα γίνει GR τετρακουνα! .


ΥΓ.
Μόλις πήρα δίπλωμα τα προσιτά γρήγορα μικρά σπορ ήταν citroen ax (wild thing), Peugeot 106 gti, suzuki swift sport, Daihatsou charade!

Κατι σε απωθημένο μου βγαίνει μάλλον, σε εμφάνιση κ άλογα είμαστε στα ίδια! Λίγο πιο μεγάλο βάρος μάλλον κ κάτι μικροδιαφορες!

Όποιος έχει απορίες εδώ είμαι.


K πάλι ευχαριστώ για τις ευχές, καλούς δρόμους για όλους ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#762917 ωραιο ειναι! οι ταινιες εδω μπηκαν? δεν τις ειχε απο το εργοστασιο αυτη η εκδοση?
απιστευτα μουτρα στο νεο γιαρις,για μενα το ομορφοτερο.