Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#631719 Σας ευχαριστώ όλους .

Θα κάνω κάποια σοβαρά χλμ και κατόπιν θα κάνω σύγκριση με το Φόρεστερ .
Σε πρώτη εντύπωση και επαφή , το Φόρεστερ 25xt είναι πιο «ωμό» και ακόμα πιο γρήγορο, πιο «μηχανικό» αυτοκίνητο .

Dimsaba αποκλείεται !!! :lol: :lol:
Η κατανάλωση θα πέσει στα 12,5-13,5 μικτή.
Ακόμα ψάχνομαι ..
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#631723 Να το χαίρεσαι είναι πανέμορφο!

Απορία. Τι κατανάλωση είχες με το forester? Λίγο παραπάνω από αυτό που περιμένεις από το Mazda?

< Note >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#631736 Πολύ ωραίο tsilis! :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#631737
tsilis έγραψε:Κάποιες που χρωστάω.
Από την «παραλαβή»

Εικόνα



Καλοταξιδο να είναι!

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#632624 Δοκίμασα για πρώτη φορά ένα κεραμικό πλύσιμο με προϊόντα Gyeon Quartz που μου είπε να δοκιμάσω ο άνθρωπος που πλένω τα αμάξια μου.
Κρατάει για 2 μήνες η προστασία του είπε.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

25€ μέσα έξω. Κάθε επόμενο πλύσιμο με το ίδιο υλικό στα 15€ όμως.
Είπα να το δοκιμάσω
Άβαταρ μέλους
By dimik
#632628 Ένα σπρέι με μικρή ποσότητα κεραμικού θα σου πέρασε μάλλον. Για μένα δεν αξίζει τα λεφτά του εκτός αν τα έχεις σκάσει πρώτα για να κάνεις κανονικό κεραμικό και έτσι το συντηρείς.

Έχει ξεκινήσει αυτή την δουλειά σαν εξτραδακι κολλητός και έχω μάθει πολλά βρώμικα κόλπα.
Του έχω αφήσει για 15 μέρες το δικό μου να το κάνει κεραμικό μέσα έξω με προϊόντα CarPro. Θα βάλω φώτο το τελικό αποτέλεσμα.

< >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#632631 Πολύ καλά τα προϊόντα της CarPro (κι εγώ Cquartz έχω βάλει κεραμικό) αλλά και της Gyeon. Εάν παίξει λουκέτο στη δουλειά, θα αποσυρθώ στο εξοχικό και θα κάνω εκ νέου κεραμικό γιατί βλέπω τις πρώτες αραχνούλες. Σίγουρα όμως αυτόν τον ένα χρόνο και με μόλις ένα πέρασμα (ενώ ήθελε 3+) το κεραμικό έχει αποδειχθεί εξαιρετική επένδυση.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#632635
dimik έγραψε:Για μένα δεν αξίζει τα λεφτά του εκτός αν τα έχεις σκάσει πρώτα για να κάνεις κανονικό κεραμικό και έτσι το συντηρείς.
k


Σχετικά είναι όλα. Για μένα δεν αξίζει να δώσεις 700€ να κάνεις κεραμικό γιατί μπορείς αν κάνεις ένα πλύσιμο με κεριά, αξία 15€ πχ μιλώντας προσωπικά, είναι σχεδόν 47 πλυσίματα. Μέσα στα 5 χρόνια κεραμικού, μπορώ να το πλένω ανά 39 μέρες περίπου.
Χωρίς να έχω υπολογίσει αν δώσεις 700 για 5ετές κεραμικό, τα λεφτά για να το πλένεις.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#632652
rocsta έγραψε:Όσο πιο συχνά το πλένεις τόσο πιο έντονη θα είναι η αράχνη όμως. Άλλο πράγμα κάνει η προστασία, άλλο το πλύσιμο.


Στο ασημενιο θα είναι λιγοτερο εμφανες αλλα μπορει να κανει και ένα γυαλισμα μια φορα στα 4 χρονια.