Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#565139 Περίπου. Το αυθαίρετο όριο των lm επιβάλει αυτορύθμιση και πλύσιμο από τα 2000lm και πάνω. Άρα αν θες το ό,τι καλύτερο, πας στα adaptive και παίρνεις κι αυτές τις έξτρα λειτουργίες "δώρο".

Τα ψόφια led είναι σαν τα xenon 25w, δίνουν καλύτερη αίσθηση στο μάτι σίγουρα άλλα δεν είμαι σίγουρος ότι έχουν απόδοση σε απόσταση.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#565144 Ενδιαφέρον. Αν δεις από μέσα κάποια στιγμή, μπορεί να έχει ανάγλυφα τα watt της κάθε σκάλας.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#565166
drdino έγραψε:
Zeus έγραψε:Τώρα που το λέτε...είχα μια βδομαδα ένα 318d touring στο Βέλγιο με φουλ λεντ. Όχι μόνο δεν είχε πιτσιλιστηρια αλλα δεν είχε και αυτόματη ρύθμιση ύψους! Τι παίζει; Δεν ειναι σαν τα ξενον;

Επίσης μιας κι ανέφερε watt ο ντινος, ακόμα και στη μεγάλη σκάλα μου φαίνονταν ψόφια. :hmmm:


Τα απλά LED είναι ΓΤΠ, στον IIHS βγαίνουν ελάχιστα καλύτερα από τα αλογόνου. Για τα σωστά LED πρέπει να πάρεις τα Adaptive που δίνουν πιτσιλιστήρια κι αυτορύθμιση.


Τα δικα μου LED με πιτσιλιστηρια (300 ευρωπουλα μονο αυτά) εχουν αυτορυθμιση υψους νομιζω. Επισης η ενταση πρεπει να ρυθμίζεται με το esys (τουλάχιστον αυτό ειδα σε ένα αμερικανικο βιντεο). Βασικα όμως δεν ξερω λεπτομέρειες για το σπεκ των φωτων που εχω. Σιγουρα τα τελευταια Adaptive της BMW (που είναι διαφορετικα από αυτά που μπορουσα να παραγγειλω εγω τοτε) είναι πολύ καλα.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#565181
Anonymous Founder έγραψε:με τα αλογόνου του Golf προσπαθώ να μην ταξιδεύω νύχτα ...


Τόσο σάπια φώτα έχει ή απλά υπερβάλλεις!?
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#565196 Ρίξτε και κανένα πλύσιμο, δείτε και κανένα οφθαλμίατρο που και που. Καλό κάνει. :)

Μια χαρά είναι τα φώτα του γκολφ για οδήγημα το βράδυ.

< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#565197
Anonymous Founder έγραψε:Σε σχέση με της BMW είναι τραγικά. Μπορεί να φταίει πως μεγάλωσα, τι να πω...
Αν κόψεις στα 130-140 θα βλέπεις καλά.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#565221 Πάντως και η γυναίκα μου που οδηγεί πλέον την BMW τα ίδια λέει. Κι αυτή είναι και μικρότερη, όχι σαν εμένα που με έχει πάρει η κατηφόρα.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#565238 Δεν είναι θέμα φαναριών αλλά λαμπών μάλλον.
Αν έχει λάμπες της πλάκας μάλλον δεν θα φωτίζει καλά, η σύγκριση με xenon είναι άδικη.

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#565245
elteo έγραψε:Σίγουρα είναι φωτεινή η μπεμπέ σου. Δεν λέμε το αντίθετο. Απλά είσαι υπερβολικός με το γκολφ.
Ε, απλώς λέω την αλήθεια. Αφού δεν βλέπω καλά. Καλό χρυσό το Golf, αλλά έχει και τα κουσούρια του.