Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#526190
edmond έγραψε:Εικόνα
#otanta520litradenftanoun
Παρηγοριά για τα δικά μου 350 λίτρα.

Αν βάζουν οι πεντακοσαρηδες!!

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#526198 Γμησε τα. Δανεική απο συνάδελφο, μπάρες αγόρασα δικές μου(δεν γινόταν αλλιώς) αλλά σύντομα βλέπω να παίρνω δικιά μου. Ειδικά τώρα καλοκαίρι μ' έσωσε. Πετάς ομπρέλα, ψάθες, καρέκλες, παιχνίδια μικρού κλπ και ξεμπερδεύεις. Οι βαλίτσες
και οτιδήποτε βαρύ στο πορτμπαγκάζ. Και το κυριότερο, μέσα στην καμπίνα "καθαροί".
Άβαταρ μέλους
By xenos
#526202 Ετσι ειναι. Δες στο καρ για μτχ.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#526203 Αν είναι για τετραμελή οικογένεια για 3-4 βδομάδες, το καταλαβαίνω. Αν είναι για 1-2 βδομάδες όμως... :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#526204
REALZEUS έγραψε:Αν είναι για τετραμελή οικογένεια για 3-4 βδομάδες, το καταλαβαίνω. Αν είναι για 1-2 βδομάδες όμως... :dizzy:

στις 2 εβδομαδες δεν χρησιμοποιεις ομπρελα,καρεκλακια κλπ?
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#526207 Έχω μια τέτοια μπανιέρα που κάθεται εδώ και 3 χρόνια στην αποθήκη (μετά από 1,5 ταξίδι στη Σκωτία). Ίσως ασχοληθώ κάποια στιγμή να τη δώσω.

< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#526215
dimviii έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Αν είναι για τετραμελή οικογένεια για 3-4 βδομάδες, το καταλαβαίνω. Αν είναι για 1-2 βδομάδες όμως... :dizzy:

στις 2 εβδομαδες δεν χρησιμοποιεις ομπρελα,καρεκλακια κλπ?


Μια μεγάλη ομπρέλα θαλάσσης μπαίνει εγκάρσια στο πορτ-μπαγκαζ ("σπασμένη" προφανώς). Τώρα αν θέλουμε καρεκλάκια, ψυγειάκια και σκατάκια... :lol:

Βέβαια μιλάς με άνθρωπο που για 10 μέρες παίρνει 3 σώβρακα, 2 μπλούζες και 1 παντελόνι, στεγανοποιημένα, ωσάν στο Μ71. :lol:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#526220
REALZEUS έγραψε:Αν είναι για τετραμελή οικογένεια για 3-4 βδομάδες, το καταλαβαίνω. Αν είναι για 1-2 βδομάδες όμως... :dizzy:

Εδω χρησιμοποιήθηκε δοκιμαστικά πρώτη φορά για 3...μέρες. 450lt είναι η μπαγκαζιέρα και άλλα 520 το ρενό μας κάνει 970. Ok, γύρω στα 750 όπως το υπολόγισα χρησιμοποιήθηκαν, και οι 2 χώροι χαλαροί, η ουσία όμως είναι η άνεση που σου δίνει. Bonus οτι θα πάρεις και κάτι παραπάνω χωρίς να το σκεφτείς. Για 2 εβδομάδες όπου θα παίξει και Κυκλαδονήσι, θεωρώ δεδομένο οτι θα καργάρουν όλα. Πέρσι, όπως και κάθε καλοκαίρι, τα βλέπω όλα απο τα μπαγκάζια.
Τέσπα, για καλοκαίρι λογικά οι extra αυτές ανάγκες, μετά βγάλσιμο.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#526227
Scotch έγραψε:Προσοχή, στα ακτοπλοϊκά λογικά υπάρχει extra χρέωση, που πρέπει να συνεκτιμηθεί.

< >

:hmmm:
Με το ύψος δεν πάει; Πέραν του μήκους(κάτι προφανές βέβαια)
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#526229 Ναι, με το ύψος. Βέβαια, τώρα που το σκέφτομαι, ίσως με το Megane δεν ξεπερνάει το μέγιστο ύψος (πάνω από το οποίο υπάρχει χρέωση).
Στη clk θυμάμαι δεν υπήρχε διαφορά, ενώ στο lexus υπάρχει (είναι κι αυτός ένας λόγος που την έχω παροπλίσει).

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#526256 Και κάπου εδώ θα πεταχτώ κι εγώ ωσάν την πορδή για να πω για το πόσο ΜΗ πρακτικό είναι ένα σεντάν. :innocent: :lol: Ασχέτως ονομαστικής χωρητικότητας του χώρου αποσκευών.

Η πρακτικότητα και ευελιξία που προσφέρει ένα hatch είναι απίστευτη.