Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#565021 Πανέμορφο και καλοτάξιδο,το χρωμα γαμαει :metalo: :inlove:
Ανέβασε παραπάνω φωτογραφίες περιμετρικά και εσωτερικά για να θαυμάσουμε τον δυναμίτη σου!!!
Να το χαρείς όσο δεν πάει! :s_roses
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#565022 Πολύ ωραίο! Το χρώμα σε διαφορετικές συνθήκες ήλιου φωτός, φαντάζομαι θα αλλάζει. Να το χαρείς με ασφάλεια!
Δηλαδή τώρα το στρώνεις??

< Note >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#565033 πολυ ομορφο Στεφανε! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#565037 Ε το στρώνω είναι σχετικό. Έχω κάνει 4-5 ανοίγματα και το ένα ήταν και καλό γιατί κατι έψαχνε ένα Cayenne και του το βρήκα. :shifty:

Kατά βάση όμως παίζει comfort mode και 2.5-3Κ σαλ.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#565050 Stefan, πιτσιλιστήρια δεν έχεις ε; Φαίνεται κάπου πόσα watt είναι τα LED σου;
Άβαταρ μέλους
By GTS
#565085 Στο δικο μου σε 3+ χρονια δεν εχουν δουλεψει ποτε. πρεπει να ειναι το ποιο αχρηστο αντικειμενο εξοπλισμου για αθηναικο αμαξι.

Βεβαια σε κλιματα με πολυ χιονι ειναι απαραιτητα.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#565086 Έτερον εκάτερον. Εγώ ρωτάω γιατί χωρίς πιτσιλιστήρια = μειωμένη απόδοση.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#565090 Οχι δεν εχει πιτσιλιστηρια. Σε καποιες αγορες τα δινει, εδω οχι. Θα κοιταξω για watt. Το 3008 γραφει lumen παντως. 2500 - 4000.

< >
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#565103 Τώρα που το λέτε...είχα μια βδομαδα ένα 318d touring στο Βέλγιο με φουλ λεντ. Όχι μόνο δεν είχε πιτσιλιστηρια αλλα δεν είχε και αυτόματη ρύθμιση ύψους! Τι παίζει; Δεν ειναι σαν τα ξενον;

Επίσης μιας κι ανέφερε watt ο ντινος, ακόμα και στη μεγάλη σκάλα μου φαίνονταν ψόφια. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#565110
Deleted User 1 έγραψε:Οχι δεν εχει πιτσιλιστηρια. Σε καποιες αγορες τα δινει, εδω οχι. Θα κοιταξω για watt. Το 3008 γραφει lumen παντως. 2500 - 4000.

< >


Για δείξε λίγο φωτογραφία των lm από το 3008 γιατί μου φαίνεται χλωμό. Μήπως γράφει Watt κάπου;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#565111
Zeus έγραψε:Τώρα που το λέτε...είχα μια βδομαδα ένα 318d touring στο Βέλγιο με φουλ λεντ. Όχι μόνο δεν είχε πιτσιλιστηρια αλλα δεν είχε και αυτόματη ρύθμιση ύψους! Τι παίζει; Δεν ειναι σαν τα ξενον;

Επίσης μιας κι ανέφερε watt ο ντινος, ακόμα και στη μεγάλη σκάλα μου φαίνονταν ψόφια. :hmmm:


Τα απλά LED είναι ΓΤΠ, στον IIHS βγαίνουν ελάχιστα καλύτερα από τα αλογόνου. Για τα σωστά LED πρέπει να πάρεις τα Adaptive που δίνουν πιτσιλιστήρια κι αυτορύθμιση.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#565132 Αυτό είναι πολύ πολύ ενδιαφέρον! Δηλαδή αν θέλουμε εκτός από εμφάνιση και καλύτερο φως, πρέπει να έχουν αυτορύθμιση και πιτσιλιστήρια;
Γιατί πραγματικά τα xenon στην BMW κάνουν την νύχτα μέρα, με τα αλογόνου του Golf προσπαθώ να μην ταξιδεύω νύχτα (και δυστυχώς δεν γίνεται, ακόμη και στη δουλειά πολλές φορές έχει τύχει ταξίδι για Πάτρα νύχτα...).