Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#590455
elteo έγραψε:Και τα Toyota premium είναι στις τιμές. :shifty:


Ισχύει, και θα προσέθετα και το after sales. :shifty:

Δε θα ξεχάσω ποτέ όταν πρωτοπήγα σε αντιπροσωπεία για να πάρω προσφορά για τα απαραίτητα συμμαζέματα.
Η σούμα ήταν μόλις κάνα κατοστάρικο κάτω από την τιμή αγοράς. :yahoo: :yahoo:

Το ότι δε σκορπάνε όμως, ναι, δε σκορπάνε (κάτι λαδάκια χάνω φού και φού :whistlink: ).
Τελευταία επεξεργασία από diplomat και 23 Ιουν 2019, 18:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#590456 σε αντοχή είναι οι γιαπωνέζικες mercedes , γι'αυτό .
Μετά από σχεδόν 6 χρόνια και 90χ/χλμ δεν έχει κάψει ούτε λαμπάκι.
Μέχρι το 2060 θα σας ενημερώνω...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#590465
diplomat έγραψε:Ακόμα και το admittedly αδύναμο a/c του


Εντύπωση μου κάνει αυτό.
Είχαμε την προηγούμενη και ήταν αρκετά δυνατό το air condition.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#590467 Εν συγκρίσει με σύγχρονα a/c εννοώ.

Προσωπικά με καλύπτει πλήρως, όμως είμαι λίγο lightweight σε θέματα κλιματισμού (δεν αντέχω χαμηλές θερμοκρασίες και υψηλό flow).
Άβαταρ μέλους
By edmond
#590471 Αποδοτικότητα έρκον, πρώτη η χιουντάι -στα 20ετίας τουλάχιστον. Στα 10sec σκοτώνουν, κατάψυξη όχι μλκίες. Ο δεύτερος λογικά είναι μακριά. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#590472
Νίκος Παππάς έγραψε:
elteo έγραψε:Και τα Toyota premium είναι στις τιμές. :shifty:
Είπε ο Vagιτης.
Τουλάχιστον δεν σκορπάνε ελτεε μου.

Από το Mi A1.


Η μπάλα στην κερκίδα :shifty:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#590474
edmond έγραψε:Αποδοτικότητα έρκον, πρώτη η χιουντάι -στα 20ετίας τουλάχιστον. Στα 10sec σκοτώνουν, κατάψυξη όχι μλκίες. Ο δεύτερος λογικά είναι μακριά. :iconcool:


Δεν έχεις δει Mazda μου φαίνεται. :lol:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#590475
edmond έγραψε:Αποδοτικότητα έρκον, πρώτη η χιουντάι -στα 20ετίας τουλάχιστον. Στα 10sec σκοτώνουν, κατάψυξη όχι μλκίες. Ο δεύτερος λογικά είναι μακριά. :iconcool:

+1 εκείνο το κουπε του 99 που είχαμε πραγματικά πάγωνε .
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#590483 όταν κάτι φτιάχνεται για να αντιμετωπίσει θερμοκρασίες άπω-ανατολής είναι αναμενόμενο να παγώνει
Άβαταρ μέλους
By Nettos
#590485 Corolla του '99 έχω και εγώ. Το πήρα το 2008 με 120.000Km για να βολευτώ προσωρινά μέχρι να τελειώσω το φανταρικό και να πατήσω στα πόδια μου. Πέρασαν τα χρόνια, πάτησα στα πόδια μου αλλά ακόμη το έχω.... (320.000ΚΜ)

Δεν μου άρεσε ποτέ αλλά είναι φοβερός και πιστός "εργάτης" και δεν σου δίνει αφορμή για να πεις θα το δώσω. Με 135€ τελη και χωρις να ζήταει τίποτα πέρα απο τα αναλώσιμα θα το κρατήσω όσο πάει για χαμάλι.
Άβαταρ μέλους
By postruck
#590539
edmond έγραψε:Αποδοτικότητα έρκον, πρώτη η χιουντάι -στα 20ετίας τουλάχιστον. Στα 10sec σκοτώνουν, κατάψυξη όχι μλκίες. Ο δεύτερος λογικά είναι μακριά. :iconcool:

+1 σε accent του 2000.Οταν του έβαλα και μεμβράνες στα τζάμια :superman: μετα απο 10 λεπτά ο ανεμιστήρας δουλευει στο 1 και μετα το μισαωρο ανοίγεις και λίγο το παράθυρο :s_cool Α! και το ντουλαπάκι στο ταμπλό Παγώνει .χωρίς να έχει έξοδο για αέρα :thumbsup: Και σαν γνήσιο made in Korea,δεν έχει χρειαστεί ποτέ συμπλήρωμα και δουλεύει ακόμα τέλεια :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#590543
postruck έγραψε:
edmond έγραψε:Αποδοτικότητα έρκον, πρώτη η χιουντάι -στα 20ετίας τουλάχιστον. Στα 10sec σκοτώνουν, κατάψυξη όχι μλκίες. Ο δεύτερος λογικά είναι μακριά. :iconcool:

+1 σε accent του 2000.Οταν του έβαλα και μεμβράνες στα τζάμια :superman: μετα απο 10 λεπτά ο ανεμιστήρας δουλευει στο 1 και μετα το μισαωρο ανοίγεις και λίγο το παράθυρο :s_cool Α! και το ντουλαπάκι στο ταμπλό Παγώνει .χωρίς να έχει έξοδο για αέρα :thumbsup: Και σαν γνήσιο made in Korea,δεν έχει χρειαστεί ποτέ συμπλήρωμα και δουλεύει ακόμα τέλεια :iconcool:


Το ίδιο συμβαίνει και στο ΜΧ5, ο αεραγωγός είναι στο πάνω μέρος από το ντουλαπάκι οπότε όπως είναι κρύος ψύχει και το ντουλαπάκι. :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#590562 Το έχω ακούσει από πολλούς αυτό για τα κλιματιστικά των Accent. Αναρωτιέμαι αν έχουν πολύ μεγαλύτερο κομπρεσέρ από αυτό που απαιτείται γι αυτό και είναι τόσο δυνατά.
Εγώ δεν αντέχω τον δυνατό κλιματισμό και θα είχα πρόβλημα πάντως.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#590565
Νίκος Παππάς έγραψε:Τουλάχιστον δεν σκορπάνε ελτεε μου.

Από το Mi A1.


:shifty: :shifty:

Εκτός αν έχουν vvti μοτέρ... :shifty: Τότε σκορπάει μόνο το μοτέρ... :svivhaha: :svivhaha:









Μόνο οι πενβέ δεν χαλάνε ποτέ :shifty: :lol: :lol: /ντίμης trolling mode off :lol: :lol: