Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#522030
rafi έγραψε:Δυστυχώς μιλάμε για μέσα-έξω απλυσιά

Η μαμά διάσταση ήταν 195/50 και επειδή δεν έβρισκα πουθενά ή αν έβρισκα θέλανε κανα 500ευρω για αλλαγή ελαστικών, τοποθετούσα 205/45, που έβγαιναν κάπου στα 420€ σε conti sport contact 2.

Και εμένα μου αρέσουν οι σιδερένιες ζαντούλες μου, όλοι με ρωτάνε γιατί δεν έβαλα τάσια, μήπως έχουν πρόβλημα όρασης;
Έχει ο αδερφός το ίδιο και η διάσταση ελαστικών είναι πρόβλημα όντως. Με δική μου προτροπή, έβαλε Fulda SportControl2 σε 205/45 στα 300€. Συμπαθέστατο λαστιχάκι και πολύ καλή τιμή.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#522035 Ναι φαινεται πολυ καλη τιμη. Να πω την αληθεια δεν εχω δοκιμασει κατι αλλο περα απο continental αλλα τα θεωρω φοβερα λαστιχα. Δεν εχω ιδεα αν ισχυει ομως. Τωρα λογω διαστασης εχει πανω premium contact.

.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#522285
Dimsabas έγραψε:Επιτέλους, ανακάλυψα πώς μπορεί ένα Verso να φανεί όμορφο.

στην αρχή νόμιζα οτι το είχες βαψει γαλαζοπρασινο και έψαχνα τη σκια του μεσα στο νερό... :s_devil

:lol: :lol:

τα πολυμορφικά τα εκτιμάς για την πρακτικότητα τους, οχι για το κάλος τους
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#522652 Όντως πολύ ωραίο!!
Αυτές οι ζάντες είναι στην έκδοση Techna;;
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#522658 Να στε καλά παιδιά..η έκδοση είναι η n-connecta...οι ζάντες είναι ίδιες εμφανισιακά με τις ζάντες της έκδοσης techna...αλλάζει η διάσταση....εμένα είναι 16" και της techna 17” κι έχω την εντύπωση πως αλλάζουν και τα τέλη κυκλοφορίας λόγω αυξημένων co2 από τις ζάντες...


< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#522681 Πολύ όμορφο και πολύ καλύτερα που έχει 16" αντί για 17", ήμαρτον πια με τις τεράστιες ζάντες! :help:
Καλά χιλιόμετρα, από τα πιο ενδιαφέροντα σχέδια το Micra.
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#522682
Anonymous Founder έγραψε:Πολύ όμορφο και πολύ καλύτερα που έχει 16" αντί για 17", ήμαρτον πια με τις τεράστιες ζάντες! :help:
Καλά χιλιόμετρα, από τα πιο ενδιαφέροντα σχέδια το Micra.


Σ ευχαριστώ πολύ!ασε που με τους ρυθμούς που κινούμαι (45-50000 χλμ/έτος)αλλιώς είναι να αλλάζεις λάστιχα κάθε χρόνο σχεδόν σε 17αρα και αλλιώς σε 16αρα...!


< >
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#522697 Και εγώ πιστεύω καλύτερα 16’’ ζάντες γιαυτό το αμάξι