Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#521683
224v έγραψε:
Zeus έγραψε:
Scotch έγραψε:Εδώ μπορείς να κυκλοφορείς μήνες στη ΛΕΑ, χωρίς ζώνη, δίπλωμα, πινακίδες, άδεια, ΚΤΕΟ, ασφάλεια.... και ταυτόχρονα να κάνεις chat απεριόριστα με τους φίλους σου.

Φτανω χτες πρωι Χιο, με περιμενει ταξι. Με το που μπαινω μεσα (θεση συνοδηγου) φοραω αμεσα ζωνη. Γυριζει ο ταξιτζης με κοιταει ξαφνιασμενος και μου λεει, πρωτη φορα βλεπω καποιον να βαζει ζωνη, αλλωστε εδω στο νησι τι μπορει να παθεις με 20-30km/h! Εκανα μια ματαιη προσπαθεια να του εξηγησω, αλλα η κουβεντα κατεληξε οτι εμεις οι Αθηναιοι παμε σαν τρελλοι κτλ κτλ.. :dizzy:


συμπερασμα οτι η Χιος ειναι το πιο ασφαλες μερος της Ελλαδος, και δεν σκοτωνεται κανενας... αν δεν παινεψεις το σπιτι σου....κλπ, στον κοσμο τους
Καταρχάς είναι το πιο ασφαλές νησί γιατί το φυλάω εγώ
Κατά δεύτερον οι Χιώτες δεν είναι οι χειρότεροι οδηγοί που έχω δει. Πχ. Έχουν υπάρξει και δείγματα που ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΣΕ ΔΙΑΒΑΣΗ (εκτός κι αν φοβούνται να σκοτώσουν στρατιώτες! )

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#521704 Ακούω χρατς χρουτς, λέω αμάν, μου κλέβουν το καγιάκ, τι ήθελα και το άφησα πάνω στο αμάξι ολονυχτίς; Εικόνα
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από Dimsabas και 06 Ιούλ 2018, 09:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#521992 οπα και καθισματα απο κλιο σπορτ?
Άβαταρ μέλους
By rafi
#521996
dimviii έγραψε:οπα και καθισματα απο κλιο σπορτ?


ναι, και αυτοκόλλητα :lol: ..πέρα από την πλάκα είναι άλλο αμάξι με την αλλαγή καθισμάτων, περισσότερο και από την αλλαγή ζαντών

οι ζάντες ήταν αναγκαίες γιατι οι νορμάλ αλουμινένιες 16άρες είχαν φάει τόσα γδαρσίματα και στραβώματα λόγω του απαράδεκτα χαμηλού προφίλ των ελαστικών, που κάθε μήνα τον τελευταίο καιρό έβλεπα κάποιο λάστιχο ξεφούσκωτο..
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#521998
elteo έγραψε:Ραλί φάση οι σιδερένιες;


και η ρενω εβαζε σε καποιες εκδοσεις σιδερενιες (βλεπε ρενω 5 gt cup)

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#522010 195/45 φορούσε; Στα μάτια μου πάντως του πάνε πολύ οι σιδερένιες, χτυπάει ωραία η μαύρη αντίθεση με το κόκκινο.

Α, και +οο περί πλυσίματος. Βαριέμαι οικτρά να πλένω το τουτούνι μου. :oops:
Άβαταρ μέλους
By rafi
#522019 Δυστυχώς μιλάμε για μέσα-έξω απλυσιά

Η μαμά διάσταση ήταν 195/50 και επειδή δεν έβρισκα πουθενά ή αν έβρισκα θέλανε κανα 500ευρω για αλλαγή ελαστικών, τοποθετούσα 205/45, που έβγαιναν κάπου στα 420€ σε conti sport contact 2.

Και εμένα μου αρέσουν οι σιδερένιες ζαντούλες μου, όλοι με ρωτάνε γιατί δεν έβαλα τάσια, μήπως έχουν πρόβλημα όρασης;
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#522022 Για εμένα μόνο έξω απλυσιά. Μέσα, αφενός προσέχω, αφετέρου ρίχνω ηλεκτρικούλα σχετικά συχνά.

rafi, στις τωρινές τί διάσταση φοράς;