Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#629447 Ευχαριστώ πολύ.
Η Jaguar πουλήθηκε την προηγούμενη εβδομάδα σε ανθρώπους που απεδέιχθη ότι το ήξεραν το αυτοκίνητο.

Το Mazda είναι όντως fl . Οι αλλαγές είναι αισθητικές .
Άλλα όργανα μέσα , οθονακι 4 ιντσών ( το ξέρω γελάτε ! :lol: ) και αισθητικές εξωτερικά .
Έχει 19αρες από το εργοστάσιο τις οποίες θα αλλάξω, αν και του πάνε , με 18αρες της Mazda για να βρίσκω και κανένα λαστιχάκι της προκοπής .

Θα πούμε τα περαιτέρω όταν το πάρω στα χέρια μου.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#629452
tsilis έγραψε:
markvag έγραψε:
Για πες μας και τι έρχεται;;; :innocent: :lol: :metalo: :metalo:


Εικόνα

Αυτό Μάρκο φίλε μου, αλλά θα το έχω στα χέρια μου στο τέλος της εβδομάδας , καλώς εχόντων των πραγμάτων .



Με γειες!!! :s_thumbsup








Βέβαια, η αλήθεια είναι πως περίμενα κάτι μεταξύ XJ και LFA, οπότε λίγο με απογοήτευσες... :lol: :lol:

Αλλά μόνο λίγο! :lol:


Στα σοβαρά, πρέπει να είναι πολύ ωραίο αμάξι, απλά με σχετικά υψηλή κατανάλωση αν είναι βενζίνη.
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#629484
markvag έγραψε:

Με γειες!!! :s_thumbsup

Βέβαια, η αλήθεια είναι πως περίμενα κάτι μεταξύ XJ και LFA, οπότε λίγο με απογοήτευσες... :lol: :lol:

Αλλά μόνο λίγο! :lol:


Στα σοβαρά, πρέπει να είναι πολύ ωραίο αμάξι, απλά με σχετικά υψηλή κατανάλωση αν είναι βενζίνη.


:lol: :lol:
Για XJ X-350 ξεκίνησα!!
Και παραλίγο να την πάρω, αλλά δεύτερες σκέψεις για τα 5 μέτρα και τον κοινωνικό αντίκτυπο με φρέναραν.

Έχει ενδιαφέρον να γράψω τη διαφορετικότητα στη συμπεριφορά των ανθρώπων (και στον αριθμό των γρατσουνιών.. :lipsealed: :lipsealed: ), μεταξύ δύο αυτοκινήτων ίδιας αξίας που κατείχα διαδοχικά (Forester XT και Jaguar X Type).

Θα γίνει στο μέλλον , όμως! :s_cool

Είναι βενζίνη, αλλά ούτως ή άλλως εχω για καθημερινό το MR2, οπότε δεν προβλέπω τρελά χλμ/έτος.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#629491 Μεγεια Tsilis!

Προσοχή στο VVTi και το actuator του και ευλαβική συντήρηση (λάδια, φίλτρο).
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#629505
mousatos έγραψε:The Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde


:lol: :lol: :lol:
Ότι και να πεις , δίκιο θα έχεις.

HF & drdino σας ευχαριστώ ειλικρινώς , αλλά αισθάνομαι περίεργα, γιατί ακόμα δεν έχω ούτε την άδεια στο χέρι ( το αυτοκίνητο είναι στη Χαλκιδα) .
Μόλις ξαναποστάρω φωτός , θα είναι οfficial.
:thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#629508
drdino έγραψε:Μεγεια Tsilis!

Προσοχή στο VVTi και το actuator του και ευλαβική συντήρηση (λάδια, φίλτρο).


Έχει τον ίδιο κινητήρα με το MPS αυτο?
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#629541 Για δώσε λιγο παραπάνω ινφο τί έχει ακουστει, ειμαι περίεργος μιας και παίζει ενα MPS στην οικογένεια που δεν έχει ιδιαίτερα ευλαβική συντήρηση :lol:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#629547 Εγώ βασίζομαι σε αυτά που διάβαζα για το 6 MPS όταν το έψαχνα για ένα φεγγάρι. Στην Αγγλία το σκοτώνουν τα τέλη και αυτά τα θεματάκια αξιοπιστίας, κυρίως γύρω από το θέμα λίπανση. Σε γενικές γραμμές θέλει τακτικές αλλαγές λαδιών γιατί τρώει ζόρι λόγω θερμοκρασιών και το τηγανίζει. Η συνέπεια είναι ότι ταλαιπωρείται το turbo και ο μεταβλητός (και η καδένα, δεν θυμάμαι αν σχετίζεται άμεσα ή απλά λόγω τεντωτήρα). Επίσης, οι μπιέλες δεν είναι για πολλά πολλά και επειδή το τούρμπο σπουλάρει από χαμηλά, αν το πατάς με μεγάλη σχέση/χαμηλές σαλ=μεγάλο φορτίο, ρισκάρεις.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#629575 μεγειες Τσιλης!!

ενα τετοιο σκαλισμενο δεν ειχε ενα παλιο μελος?