Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By elvet
#454206
nomarxis έγραψε:Εικόνα

τι χειμερινά φοράς;
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#454289
elvet έγραψε:
nomarxis έγραψε:Εικόνα

τι χειμερινά φοράς;


ContiWinterContact TS 830 P, 195/65/16
Δεύτερο χειμώνα πάνω και 7000 χλμ ,χωρίς απαιτητικές χιονισμένες συνθήκες, είμαι απολύτως ικανοποιημένος στους τομείς :οικονομίας και θορύβου .
Σοβαρό μείον : τα τάσια (πρέπει να βρω άλλα :s_laughat )
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#454660 Past και γω.
Πριν γινει babyRS

Ειχαν αλλαχτει εκκεντρα,εξατμιση,και φορουσε προγραμμα.
Ημουν και πιο καγκουρας και ειχα φασα κιολας.+ βαμενες ζαντες και τερμα χαμηλωμενο.(σχεδον τερμα)

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Και bonus αυτοκολλητο

Εικόνα


:s_tongue
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#454670
Geo f1 έγραψε:Γκαραζ.

Το θες? :s_tongue
340 αλογακια :P


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Όχι...αλλά τι έγινε, είσαι διατεθειμένος να το πουλήσεις?

Σοβαρά...βάλε πινακίδες τώρα που μεγάλωσαν τα παιδιά και βγάλτο πάλι στο δρόμο.

Με ευχαριστείς αργότερα. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#454673
Nikos! έγραψε:...τώρα που μεγάλωσαν τα παιδιά και βγάλτο πάλι στο δρόμο.

Με ευχαριστείς αργότερα. :iconcool:


Εμένα που μεγαλώνω παιδί με αυτό, δηλαδή, με ευχαριστείς τώρα. Άμεσα :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#454834
Nikos! έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Γκαραζ.

Το θες? :s_tongue
340 αλογακια :P


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Όχι...αλλά τι έγινε, είσαι διατεθειμένος να το πουλήσεις?

Σοβαρά...βάλε πινακίδες τώρα που μεγάλωσαν τα παιδιά και βγάλτο πάλι στο δρόμο.

Με ευχαριστείς αργότερα. :iconcool:

Ε ναι δεν πέρασε δεκαετία; Τι είναι 660 € μπροστά στην ευτυχία σου και τη χαμένη νιότη σου και καγκουριά σου; :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#454848
JimClark έγραψε:
Nikos! έγραψε:...τώρα που μεγάλωσαν τα παιδιά και βγάλτο πάλι στο δρόμο.

Με ευχαριστείς αργότερα. :iconcool:


Εμένα που μεγαλώνω παιδί με αυτό, δηλαδή, με ευχαριστείς τώρα. Άμεσα :lol: :lol:


Στο γκεάκο να τα πεις αυτά. :rtfm: :rtfm: :rtfm:

NiTse έγραψε:
Nikos! έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Γκαραζ.

Το θες? :s_tongue
340 αλογακια :P


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Όχι...αλλά τι έγινε, είσαι διατεθειμένος να το πουλήσεις?

Σοβαρά...βάλε πινακίδες τώρα που μεγάλωσαν τα παιδιά και βγάλτο πάλι στο δρόμο.

Με ευχαριστείς αργότερα. :iconcool:

Ε ναι δεν πέρασε δεκαετία; Τι είναι 660 € μπροστά στην ευτυχία σου και τη χαμένη νιότη σου και καγκουριά σου; :yahoo:


Βασικά ή το χρησιμοποιείς ή το πουλάς. Βεβαίως αυτή είναι η άποψή μου.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#454854
Nikos! έγραψε:Βασικά ή το χρησιμοποιείς ή το πουλάς. Βεβαίως αυτή είναι η άποψή μου.

Ανάλογα το αυτοκίνητο.... Προσωπικά μετάνιωσα που πούλησα το mx5. Είχε 65.000χλμ, μου είχε βγει σχεδόν 35.000€ και το έδωσα 8000€ για να μην το κοιτάω να κάθετε στο γκαράζ.
Παπ@ριά καμαρωτή.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#454905
kyr80 έγραψε:
Nikos! έγραψε:Βασικά ή το χρησιμοποιείς ή το πουλάς. Βεβαίως αυτή είναι η άποψή μου.

Ανάλογα το αυτοκίνητο.... Προσωπικά μετάνιωσα που πούλησα το mx5. Είχε 65.000χλμ, μου είχε βγει σχεδόν 35.000€ και το έδωσα 8000€ για να μην το κοιτάω να κάθετε στο γκαράζ.
Παπ@ριά καμαρωτή.


Το είχες ακινητοποιημένο? Πόσο καιρό?
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#454939 Παρέδωσα τέλη του 2011 και τις πήρα πίσω το Σεπτέμβριο του 2012. Μετά πήρα και το grand Cherokee το 2013. Είχα και το φιατάκι....
2λτ+3λτ+1,4λτ= sex. Τις ξαναπαρέδωσα το 2014, και το έδωσα το καλοκαίρι εκείνης της χρονιάς, σκεπτόμενος όπως είπες.
3 χρόνια μετά, όπου βλέπω mx5, ψάχνω να δω ποια έκδοση είναι. Εντωμεταξύ αμάξι όπως το είχα, δεν υπάρχει στο car. Σε 7 χρόνια έχασα 27κ€... Τι να έχανα 35κ€;; Είπα, μλκία μου. Θα το είχα στο γκαράζ και θα του έβαζα πινακίδες από Οκτώβριο μέχρι Δεκέμβριο.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#455021 :s_yes :s_yes :s_yes :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#455029
kyr80 έγραψε:Παρέδωσα τέλη του 2011 και τις πήρα πίσω το Σεπτέμβριο του 2012. Μετά πήρα και το grand Cherokee το 2013. Είχα και το φιατάκι....
2λτ+3λτ+1,4λτ= sex. Τις ξαναπαρέδωσα το 2014, και το έδωσα το καλοκαίρι εκείνης της χρονιάς, σκεπτόμενος όπως είπες.
3 χρόνια μετά, όπου βλέπω mx5, ψάχνω να δω ποια έκδοση είναι. Εντωμεταξύ αμάξι όπως το είχα, δεν υπάρχει στο car. Σε 7 χρόνια έχασα 27κ€... Τι να έχανα 35κ€;; Είπα, μλκία μου. Θα το είχα στο γκαράζ και θα του έβαζα πινακίδες από Οκτώβριο μέχρι Δεκέμβριο.


Δεν ξέρω... Οικονομοτεχνικά ... έτσι είναι ...
Άλλα δε θα χρειαστείς και μία αλλαγή λαδιών , και λάστιχα κλπ;;; Όλα αυτά προϋποθέτουν επιπλέον χρήματα και επιπλέον χρόνο για να ξανακυκλοφορεί σωστά...

Με αυτά και με αυτά ... ίσως η πώληση είναι η καλύτερη επιλογή , τουλάχιστο αυτή που έχω επιλέξει και εγώ.
Στην περίπτωση σου αν το mx5 , λειτουργούσε σαν αγχολυτικό, σαν κάτι που σε ευχαριστεί πολύ κλπ, και δεν υπάρχει κάτι άλλο στη θέση του ... τότε ίσως ναι ... κακώς το έδιωξες....
Μόνο για το Μ5 έχω σκεφτεί να παραδώσω πινακίδες κλπ .... αλλά όσο το κρατάω δεν πάω μπροστά σε άλλα όπως είπαμε και σε άλλο νήμα.