Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#560093
vagmann έγραψε:Ειπαμε και μεις να ζμπρωξουμε λιγο χιονακι... :inlove:

Εικόνα
Τι αμαξάρα έχεις ρε Βαγγέλη! Και κάποτε, με άλλα μυαλά τότε, σε δουλεύαμε που το αγόρασες.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#560094
XronisR έγραψε:
belgarion έγραψε:Ωραίο είναι το i30 , εγώ θα είχα το δίλημμα ανάμεσα στο κέρδος σε πορτμπαγκάζ και αν δεν κάνω λάθος στην πιο σπορ ανάρτηση του fastback και την καλύτερη κατανάλωση και επιδόσεις του hatchback.

< Note >


Eχει ιδια τιμη το fastback με το hatchback οποτε δεν το σκεφτεσαι.Στο πορτμπαγκαζ κανεις μια μικρη επεμβαση και εισαι κομπλε.
Ξέρω ότι η τιμή τους είναι πολύ κοντά, θα έμπαινα στο δίλημμα γιατί το hatchback έχει χαμηλότερο βάρος και άρα καλύτερές επιδόσεις και κατανάλωση. Τι εννοείς με το πορτμπαγκάζ? Εγώ για καλό το είπα ότι το δικό σου έχει μεγαλύτερο. Αν θες γράψε και ποια έκδοση/κινητήρα έχεις.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By vagmann
#560095
Dimsabas έγραψε:
vagmann έγραψε:Ειπαμε και μεις να ζμπρωξουμε λιγο χιονακι... :inlove:

Εικόνα
Τι αμαξάρα έχεις ρε Βαγγέλη! Και κάποτε, με άλλα μυαλά τότε, σε δουλεύαμε που το αγόρασες.


ααα...τα θυμασε Μητσε εεε???Σε Ευχαριστω! :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#560104
belgarion έγραψε:
XronisR έγραψε:
belgarion έγραψε:Ωραίο είναι το i30 , εγώ θα είχα το δίλημμα ανάμεσα στο κέρδος σε πορτμπαγκάζ και αν δεν κάνω λάθος στην πιο σπορ ανάρτηση του fastback και την καλύτερη κατανάλωση και επιδόσεις του hatchback.

< Note >


Eχει ιδια τιμη το fastback με το hatchback οποτε δεν το σκεφτεσαι.Στο πορτμπαγκαζ κανεις μια μικρη επεμβαση και εισαι κομπλε.
Ξέρω ότι η τιμή τους είναι πολύ κοντά, θα έμπαινα στο δίλημμα γιατί το hatchback έχει χαμηλότερο βάρος και άρα καλύτερές επιδόσεις και κατανάλωση. Τι εννοείς με το πορτμπαγκάζ? Εγώ για καλό το είπα ότι το δικό σου έχει μεγαλύτερο. Αν θες γράψε και ποια έκδοση/κινητήρα έχεις.

< Note >
Εγώ τιμή είχα πάρει ΑΚΡΙΒΏΣ την ίδια. 17.700 τελική τιμή για την έκδοση exclusive. Το fastback έχει μεγαλύτερο χώρο αποσκευών από το hatchback και με αυτά τα δεδομένα δεν έχει κανείς λόγο να πάει σε hatch
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#560110
Asimov έγραψε:
belgarion έγραψε:
XronisR έγραψε:
belgarion έγραψε:Ωραίο είναι το i30 , εγώ θα είχα το δίλημμα ανάμεσα στο κέρδος σε πορτμπαγκάζ και αν δεν κάνω λάθος στην πιο σπορ ανάρτηση του fastback και την καλύτερη κατανάλωση και επιδόσεις του hatchback.

< Note >


Eχει ιδια τιμη το fastback με το hatchback οποτε δεν το σκεφτεσαι.Στο πορτμπαγκαζ κανεις μια μικρη επεμβαση και εισαι κομπλε.
Ξέρω ότι η τιμή τους είναι πολύ κοντά, θα έμπαινα στο δίλημμα γιατί το hatchback έχει χαμηλότερο βάρος και άρα καλύτερές επιδόσεις και κατανάλωση. Τι εννοείς με το πορτμπαγκάζ? Εγώ για καλό το είπα ότι το δικό σου έχει μεγαλύτερο. Αν θες γράψε και ποια έκδοση/κινητήρα έχεις.

< Note >
Εγώ τιμή είχα πάρει ΑΚΡΙΒΏΣ την ίδια. 17.700 τελική τιμή για την έκδοση exclusive. Το fastback έχει μεγαλύτερο χώρο αποσκευών από το hatchback και με αυτά τα δεδομένα δεν έχει κανείς λόγο να πάει σε hatch
Μιλάς για το 1.000αρι με τα 120 όμως, στο 140 και τα πετρέλαια έχουν 600€ διαφορά, επίσης έκδοση exclusive δεν υπάρχει πλέον, έχει αλλάξει λίγο ο τιμοκατάλογος της Hyundai από Σεπτέμβριο και μετά, έπεσαν λίγο οι τιμές σε κάποιους κινητήρες αλλά ταυτόχρονα και ο εξοπλισμός. Έτσι ενώ στα 17.770 € αγοράζει κανείς το Fastback 1.0 120 premium, στα ίδια ακριβώς λεφτά το hatcback είναι το distinctive που έχει επιπλέον διζωνικο κλιματισμό και privacy glass .

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#560113 Ναι για το 1.0 120 λέω. Επίσης είναι δωρεάν το μεταλλικό χρώμα.
Έπαιζε τότε και μια επιπλέον έκπτωση 500 ευρώ στο fastback και μου είπε ότι και να την κόψουν, θα μου κάνει κάτι αντίστοιχο.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#560115 Τι 17.700 λετε;

20+ πηρε συναδελφος diesel και οχι πλουσια εκδοση μιας και δεν εχει ουτε clima. Μπας και καταλαβα λαθος; :hmmm:

το fastback ειναι ωραιο παντως.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#560117 Για βενζίνη λέμε, με τα 120 άλογα. Το diesel είναι πιο ακριβό, αλλά κι εκεί παίζει ανάλογα με την ιπποδύναμη.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#560120 Στα 22,5 κ το Fastback diesel 136 ps distinctive με τα παντα ολα μεσα και 5 ετη εγγυηση ασχετως χλμ ειναι κοντα στο να χαρακτηριστει υπερατου.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#560128
g8777 έγραψε:Στα 22,5 κ το Fastback diesel 136 ps distinctive με τα παντα ολα μεσα και 5 ετη εγγυηση ασχετως χλμ ειναι κοντα στο να χαρακτηριστει υπερατου.
Εδώ θα ήταν άλλο το δίλημμα, στα ίδια λεφτά ακριβώς, υπάρχει το hatchback 136 Premium dct 7, δεν έχει διζωνικο, 17αρες και privacy glass, αλλά έχει το 7αρι διπλού συμπλέκτη , το οποίο βγάζει και 2 κιλά ροπή παραπάνω από το χειροκίνητο. Οπότε εξοπλισμός και στυλ ή αυτόματο?

< Note >
Άβαταρ μέλους
By XronisR
#560129 17200 χωρις τα εξοδα,17700 με τα χαρτια κομπλε το πηρα εγω.
1.0 120 style navi,η παλια εκδοση με το σημα στα 118 ευρω.
Εχουν αλλαξει οι εκδοσεις τωρα.Με τα ιδια λεφτα παιρνεις την premium.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#560130 ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ εξοπλισμος. :adminpower:

Μαθατε ολοι ροπη τωρα, για να φτανεις απο το ενα φαναρι στο αλλο γρηγοροτερα. :x