Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#561553 Σήμερα το CC κλείνει 5 χρόνια στα χέρια μου.
Η φωτογραφία από το 2008 όταν ήταν πρώτη μούρη στην βιτρίνα της αντιπροσωπίας. Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#561577 Άμα έχεις ευγενικούς και φιλότιμους γείτονες τι να τους κάνεις τους εχθρούς.
Είναι κάποιο υλικό από ένα ξυλουργείο δίπλα απ το σπίτι μου. Ρετσίνι δεν πρέπει να ναι.ΕικόναΕικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#561587 Βερνίκι μάλλον. Θα τιναξαν κανένα πινέλο τους...
Προσπάθησε αρχικά με κάτι εντελώς αθώο, με μαλακό σφουγγάρι και ζεστό νερό με σαπουναδα χωρίς τριψιμο.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#562017 Πάρε τον σκληρό πηλό της Meguiars.
Φτιάξε ένα μίγμα με νερό και σαμπουάν αυτοκινήτου.
Ψέκαζε και τρίβε. Έτσι έβγαλα τα μπιμπίκια στον ουρανό από λευκή μπογιά από κάποιον που έβαφε το μπαλκόνι του...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#562048
citastak έγραψε:Πάρε τον σκληρό πηλό της Meguiars.
Φτιάξε ένα μίγμα με νερό και σαμπουάν αυτοκινήτου.
Ψέκαζε και τρίβε. Έτσι έβγαλα τα μπιμπίκια στον ουρανό από λευκή μπογιά από κάποιον που έβαφε το μπαλκόνι του...

Αυτό ακριβως και στο δικο μας Μινι συνεβει αυτό στο νησι… ετσι βγηκε από τα μεταλλικα τμηματα.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#562164 Ο πηλός απ ότι έχω καταλάβει είναι θαυματουργός και μάλιστα η βασική, οικονομική και ασφαλής λύση για αφαίρεση ξένων σωμάτων από το αυτοκίνητο. Με μαλακό πηλό καθώς το καθάριζα για προετοιμασία κερώματος μου αφαιρούσε τη μπογιά από μπαλώματα που έκανα στον προφυλακτήρα με πινέλο. :lol:
Άβαταρ μέλους
By citastak
#562788 https://ibb.co/N747Ldb
Αυτό βρήκαμε σήμερα.
Το περίεργο είναι ότι δεν έχει μείνει χρώμα πάνω. Κλειδί δεν είναι, γιατί το χρώμα του αυτοκινήτου δεν έχει φύγει. Επίσης είναι βαθιά.

Πώς διάολο το έκαναν; και τόσο δύσκολο είναι να αφήσουν στοιχεία; αφού οι ασφαλιστικές θα το έτρεχαν.
Λογικά πάμε για πόρτα και στοκάρισμα στο φτερό; :(
Άβαταρ μέλους
By citastak
#562806
Asimov έγραψε:Μηχανάκι, αυτή η μάστιγα

Πήγα και στάθηκα δίπλα του. Πολύ χαμηλο για μηχανάκι εκτός αν είναι κανένα Τσαλι. Επίσης πως και δεν άφησε χρωμα/ δεν έφτασε το δικό μου.
Σκάτε ΟΛΕ


< >