Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#524350 Το taxitransfers δε βλέπω να έχει vanάκια, γι αυτό χρεώνει X2 (2 cabs) για 6 άτομα.
V-class έχει η europcar για μεταφορές μεταξύ epark και αεροδρόμιο, οπότε μπορεί τέτοια να είναι αυτά της φωτογραφίας.
Υπάρχουν κι αυτοί εδώ --> https://www.van-taxi.gr αλλά πολύ exclusivity βλέπω και δε μ' αρέσει.

< >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#598855 Γεμάτη η Πάρος και η Μύκονος από τέτοια βανακια.
Επίσης η Πάρος έχει πολλά καινούργια ταξί. Superb station του 18, E class wagon τελευταίας γενιάς.
Ακόμα, υπάρχει μια εταιρεία στυλ uber που στην Πάρο έχει ένα Toledo του 14, ένα Zafira του 17 (σε πολυ κακή κατάσταση) και στη Μύκονο μια A class του 13 κλπ.
Πώς ξέφυγε αυτή απ' το νέο νόμο?
imovetaxi λέγεται η εφαρμογή.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#748304 Το δρομολόγιο Κτελ Κηφισού αεροδρόμιο ΕλΒεν πόση ώρα είναι συνήθως;Πρωί καθημερινής ,αναχώρηση γύρω στις 0900.Κόστος θυμάμαι κάτι για 35€,ισχύει ακόμα;

Το Χ93 κάνει λίγο πάνω απο μια ώρα αλλά δεν φευγει και όταν το θες.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#748380 Google maps

Departs at 09.00 θα πέσει κοντά.

Γίνεται της Πόπης τα πρωινά, βάλε μια ωρίτσα να είσαι μέσα.

< >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#749963
bibendum έγραψε:Google maps

Departs at 09.00 θα πέσει κοντά.

Γίνεται της Πόπης τα πρωινά, βάλε μια ωρίτσα να είσαι μέσα.

< >

Ευχαριστώ,
Μου βγάζει απο 35 λεπτά μέχρι 70 λεπτά.
Βλέπω και το άλλο.Το λεωφορείο κάνει στάση στην πλατεία Καραισκάκη πριν πάει στον Κηφισό ,μήπως με συμφέρει να το πάρω απο εκεί το ταξί.2 χλμ λιγότερο λεει αλλά ίδια ωρα .
Γλυτώνω βέβαια και το 15λεπτο που θα κάνει το λεωφορείο απο πλ.Καραισκάκη για κτελ.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#749968 Ε δες αν σε συμφέρει να πάρεις μετρο εκείνη την ώρα που κάνει απευθείας αεροδρόμιο. Το απευθείας σχετικό γιατί πρέπει ν αλλάξεις Σύνταγμα

Τουλάχιστον θα είσαι σίγουρος ότι όση ώρα λέει τόση ώρα θα κάνει.

Ωστόσο πως πάει πρώτα Καραϊσκάκη και μετά Κηφισο;

< >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#749972
bibendum έγραψε:Ε δες αν σε συμφέρει να πάρεις μετρο εκείνη την ώρα που κάνει απευθείας αεροδρόμιο. Το απευθείας σχετικό γιατί πρέπει ν αλλάξεις Σύνταγμα

Τουλάχιστον θα είσαι σίγουρος ότι όση ώρα λέει τόση ώρα θα κάνει.

Ωστόσο πως πάει πρώτα Καραϊσκάκη και μετά Κηφισο;

< >

Δεν έχω ξαναπάρει το συγκεκριμένο δρομολόγιο αλλά σε άλλες περιπτώσεις εχω τύχει να πάει πρώτα Καραισκάκη και μετά να κατεβαίνει Κηφισό
Θα ρωτήσω αυριο που θα βγαλω εισιτηριο ακριβώς τι παίζει γιατί τωρα πρόσεξα καλά τι γράφει : 06:45 Ισθμός – Κηφισός – Πλ. Καραϊσκάκη (στάση Μετρό) – Κηφισός (αν το κάνει έτσι θα κατέβω στα Κτελ)

Σε άλλα δρομολόγια γράφει απλά
08:30 Ισθμός – Πλ. Καραϊσκάκη (στάση Μετρό) – Κηφισός *κάθε Δευτέρα

09:45 Ισθμός – Πλ. Καραϊσκάκη (στάση Μετρό) – Κηφισός

12:30 Ισθμός – Πλ. Καραϊσκάκη (στάση Μετρό) – Κηφισός

Μετρό δεν εχω μπει ποτέ και δεν θα ήθελα την μέρα που δεν έχω χρονικά περιθώρια να πειραματιστώ.
Η πτήση είναι στις 12:15 οπότε είμαι αρκετά πιεσμένος χρονικά

Όλα αυτά αν δεν μαμηθεί πάλι ο καιρός.
Ναι είμαι πολύ αγχωμένος,
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#749973 α ρε Βιλλ,εαν ησουν Αθηνα θα σε πηγαινα εγω αεροδρομιο.Πεταω αυριο πρωι στις 7,οποτε θα μπορουσα να σε παρω καπου στις 5,30 το πρωι.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#749974 Ε πάρε ταξί από Κηφισό. Βγαίνεις κατευθείαν εθνική, μετά Αττική και γεια σας. Στην χειρότερη να παίξει διανυκτέρευση Αττική

< >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#749975
dimviii έγραψε:α ρε Βιλλ,εαν ησουν Αθηνα θα σε πηγαινα εγω αεροδρομιο.Πεταω αυριο πρωι στις 7,οποτε θα μπορουσα να σε παρω καπου στις 5,30 το πρωι.

Eίναι για Τετάρτη η πτήση.Ευχαριστώ πάντως :thumbsup:

bibendum έγραψε:Ε πάρε ταξί από Κηφισό. Βγαίνεις κατευθείαν εθνική, μετά Αττική και γεια σας. Στην χειρότερη να παίξει διανυκτέρευση Αττική

< >

Διανυκτέρευση όπως φαίνεται θα παίξει τον Μάη που οι πτήσεις είναι πολύ πρωί.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#750238 Όλα καλά,μέχρι στιγμής. Είμαι στο αεροδρόμιο ήδη.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#750253 Ταξί από Κηφισό, πολύ κίνηση και η βροχή το χειροτέρευε.