Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#245800 Ρητορικό ήταν το ερώτημα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Morx
#248849 Τι ακριβως βλεπουμε, μιας και ειμαι αμπαλος και ΑΛΛΕΡΓΙΚΟΣ στα ταξι ??
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#248850 Βλέπουμε ότι βαρέθηκε να περπατήσει 2 χιλιόμετρα και 100 μετρα και ότι με το ΤΑΞΙ το έκανε 4 λεπτά.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#248851 Αυτα τα ειδα και 'γω. Προς τι η εκπληξη ομως;;

Εδω στη Λάρισα... απο το σπιτι μου μεχρι το κεντρο, ειναι σκαρτα 2μισι χιλιομετρα.
Με τα ποδια κανεις ενα τεταρτακι κοβοντας το δρομο ευθεια.
Με τη μηχανη, εισαι πορτα-πορτα ... σε 2 λεπτα!
Με αμαξι, το ξεχνας τις ωρες αιχμης (20 λεπτα!!), αλλα σου βγαινει το ιδιο με το περπατημα μεχρι να βρεις να παρκαρεις.


Οσο για το κοστος, γι'αυτο το λογο ειμαι αλλεργικος στα ΤΑΞΙ και τα θεωρω χρησιμα ΜΟΝΟ σε εκτακτες περιπτωσεις.
Ειδικα αν εχεις αλλο οχημα και ποσο μαλλον μηχανακι και μηχανη ... που με 3€ σου βγαζει καμια 20αρια τουλ. χιλιομετρα.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#248853 Κατ αρχήν βλέπουμε ότι δόθηκε απόδειξη σε ταξι, κάτι που νομίζω ότι δεν είναι και τόσο σύνηθες. :lol:
Κατά δεύτερον όταν πρέπει να διασχίσεις επαρχιακό δρόμο εκτός πόλης όπου δεξιά και αριστερά δεν υπάρχει πεζοδρόμιο με συνεχόμενη διέλευση αυτοκινήτων, φορτηγών δεν τίθεται θέμα βαρεμάρας αλλά ασφάλειας. Πριν πούμε κάτι (εφόσον μπορούμε) σκεφτόμαστε λιγάκι... :innocent:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#248859 Εμ έτσι πως το γραψες. Νταξ δεν πειράζει. :)
Άβαταρ μέλους
By Morx
#248860 Πως ενοιωσες στη διαδρομη δε μας ειπες ??

Εμαθες τιποτα καινουριο απο τον tariffμαν ??
Παιχτηκε κανενα καλο σκηνικο στο CERN ??
Σχετικα με το μεταναστευτικο τιποτα εξελιξεις ??
Ποια τα ακουσματα στο ραδιο κατα τη διαρκεια της διαδρομης ??
Το αριστερο χερι ηταν στο τιμονι ή εξυνε ασφαλτο με το δακτυλιδι ??
Ποσες φορες αναψε φλας ??
Αμορτισερ/silent block ?? Ειχαν ψωμι για αλλες 300000χλμ ή εχρηζαν αλλαγης ??
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#248865 Ήταν σιωπηλός. :lipsealed: Αλλά ντάξει δε τον έκοψα πάνω από 35. Ράδιο δεν είχε ανοιχτό. :help: Το αριστερό χέρι ήταν κάποιες φορές στο τιμόνι. :dizzy: Φλας δεν άναψε καθόλου. :metalo:
Τα αμορτισερ/σινεμπλοκ και όλο το αυτοκίνητο γενικά ήταν πένα, μάλλον σχετικά πρόσφατη αγορά. Mercedes E250d (W211) αυτόματο.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#248867 Χμμμ σιωπηλος χωρις πολλες πολλες αποψεις.
Πολυ πιθανον να εδωσε σεμιναρια σε προηγουμενες κουρσες και απλα ξεχαρμανιαζε! :lol:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#249035
panos2171 έγραψε:Ήταν σιωπηλός. :lipsealed: Αλλά ντάξει δε τον έκοψα πάνω από 35. Ράδιο δεν είχε ανοιχτό. :help: Το αριστερό χέρι ήταν κάποιες φορές στο τιμόνι. :dizzy: Φλας δεν άναψε καθόλου. :metalo:
Τα αμορτισερ/σινεμπλοκ και όλο το αυτοκίνητο γενικά ήταν πένα, μάλλον σχετικά πρόσφατη αγορά. Mercedes E250d (W211) αυτόματο.

Μήπως ήταν άρρωστος; :hmmm: