Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#499100 Τι εννοείς Γιάγκο; Μίλα καθαρά Γιάγκο! Πρέπει να αφήνουμε το γκάζι Γιάγκο; :omg:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#499116
REALZEUS έγραψε:Τι εννοείς Γιάγκο; Μίλα καθαρά Γιάγκο! Πρέπει να αφήνουμε το γκάζι Γιάγκο; :omg:


Σπανίως Βίρνα... σπανίως... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#504414 Έκανα προ όλιγου μία γρήγορη βόλτα με το κουβαδάκι της φώτο. Πάει πολύ ωραία και μου άρεσε αρκετά και η λειτουργία του dsg του το οποίο είναι πολύ επιθετικό στο sport.

Κοπανάει πάαααρα πολύ βέβαια και σίγουρα θα κουράζει σε καθημερινή χρήση ακόμα και τους πιο ανθεκτικούς. Έχει και κάτι αστείες ελλείψεις από θέμα εξοπλισμου όπως πχ το υποβραχιόνιο. Επίσης μέσα κουδουνίστρα αλλά το δείγμα δεν είναι ασφαλές για να πεις ότι βγάζεις συμπεράσματα.

Γενικά καλό για πρώτο αμάξι ενός πιτσιρικά. Από κει και πέρα υστερεί σε πληρότητα. Πιθανολογώ ότι το αντίστοιχο Fiesta ή μία γρήγορη Mito είναι πιο ώριμα αυτοκίνητα.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#504659 Και του κολλητού μου κουδουνιστρα έχει γίνει μετά από 9 χρόνια και 145.000.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#504673 Μέτρια έως κακή ποιότητα τα σύγχρονα Seat, δυστυχώς.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#504676 Μα είναι ίδια με τα audi . :shifty:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#504681
Asimov έγραψε:Μέτρια έως κακή ποιότητα τα σύγχρονα Seat, δυστυχώς.


Το δικό μου 2ης γενιάς λεον του 2009 δεν τρίζει. Εξακολουθώ να το νιώθω στιβαρό και συμπαγές. Και φοράει σκληρή ανάρτηση. Προσωπικά τα σχόλια που γενικεύουν δεν τα παίρνω υπόψη. Δεν το λέω μόνο για σένα προσωπικά και δεν αναφέρομαι μόνο στα αυτοκίνητα.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#504737
Asimov έγραψε:Μέτρια έως κακή ποιότητα τα σύγχρονα Seat, δυστυχώς.


Για όλα τα σέατ ισχύει αυτό? Είναι δυνατον να πήρε μέτριο αμάξι ο μπούσο? :omg:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#504909
elteo έγραψε:
Asimov έγραψε:Μέτρια έως κακή ποιότητα τα σύγχρονα Seat, δυστυχώς.


Το δικό μου 2ης γενιάς λεον του 2009 δεν τρίζει. Εξακολουθώ να το νιώθω στιβαρό και συμπαγές. Και φοράει σκληρή ανάρτηση. Προσωπικά τα σχόλια που γενικεύουν δεν τα παίρνω υπόψη. Δεν το λέω μόνο για σένα προσωπικά και δεν αναφέρομαι μόνο στα αυτοκίνητα.



Του κολλητού μου το ibiza μοντέλο 2009 (με 16άρες) είναι στιβαρό και αξιόπιστο. Υποψία τριγμών ή σοβαρών ζημιών (πέρα από κάτι χαζά με τον ανεμιστήρα του ac)


Όχι και κουβαδάκι το ibiza fr
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#504913
red_monster έγραψε:
elteo έγραψε:
Asimov έγραψε:Μέτρια έως κακή ποιότητα τα σύγχρονα Seat, δυστυχώς.


Το δικό μου 2ης γενιάς λεον του 2009 δεν τρίζει. Εξακολουθώ να το νιώθω στιβαρό και συμπαγές. Και φοράει σκληρή ανάρτηση. Προσωπικά τα σχόλια που γενικεύουν δεν τα παίρνω υπόψη. Δεν το λέω μόνο για σένα προσωπικά και δεν αναφέρομαι μόνο στα αυτοκίνητα.



Του κολλητού μου το ibiza μοντέλο 2009 (με 16άρες) είναι στιβαρό και αξιόπιστο. Υποψία τριγμών σοβαρών ζημιών (πέρα από κάτι χαζά με τον ανεμιστήρα του ac)


Όχι και κουβαδάκι το ibiza fr


Κι εγώ δε θα έλεγα κακή την ποιότητα του leon σαν στιβαρότητα, τριξίματα κλπ με 18άρες μάλιστα και προφιλ 40 και 180.000 χιλιομετρα. Από αξιοπιστία και μα@λ@κισμένα προβλήματα χμ να το συζητήσω. Αν και απ'ότι ακούω εδώ μέσα και για μάρκες πιο premium μάλιστα πχ bmw, τα περισσότερα (τουλάχιστον ευρωπαικά :s_sarcastic ) τα ίδια σκ@τ@ :lipsealed: είναι.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#504916 Στις τελευταίες γενιές τους τα Seat δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τα αντίστοιχα VW με μπόνους το οδηγικό κιόλας. Αρχές 10s είχαν κάτι μυστήρια πλαστικά επιπέδου Γιαπωνίας κι από κει τους βγήκε λίγο το όνομα πιστεύω.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#504928
What could almost be a premium-looking cabin is kept in its place in the Volkswagen Group hierarchy by the hard surfaces where you might hope for soft ones: the dashboard top, the top sections of the door trims. But the textures are matt and they look expensive to produce, so a hint of premiumness does pervade.


https://www.autocar.co.uk/car-review/se ... 017-review

Σε βόλτα με νέο Leon πετρέλαιο φίλου, η αίσθηση ήταν καλή αλλά τίποτε ξεχωριστό, ένα ακόμη προιόν - αυτοκίνητο.
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#504936
georgetz έγραψε:
Σε βόλτα με νέο Leon πετρέλαιο φίλου, η αίσθηση ήταν καλή αλλά τίποτε ξεχωριστό, ένα ακόμη προιόν - αυτοκίνητο.

Δεν θα μπορούσε να είναι και αλλιώς νομίζω
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#504945
Deleted User 1 έγραψε:. Αρχές 10s είχαν κάτι μυστήρια πλαστικά επιπέδου Γιαπωνίας κι από κει τους βγήκε λίγο το όνομα πιστεύω.


:s_crazy :s_crazy :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#504948 Μιλάω για seat (κυρίως Ibiza, αλλά και 1 leon, που είδα πρόσφατα) που πουλάνε τώρα στις αντιπροσωπείες. Για πριν 10-15 χρόνια δεν έχω ιδέα.
Σε σχέση με το Polo πχ, το αντίστοιχο Ibiza είναι εμφανως φτηνιάρικο, σε σημείο ΙΜΗΟ να δικαιολογειται και με το παραπάνω η διαφορά του 10% που τα χωρίζει στην τιμή.
(σε κάθε περίπτωση έχει καλύτερες/συμφεροτερες προτάσεις η κατηγορία οπότε πιθανότατα δεν θα αγόραζα κανένα από τα δύο - αν αγόραζα πάντως, θα πλήρωνα το νταβατζιλικι για το Polo)