Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#627446 Που να πιάσεις μπούτι, έχουνε μεγάλες κονσόλες πλέον και δε βολεύει
Άβαταρ μέλους
By italakias
#627448 Καλα με τις κονσολες και τα υποβραχιόνια ουτε τσιμ...κι δεν μπορει να σου κανει.
Απαραδεκτα πραματα.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#627505
Miatakias έγραψε:
224v έγραψε:Εμένα που δεν με ενδιαφέρει η τόση ασφάλεια δεν χρειάζεται να τα αλλάξω τα δικά μου. Φυσικα για το 30 ετών δεν το συζητώ, καθαρόαιμο πισωκίνητο χωρίς ABS, δεν βρίσκεις πλέον

< Note >


Ενδιαφέρει τους γύρω σας καθώς κι αυτούς που μεταφέρετε
Η οικογένεια που μεταφέρω με εμπιστεύεται 40 χρόνια, που δεν έχω ακουμπήσει κανένα.
Όσο για τους γύρω μου φροντίζω να είμαι μακρυά τους, ώστε να μην με ακουμπήσουν κατά λάθος δικό τους η των αισθητήρων τους.
Το διάβασα εδώ και αυτό, ότι δεν σε αφήνει να προσπεράσεις από δεξιά!!!, Και αν έχει γίνει ένα τουρλομπουκι στη αριστερή και τη μεσαία και έχεις τη δεξιά άδεια να ξεφύγεις η να περάσεις???, Θα πρέπει να του το εξηγήσεις γιατί πας να το κάνεις???

< Note >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#627506 Δεν σε αφήνει =/= δεν προσπερνάει μόνο του από δεξιά χωρίς επιβεβαίωση. Έλεος.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#627513 Αυτό έπρεπε να είναι mandatory, ειδικά στη χώρα μας.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#627520
224v έγραψε:
Miatakias έγραψε:
224v έγραψε:Εμένα που δεν με ενδιαφέρει η τόση ασφάλεια δεν χρειάζεται να τα αλλάξω τα δικά μου. Φυσικα για το 30 ετών δεν το συζητώ, καθαρόαιμο πισωκίνητο χωρίς ABS, δεν βρίσκεις πλέον

< Note >


Ενδιαφέρει τους γύρω σας καθώς κι αυτούς που μεταφέρετε
Η οικογένεια που μεταφέρω με εμπιστεύεται 40 χρόνια, που δεν έχω ακουμπήσει κανένα.
Όσο για τους γύρω μου φροντίζω να είμαι μακρυά τους, ώστε να μην με ακουμπήσουν κατά λάθος δικό τους η των αισθητήρων τους.
Το διάβασα εδώ και αυτό, ότι δεν σε αφήνει να προσπεράσεις από δεξιά!!!, Και αν έχει γίνει ένα τουρλομπουκι στη αριστερή και τη μεσαία και έχεις τη δεξιά άδεια να ξεφύγεις η να περάσεις???, Θα πρέπει να του το εξηγήσεις γιατί πας να το κάνεις???

< Note >


Να ξερεις οτι το ενδεχομενο να τρακαρεις ειναι σαν το μικρο δαχτυλο του ποδιου σου. :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By 224v
#627521
drdino έγραψε:Δεν σε αφήνει =/= δεν προσπερνάει μόνο του από δεξιά χωρίς επιβεβαίωση. Έλεος.
Αυτό δα έλειπε να το κάνει μόνο του!!!
Εγώ μιλάω να οδηγώ εγώ όχι το οχημα, να αποφασίσω εγώ ότι πρέπει να περάσω από το άνοιγμα δεξιά και τα μπιμπλικια να σε "κόψουν" γιατί έτσι τα έχουν μάθει να κάνουν. Με λίγα λόγια δεν θέλω να με βοηθήσει κανένα σύστημα ασφαλείας, ακομα και το ABS φροντίζω να μην ενεργοποιείται, παρά σε εξαιρετική περίπτωση που ο μπροστινός μου είναι άσχετος και το κοκκαλωνει χωρίς λόγο.

G87777, δεν μου έχει τύχει μεχρι τώρα αυτό που λες...να πάω να το κοιτάξω σε ειδικό απ' αυτολογο?

< Note >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#627523 Τότε προς τι τα τόσα ερωτηματικά και θαυμαστικά για το τουρλομπουκι; Εφόσον εσύ οδηγείς κανένας δεν σε εμποδίζει.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#627538 Συνεχίζοντας τις (μη... οδηγικές ) εντυπώσεις, χθες έφτιαξα και λογαριασμό για το Car-Net της Volkswagen, όπου για την ταυτοποίηση δίνεις και mini συνέντευξη. Μετά, μπορείς να δεις κάποια στοιχεία του αυτοκινήτου, και το πιο εντυπωσιακό, είναι να το κλειδώσεις ή να το ξεκλειδώσεις από απόσταση.
Γενικά, δεν προσφέρει και πολλά, πιο πολύ gimick είναι παρά κάτι άλλο. Δεν θεωρώ πως αξίζει να το πληρώσει κάποιος.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#627546 Δλδ εσυ μπορει να εισαι Γιαννενα και το αυτοκινητο Αθηνα και να το ξεκλειδωσεις απο το car net ?
Άβαταρ μέλους
By drdino
#627549 Ναι, όπως και με το Ford Pass πχ.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#627562 Μια βασικη χρηση μιας τετοια εφαρμογης ειναι αν μπορεις να προθερμανεις το εσωτερικο εφοσων ζεις σε κρυα κλιματα, νομιζω καποια υβριδικα εχουν ηλεκτρικο καλοριφερ. Περα απο αυτο δεν βλεπω καποια χρηση μηπως μονο ξεχασεις κανενα παραθυρο ανοικτο ή ξεκλειδωτο μπορεις να το κοιταξεις.