Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By nass
#28112 Τα 200 mph μάλλον όχι, υπάρχουν πολλά αυτοκίνητα που περνάνε τα 200 mph (από 458 και Gallardo μέχρι Bentley) και κάμποσα και τα 240 mph. Αλλά γενικά συμφωνώ ότι στα 240 είναι ένας καλός επίσης ορισμός.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#28159
NickTG έγραψε:
Κίκιζας . έγραψε:, απο το να νομιζω ΜΟΝΟΣ μου -οπως μερικοι στο παρον και το αλλο Forum- , μετα απο δυο τρια στριψιματα με 4-5 αυτοκινητα στην ζωη μου, και κουβεντουλα με μερικους φιλους,
οτι ειμαι γαματος σε αυτα τα θεματα... :lol:



Γατάκια!
Διαβάστε τον διδάσκαλο που έχει λιώσει τα buckets των supercars.


...και εσυ επι προσωπικου ειρωνια?...Πολυ σε τιμαει...για διαχειριστη... :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#28165
EDDIE_147 έγραψε:. καταλαβαίνεις από το όλο γραπτό ότι έβγαλε τον "ορισμό" εκείνη τη στιγμή από το στομάχι του ή πιστεύεις ότι έκαναν επί τούτου brainstorming meetings για να καταλήξουν σε συγκεκριμένους ορισμούς με συγκεκριμένα κριτήρια;

εδιτ:
BTW για να πεις αν κάποιο μοντέλο είναι supercar ή hypercar ή το ντάτσουν του Ταμτάκου δεν χρειάζεται να τα έχεις οδηγήσει.



Tα ειπες ολα, οι απανταχου δοκιμαστες που εχουν ασχοληθει-διαβασει -περα απο οδηγησει- ολα αυτα τα διαφορετικα αυτοκινητα, μπορουν να πανε σπιτι τους...

Μετα απο τοσες δημοσιευσεις, αυτο ειναι το συμπερασμα που θα πρεπει να μας μεινει... :whistlink:

Ελα ομως που εσυ τα εχεις -by default- χεσμενα ολα τα περιοδικα αυτοκινητου, αλλα παραλληλα ξερεις καλυτερα να διαχωριζεις τις κατηγοριες...(γιατι ετσι!)

Ενδιαφερουσα εξελιξη στην συζητηση...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#28198
Κίκιζας . έγραψε:
NickTG έγραψε:
Κίκιζας . έγραψε:, απο το να νομιζω ΜΟΝΟΣ μου -οπως μερικοι στο παρον και το αλλο Forum- , μετα απο δυο τρια στριψιματα με 4-5 αυτοκινητα στην ζωη μου, και κουβεντουλα με μερικους φιλους,
οτι ειμαι γαματος σε αυτα τα θεματα... :lol:



Γατάκια!
Διαβάστε τον διδάσκαλο που έχει λιώσει τα buckets των supercars.


...και εσυ επι προσωπικου ειρωνια?...Πολυ σε τιμαει...για διαχειριστη... :whistlink:


Αν δεν θες να το γυρνάνε οι άλλοι επί προσωπικού στάματα να το κάνεις εσύ βγάζοντας συμπεράσματα για άτομα που δεν ξέρεις.
Αλλιώς γράφε συγκεκριμένα ονόματα.

'Οταν θα γράψω σαν διαχειριστής θα το καταλάβεις από τα φούξια γραμματάκια μου.
Μέχρι τότε το τι πιστεύεις πως με τιμάει ή όχι μου είναι τρομακτικά αδιάφορο.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#28209
Κίκιζας . έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:. καταλαβαίνεις από το όλο γραπτό ότι έβγαλε τον "ορισμό" εκείνη τη στιγμή από το στομάχι του ή πιστεύεις ότι έκαναν επί τούτου brainstorming meetings για να καταλήξουν σε συγκεκριμένους ορισμούς με συγκεκριμένα κριτήρια;

εδιτ:
BTW για να πεις αν κάποιο μοντέλο είναι supercar ή hypercar ή το ντάτσουν του Ταμτάκου δεν χρειάζεται να τα έχεις οδηγήσει.




Tα ειπες ολα, οι απανταχου δοκιμαστες που εχουν ασχοληθει-διαβασει -περα απο οδηγησει- ολα αυτα τα διαφορετικα αυτοκινητα, μπορουν να πανε σπιτι τους...

Μετα απο τοσες δημοσιευσεις, αυτο ειναι το συμπερασμα που θα πρεπει να μας μεινει... :whistlink:

Ελα ομως που εσυ τα εχεις -by default- χεσμενα ολα τα περιοδικα αυτοκινητου, αλλα παραλληλα ξερεις καλυτερα να διαχωριζεις τις κατηγοριες...(γιατι ετσι!)

Ενδιαφερουσα εξελιξη στην συζητηση...


Εμένα προσωπικά το uber-coupe μου ακούγεται σαν αστεϊσμός που σκέφτηκε εκείνη την ώρα και το κότσαρε.

Όπως αν εγώ πάω και γράψω ένα άρθρο για την X6 M και πω hyperSUV δεν νομίζω να έρθει κάποιος να μου γυρέψει τα ρέστα.
Εσύ βλέπεις κάτι παραπάνω;
Υποψιάζεσαι ότι έχει τεθεί ο όρος σε κάποιο συνέδριο ειδικού τύπου και έκτοτε το χρησιμοποιούν όλα τα έντυπα;

Γενικά ισχυρίζεσαι ότι υπάρχει κάποιο formality σε όλη αυτή την ονοματολογία ή απλά πιστεύεις ότι πρέπει να αντιμετωπίζουμε κάποια άρθρα ως ακαδημαϊκές πηγές επειδή τα έγραψε κάποιος ΧΕΡΑΣ;
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#28273
NickTG έγραψε:
Κίκιζας . έγραψε:
NickTG έγραψε:
Κίκιζας . έγραψε:, απο το να νομιζω ΜΟΝΟΣ μου -οπως μερικοι στο παρον και το αλλο Forum- , μετα απο δυο τρια στριψιματα με 4-5 αυτοκινητα στην ζωη μου, και κουβεντουλα με μερικους φιλους,
οτι ειμαι γαματος σε αυτα τα θεματα... :lol:



Γατάκια!
Διαβάστε τον διδάσκαλο που έχει λιώσει τα buckets των supercars.


...και εσυ επι προσωπικου ειρωνια?...Πολυ σε τιμαει...για διαχειριστη... :whistlink:


Αν δεν θες να το γυρνάνε οι άλλοι επί προσωπικού στάματα να το κάνεις εσύ βγάζοντας συμπεράσματα για άτομα που δεν ξέρεις.
Αλλιώς γράφε συγκεκριμένα ονόματα.

'Οταν θα γράψω σαν διαχειριστής θα το καταλάβεις από τα φούξια γραμματάκια μου.
Μέχρι τότε το τι πιστεύεις πως με τιμάει ή όχι μου είναι τρομακτικά αδιάφορο.


Οι αλλοι -οσοι τελοσπαντων- το γυρνανε επι προσωπικου, το κανουν ετσι κι αλλιως, γιατι
αρεσκονται στον χαβαλε και στην ειρωνια. Αυτο τι σημαινει δηλαδη, οτι εγω θα κατσω να πω και ευχαριστω?

Τα συμπερασματα βγαινουν απο τις απαντησεις καποιων...Οταν αδυνατουν να επικοινωνησουν, να κανουν ουσιαστικο αντιλογο με καποια δημοσιευση μου, και αντ' αυτου ξεχειλωνουν την συζητηση και την οδηγουν οπου να ναι, ειναι προφανες το τι συμβαινει.

Και ερχεσαι και εσυ απο πανω να με ειρωνευτεις, -αντι να κατεβασεις γενικοτερα τους τονους, σε συνεχεις αντιπαραθεσεις, ως mod, ειρωνευεσαι επι προσωπικου, χωρις προηγουμενο μαζι μου, και μετα θες να βγεις και απο πανω...Αυτα ειναι...
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#28279
EDDIE_147 έγραψε:

Εμένα προσωπικά το uber-coupe μου ακούγεται σαν αστεϊσμός που σκέφτηκε εκείνη την ώρα και το κότσαρε.

Όπως αν εγώ πάω και γράψω ένα άρθρο για την X6 M και πω hyperSUV δεν νομίζω να έρθει κάποιος να μου γυρέψει τα ρέστα.
Εσύ βλέπεις κάτι παραπάνω;
Υποψιάζεσαι ότι έχει τεθεί ο όρος σε κάποιο συνέδριο ειδικού τύπου και έκτοτε το χρησιμοποιούν όλα τα έντυπα;

Γενικά ισχυρίζεσαι ότι υπάρχει κάποιο formality σε όλη αυτή την ονοματολογία ή απλά πιστεύεις ότι πρέπει να αντιμετωπίζουμε κάποια άρθρα ως ακαδημαϊκές πηγές επειδή τα έγραψε κάποιος ΧΕΡΑΣ;


Ρε συ Εντυ, μεχρι πριν λιγο, δεν ηξερες καν οτι υπηρχε αυτος ο ατυπος ορος. Δικαιωμα σου να σου φαινεται απο αστειο εως γελοιο και |λογοκρισία|.
Μου ζητησες ορους, ερμηνειες και αλλα τετοια. Σου παρεθεσα link , σου εξηγησα για τα δικα μου δεδομενα τι μπορει να σημαινει, και σου ανεφερα , οτι σαν διαδικασια, προτιμω και θεωρω πιο σωστο, πιο λογικο να θετω ως βαση -οχι κατι παραπανω- συζητησης για το συγκεκριμενο, καποιες δημοσιευσεις αποψεις ανθρωπων που εχουν αυτη την οποια γαμημενη εμπειρια, σε σχεση με ολους εμας στο forum, που απ' οσο γνωριζω ΔΕΝ την εχουμε...

Προφανως και δεν χρειαζεται να εχεις οδηγησει τα παντα για να καταταξεις σε βασικες κατηγοριες, διαφορα αυτοκινητα, αλλα ηδη οταν μπερδευομαστε, ή αδυνατουμε να κατανοησουμε καποιες εστω ατυπες κατηγοριες, μην "τα κανουμε κρεμασταρια" επειδη εμεις δεν τα καταλαβαινουμε.

Εχει καταντησει κουραστικο, ολοι (βαζω και το εαυτο μου μεσα) να ξερουμε καλυτερα, απο τους αλλους (ολους τους δοκιμαστες του κοσμου σε ενα καζανι) τους "ασχετους" τους "τηλεκατευθυνομενους", που "τα παιρνουνε" "δημοσιογραφισκους της πλακα" του ειδικου τυπου.

Ε, εγω σου λεω, εστω να θεωρησουμε οτι ολοι οι ανησυχοι στο forum εχουμε τις ιδιες ή και καλυτερες δυνατοτητες απο αυτους? Εχουμε την αντιστοιχη γαμημενη εμπειρια σε ποσοτικο και ποιοτικο επιπεδο? Αν ναι, ευχαριστως να την παραθεσει ο οποιοσδηποτε να την διαβασω και εγω.

Εαν οχι, μην το γαμαμε συνεχεια, και να βγαινουΜΕ ο καθενας και να λεει ΠΟΣΟ πιο γαματος ειναι απο τον καθε "αχρηστο δοκιμαστη"....Εχει καταντησει αηδια...
Άβαταρ μέλους
By nass
#28290
Κίκιζας . έγραψε:Τα συμπερασματα βγαινουν απο τις απαντησεις καποιων...Οταν αδυνατουν να επικοινωνησουν, να κανουν ουσιαστικο αντιλογο με καποια δημοσιευση μου, και αντ' αυτου ξεχειλωνουν την συζητηση και την οδηγουν οπου να ναι, ειναι προφανες το τι συμβαινει.


Και καποιοι αλλοι ξεχειλωνουν νοηματα και εννοιες, με τις απαταιτητες κωλοτουμπες, και επαναλαμβανουν τα ιδια και τα ιδια μη μετακινουμενοι χιλιοστο απο τις αρχικες αποψεις τους (τι "τους" δανεικες ειναι οι περισσοτερες) προσπαθωντας να τις επιβαλλουν ως θεσφατα. Οπως αρεσκεται καθενας
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#28305 Μάνα μου σ' έχασα.

Εγώ το μόνο που λέω -το ξαναλέω γιατί χάνομαι στη μετάφραση- είναι ότι η ονοματολογία, ορισμολογία και λοιπή ανάλυση επί ορισμών είναι κάτι τελείως σχετικό χωρίς αυστηρά κριτήρια.

Είναι "ορισμοί" που προκύπτουν τόσο από την ειδική δημοσιογραφία όσο και από τις εταιρείες.

Όπως είπα αν αύριο γράψει ο Tiff ένα άρθρο για το Q7 TDI V12 και το χαρακτηρίσει "superbuldoza" δεν σημαίνει ότι θα συγκαλέσει έκτακτο συνέδριο ο Metcalfe και ο Μάνκης για να συζητήσουν επί του νέου ορισμού που έθεσε ο εκλεκτός συνάδελφος Tiff.

Και πάλι ελπίζω να με εννοείς...

Όλα αυτά που λέω δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση με θέμα οδηγικών ικανοτήτων, οπότε και δεν καταλαβαίνω τις συνεχόμενες διευκρινήσεις σου για το αν έχεις οδηγήσει και τι μοντέλα, για το πόσα μοντέλα έχουν οδηγήσει οι δοκιμαστές του evo κλπ κλπ κλπ.

Το ότι το MX-5 είναι sportscar και η 458 supercar το λέει με μεγάλη σαφήνεια και σιγουριά ακόμα και κάποιος που έχει οδηγήσει μόνο πατίνι.

Τώρα το αν το Q7 είναι superbuldoza, η Χ6 Μ είναι hyperSUV και το Fiat 500 Abarth είναι hyperkouvas είναι πράγματα που θα γράψει με τεράστια άνεση κάποιος χωρίς να πρέπει να απολογηθεί σε καμία ακαδημαϊκή κοινότητα.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#28341
nass έγραψε:
Κίκιζας . έγραψε:Τα συμπερασματα βγαινουν απο τις απαντησεις καποιων...Οταν αδυνατουν να επικοινωνησουν, να κανουν ουσιαστικο αντιλογο με καποια δημοσιευση μου, και αντ' αυτου ξεχειλωνουν την συζητηση και την οδηγουν οπου να ναι, ειναι προφανες το τι συμβαινει.


Και καποιοι αλλοι ξεχειλωνουν νοηματα και εννοιες, με τις απαταιτητες κωλοτουμπες, και επαναλαμβανουν τα ιδια και τα ιδια μη μετακινουμενοι χιλιοστο απο τις αρχικες αποψεις τους (τι "τους" δανεικες ειναι οι περισσοτερες) προσπαθωντας να τις επιβαλλουν ως θεσφατα. Οπως αρεσκεται καθενας


Η διαφορα ομως, σε οτι με αφορα, ειναι οτι μου ζητηθηκε να αναφερθω σε κατι, σε καποια πραγματα και τα ανεφερα.
Ουτε ξεχειλωσα κατι απο μονος μου, ουτε καποια κωλοτουμπα εκανα...

Οσο για τις δανεικες αποψεις, τωρα ενοχλουν? Οταν λεω την αποψη μου ειναι -ως συνηθως για διαφορους χρηστες που απλως ΔΕΝ τους αρεσει αυτο που γραφω, ΟΤΙ και αν ειναι-
γεματη "ασαφειες", και οτι γραφω συμφωνα με τα "γουστα" μου, λεξεις που εσυ ο ιδιος ειπες, επειδη ακριβως ειτε δεν ειναι κατανοητες, ειτε αντιτιθενται στις δικες σου -λειψες δυστυχως οπως αποδειχτηκαν επι του συγκεκριμενου θεματος, και δεν σε αποκαλω ασχετο, αλλα ελλειπως ενημερωμενο ή και αδιαφορο - αποψεις.

Οταν παραθετω σεβαστες αν α τον κοσμο αποψεις σοβαρων δοκιμαστων, "ειναι δανεικες"...
Αλλα ξερω-ξερω και εσυ ολο τον τυπο μαλλον χεσμενο τον εχεις. ΚΑΙ εσυ μαλλον τα ξερεις καλυτερα, σιγα τωρα που μετραει και η εμπειρια, επειδη εχουν οδηγησει καποιες εκατονταδες
μικρα γρηγορα, εως και εξωτικα αυτοκινητα, και τι εγινε? ΠΑΝΤΑ ο καθε χρηστης σε Ελληνικο (ειδικα) forum, ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ... :whistlink:

Αποφασισε ομως τελικα, και πες μου και εμενα ΤΙ σε βολευει ακριβως, να βαλουμε κατω την αποψη μου Vs την δικη σου? , με επιχειρηματολογια ή χωρις? -μαλλον χωρις να υποθεσω, σε βολευει καλυτερα- , να βαλουμε και "δανεικες" αποψεις, ή μηπως και εκει δεν βολευει γιατι, ακομα και αυτες που παρεθεσες ηταν στο περιπου, και οχι ξεκαθαρες σε σχεση με αυτη που παρεθεσα?
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#28347
EDDIE_147 έγραψε: Μανα μου σ' έχασα.

Εγώ το μόνο που λέω -το ξαναλέω γιατί χάνομαι στη μετάφραση- είναι ότι η ονοματολογία, ορισμολογία και λοιπή ανάλυση επί ορισμών είναι κάτι τελείως σχετικό χωρίς αυστηρά κριτήρια.

Είναι "ορισμοί" που προκύπτουν τόσο από την ειδική δημοσιογραφία όσο και από τις εταιρείες.


Συμφωνοι, (και συμφωνω, με τα Bold) αλλα δεν ειναι και το ΜΟΝΟ που λες... :whistlink:
Εδω τοση ωρα μου ζητας αναλυσεις, και ορισμους, σου παραθετω την αποψη μου, για αυτους, μαζι και με καποιες αποψεις απο δημοσιογραφους-δοκιμαστες.
Στην αρχη, δεν ηξερες την υπαρξη καποιας υποκατηγοριας (Uber-coupe/gt) οκ, -δεν τρεχει και κατι- σου εγραψα πως και που αναφερεται, συμφωνα με τον ειδικο τυπο, και εσπευσες, να πεις οτι ειναι παπαρολογιες, αστειισμοι και διαφορα αλλα τετοια.

Αλλο το ενα λοιπον, και αλλο το αλλο...

EDDIE_147 έγραψε:Όπως είπα αν αύριο γράψει ο Tiff ένα άρθρο για το Q7 TDI V12 και το χαρακτηρίσει "superbuldoza" δεν σημαίνει ότι θα συγκαλέσει έκτακτο συνέδριο ο Metcalfe και ο Μάνκης για να συζητήσουν επί του νέου ορισμού που έθεσε ο εκλεκτός συνάδελφος Tiff.

Και πάλι ελπίζω να με εννοείς...


Eαν στην αγορα, υπαρχει η ταση, η μοδα, η αναγκη, και βγουν αλλες 5-10 μαρκες και βγαλουν κατι αντιστοιχο, τοτε ΝΑΙ, ακομα και αυτη η φραση -imo- μπορει καθιερωθει απο ολο αυτο το συναφι.

Το uber-coupe/GT , προεκυψε ακριβως ως "τιτλος" για να διαφοροποιησει πχ ενα Α5 1.8/170ps του γειτονα σου, με s-line πακετο, με το RS5, που κατα τα αλλα, ενας μη υποψιασμενος, μπορει να θεωρησει οτι ειναι ακριβως το ιδιο αυτοκινητο, επειδη εμφανισιακα οι διαφορες ειναι μηδαμινες εως ανυπαρκτες για καποιον που δεν ασχολειται με το "αθλημα"...

EDDIE_147 έγραψε: Όλα αυτά που λέω δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση με θέμα οδηγικών ικανοτήτων, οπότε και δεν καταλαβαίνω τις συνεχόμενες διευκρινήσεις σου για το αν έχεις οδηγήσει και τι μοντέλα, για το πόσα μοντέλα έχουν οδηγήσει οι δοκιμαστές του evo κλπ κλπ κλπ.


Πραγματι, δεν εχουν, εχουν ομως με αυτη την γαμημενη την εμπειρια που ελεγα πριν, την εμπειρια να εχει δει καποιος απο κοντα, και οδηγωντας πχ, αντι μονο να εχει δει φωτο, μερικες εκατονταδες τετοια αυτοκινητα, γινεται ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ και κατανοητο στο μυαλο του, το ΠΩΣ ξεχωριζουν μεταξυ τους καποια αυτοκινητα σε κατηγοριες -Sportscar vs supercar- που κατα τα αλλα, να φαινοντουσαν οτι ειναι στην ιδια.
Για αυτο το ανεφερα, πχ για εμενα, σε οτι αφορα F430 vs 997, αλλα πολυ περισσοτερο για καποιους δοκιμαστες που εχουν οδηγησει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ τετοιου επιπεδου αυτοκινητα, -σχεδον οτι εχει η αγορα ουσιαστικα- ωστε να μπορουν, εμπειρικα πλεον να τα κατατασσουν ευκολα, χωρις
να μπερδευονται οπως εμεις.
Ειπα και πριν, θεωρω οτι οσοι ανησυχοι στο forum, δεν στερουνται οδηγικων ικανοτητων ακομα και απο σεβαστους δοκιμαστες. Αυτη η γαμημενη ομως πολυ μεγαλυτερη επαφη, επαναληψιμοτητα, δοκιμων, εκατονταδων αυτοκινητων, τους δινει μια καλυτερη εικονα, πως να το κανουμε?

EDDIE_147 έγραψε: Το ότι το MX-5 είναι sportscar και η 458 supercar το λέει με μεγάλη σαφήνεια και σιγουριά ακόμα και κάποιος που έχει οδηγήσει μόνο πατίνι.


Ναι αλλα εδω δεν αναρωτηθηκαμε ποτε για κατι τοσο προφανες, αλλα για το οτι η καθε "απλη" 911 ΔΕΝ ειναι supercar , εχει διαφορα, και αυτο μεχρι πρωτινως ηταν ακομα μια απο τις "ασαφειες" μου, μεχρι να βαλω "δανεικες" αποψεις... :whistlink:

EDDIE_147 έγραψε:Τώρα το αν το Q7 είναι superbuldoza, η Χ6 Μ είναι hyperSUV και το Fiat 500 Abarth είναι hyperkouvas είναι πράγματα που θα γράψει με τεράστια άνεση κάποιος χωρίς να πρέπει να απολογηθεί σε καμία ακαδημαϊκή κοινότητα.


Προφανως, απλα γινεται για να κατανοησουμε καλυτερα -ατυπα φυσικα- που, σε ποια κατηγορια και ποια βασικη φιλοσοφια πρεσβευει καθε μοντελο, ασχετως φιλοδοξιων και μαρκετινιστικων βλεψεων του οποιουδηποτε κατασκευαστη, ή και κατοχου πχ: "η 911 ειναι απο τα καλυτερα supercar" (NOT)
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#28352
Στην αρχη, δεν ηξερες την υπαρξη καποιας υποκατηγοριας (Uber-coupe/gt) οκ, -δεν τρεχει και κατι- σου εγραψα πως και που αναφερεται, συμφωνα με τον ειδικο τυπο, και εσπευσες, να πεις οτι ειναι παπαρολογιες, αστειισμοι και διαφορα αλλα τετοια.

Αλλο το ενα λοιπον, και αλλο το αλλο...


παπαρολογιες, αστειισμοι = κάτι τελείως σχετικό χωρίς αυστηρά κριτήρια

:)

Κατά τ' άλλα βλέπω μια εμμονή σου στο να μετρήσουμε γαλόνια και να βαρέσουμε προσοχή μπροστά στα χλμ δοκιμών που έχει κάνει ο χ,ψ,ω δημοσιογράφος.
Περιττό να πω για μια ακόμα φορά ότι η εμπειρία, οι ικανότητες, τα χέρια, το ταλέντο (συμπλήρωσε ελεύθερα) δεν σχετίζονται με το θέμα μας.

Τέτοιου είδους ονομασίες (με την οκά μάλιστα) βγάζουν οι μαρκετίστες των εταιρειών για να κάνουν τη δουλειά τους.
Και μπορεί να μην έχουν οδηγήσει κάτι πιο δυνατό από 1,6 diesel.

Tάλαρα (για να κλείνει το θέμα από μένα): μπορεί ο Metcalfe να βγει και να πει ότι το Nissan GT-R δεν είναι supercar (τυχαίο παράδειγμα).
Ο Μάνκη μπορεί να πει το αντίθετο.
Ο Τζέθρο μπορεί να πει ότι είναι supercar με προβιά Ταμτάκου.
Ο Πατέλος μπορεί να πει ότι είναι ΤΟ supercar.

Όλοι έχουν δίκιο και όλοι έχουν άδικο γιατί αυτά είναι ΣΧΕΤΙΚΑ.
Δεν θα βάλουμε κάτω να δούμε ποιος έχει πιο μεγάλα χέρια για να τσεκάρουμε ποιος έχει δίκιο και ποιος όχι.

:) :)
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#28353
Κίκιζας . έγραψε:Τα συμπερασματα βγαινουν απο τις απαντησεις καποιων...Οταν αδυνατουν να επικοινωνησουν, να κανουν ουσιαστικο αντιλογο με καποια δημοσιευση μου, και αντ' αυτου ξεχειλωνουν την συζητηση και την οδηγουν οπου να ναι, ειναι προφανες το τι συμβαινει.



:s_rofl :s_rofl

Όντως είναι προφανές τι συμβαίνει...