Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By citastak
#546402 Κηφισιά βάζω χρόνια τώρα, σε όλα τα οχήματα (auto/moto) στην ΕΚΟ που είναι στην άνοδο, αμέσως μετά την Κηφισιά. Είναι εταιρική.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#546591 Dodger τον ξερουμε? :iconcool:

http://www.zougla.gr/greece/article/sfr ... n-elefsina
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#546617 Έκανα επιτόπια έρευνα μια και δεν είχα τίποτα να κάνω. Όλα τα πρατήρια στην Ελευσίνα είναι σε λειτουργία, πλην ενός Revoil, που ήταν κλειστό μήνες τώρα λόγω του ότι αυτοκτόνησε ο ιδιοκτήτης του μέσα στο πρατήριο. Χθες που περνούσε από εκεί, είδα κόσμο μαζεμένο και βγάζανε τη μία από τις 3 αντλίες, οπότε υποπτεύομαι πως αυτό θα εννοεί το άρθρο.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#547750 Επανέρχομαι με 3ο σερί ποστάκι, μια και είδα το βιντεάκι που κυκλοφορεί και δείχνει το πίσω μέρος του πρατηρίου. Το έχουν σκάψει και "ανακάλυψαν" 2 δεξαμενές. Ήταν το Revoil που προανέφερα.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#547763 Το ειπε και ο Μανεσης το πρωι και ανεφερε οτι ο ιδιοκτητης εχει πεθάνει εδω και μηνες οπως ειχες πει και εσυ.

< >
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#547825 Δηλαδή κάνανε ¨αιφνιδιαστικό'' ντου σε πρατήριο που είχε σταματήσει η λειτουργία του μήνες πριν; :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#547828
citastak έγραψε:Κηφισιά βάζω χρόνια τώρα, σε όλα τα οχήματα (auto/moto) στην ΕΚΟ που είναι στην άνοδο, αμέσως μετά την Κηφισιά. Είναι εταιρική.


Ok, θα την έχω στο μυαλό μου. Συνήθως όταν ξέμενα και ήμουν τριγύρω έβαζα στον Κατσίμπα, αλλά μαξ 10ευρω. Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#549913 Κλασικές φουστιές του καρτέλ πετρελαιοπαραγωγών. Με πρόσχημα της κυρώσεις στο Ιραν έδωσαν στον κόσμο την εντύπωση οτι οι τιμές θα μείνουν ψηλά . Ο κοσμάκης έτρεξε να αγοράσει μετοχές το καλοκαίρι και όταν ήρθε η ώρα για τις κυρώσεις αρχές Νοεμβρίου , έδωσαν παράταση 6 μήνες και waivers σε 8 χώρες να εισάγουν όσο Ιρανικό πετρέλαιο γουστάρουν . Όσοι άσχετοι αγόρασαν θα πανικοβληθούν τώρα και θα πουλήσουν χαμηλά , όμως μετά από ένα 6μηνο οι τιμές θα ανέβουν πάλι και οι έξυπνοι που αγοράζουν τώρα μετοχές για ένα κομμάτι ψωμί , θα πουλήσουν με 20% κέρδος.
Μαθημένα τα βουνά απ'τα χιόνια και τους απατεώνες της wall street.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#549918 Τη λογική του να ξεκινάει το πετρέλαιο θέρμανσης στα φημολογούμενα τον Οκτώβριο 1,15 € (και σήμερα σχεδόν 1,03 €) στη Μπανανία, μπορεί να μου την εξηγήσει κάποιος; Οι τιμή του βαρελιού δεν είναι ίδια με την περσινή :hmmm: ;
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#549921
Govus έγραψε:Τη λογική του να ξεκινάει το πετρέλαιο θέρμανσης στα φημολογούμενα τον Οκτώβριο 1,15 € (και σήμερα σχεδόν 1,03 €) στη Μπανανία, μπορεί να μου την εξηγήσει κάποιος; Οι τιμή του βαρελιού δεν είναι ίδια με την περσινή :hmmm: ;
Η λογική είναι γνωστή, όταν ανεβαίνουν οι διεθνείς τιμές την επόμενη μέρα ανεβαίνουν οι τιμές στην αντλία, όταν πέφτουν θυμόμαστε ότι αγοράζουμε με δικαιώματα εξαμήνου. Εδώ Γιάννενα πάντως η τιμή είναι στο 1.09

< Note >
Άβαταρ μέλους
By melos86
#550006
belgarion έγραψε:
Govus έγραψε:Τη λογική του να ξεκινάει το πετρέλαιο θέρμανσης στα φημολογούμενα τον Οκτώβριο 1,15 € (και σήμερα σχεδόν 1,03 €) στη Μπανανία, μπορεί να μου την εξηγήσει κάποιος; Οι τιμή του βαρελιού δεν είναι ίδια με την περσινή :hmmm: ;
Η λογική είναι γνωστή, όταν ανεβαίνουν οι διεθνείς τιμές την επόμενη μέρα ανεβαίνουν οι τιμές στην αντλία, όταν πέφτουν θυμόμαστε ότι αγοράζουμε με δικαιώματα εξαμήνου. Εδώ Γιάννενα πάντως η τιμή είναι στο 1.09

< Note >

Κανενα πρατηριο δεν κοιταει τις τιμες του αργου! Δεν σχετιζονται αμεσα με τις τιμες στα πρατηρια μας...
Η μοναδικη τιμη που κοιταμε ειναι αυτη του ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΥ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΜΑΣ!
Οι δε διυλιστηριακες τιμες των καυσιμων ανακοινωνονται σε καθημερινη στην ιστοσελιδα της Γενικης Γραμματειας Εμποριου οποτε ο καθενας σας μπορει να εξακριβωσει αν πεφτουν οντως οι τιμες και τα πρατηρια τις κρατανε ψηλα.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#550034 Δε νομίζω ν' αναφέρθηκε κανείς στους (πτωχούς πλην τίμιους...) πρατηριούχους αυτή τη φορά :hmmm: ...
Άβαταρ μέλους
By melos86
#550080
Govus έγραψε:Δε νομίζω ν' αναφέρθηκε κανείς στους (πτωχούς πλην τίμιους...) πρατηριούχους αυτή τη φορά :hmmm: ...

Εγω ξεκαθαριζω πως λειτουργει το κομματι της αγορα που το γνωριζω οπως πρεπει! Για τα λοιπα εχω μονο υποψιες...