Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By fuelGR
#466506 Παιδιά δεν υπάρχει κάποια διάκριση σε βάρος πρατηρίου. Απλά ορισμένα shell έχουν επιπλέον έξτρα πληροφορίες. Σύντομα θα μπορεί κάθε πρατήριο να βάλει τα δικά του έξτρα. Δεν έχουν κάποια ειδική μεταχείριση αυτά ως προς τις αξιολογήσεις.

Επίσης melos86 αν θέλεις στείλε μου μήνυμα με τα πρατήρια που είπες σε παλιότερο μήνυμα ότι σου φαίνονται παράξενες οι αξιολογήσεις να σου δείξω ότι δεν τρέχει τίποτα. (Λέω σε μήνυμα για να μη φανεί ότι διαφημίζω η δυσφημιζω κάποιον)

@drdino αν εννοείς πως μπορείς να δεις αν ένα πρατήριο είναι εταιρικό τότε μόνο από το όνομα θα καταλάβεις. Της Shell λέγονται Ερμής η Μυρτεα της ΕΚΟ Καλυψώ της Avin Μακραιων της AEGEAN Τεμετερον. Ίσως υπάρχουν και άλλες ονομασίες που μου διαφεύγουν

.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#466624 κατι στα ποντιακα δεν είναι αυτό το τεμετερον?
Άβαταρ μέλους
By fuelGR
#466634
dimviii έγραψε:κατι στα ποντιακα δεν είναι αυτό το τεμετερον?
Κάποιος φίλος Πόντιος ας μας διαφωτίσει :) Χωρίς πλάκα τέτοια επωνυμία έχουν

.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#466637
dimviii έγραψε:κατι στα ποντιακα δεν είναι αυτό το τεμετερον?

Ναι. "Δικό μας" σημαίνει.
respect στον τίγρη. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#466638 Τεμέτερον=Δικό μας

Πόντιος ο Μελισανιδης που έχει την Aegean
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#466724 Έτσι ο πRόεδρος :yahoo: :metalo:

Και της ΒΡ τα εταιρικά ΚΑΛΥΨΩ λέγονται. ΒΡ (Ελληνικά Καύσιμα) + ΕΚΟ = Ελληνικά Καύσιμα Ορυκτέλαια ΑΒΕΕ
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#466728
elteo έγραψε:Τεμέτερον=Δικό μας

Πόντιος ο Μελισανιδης που έχει την Aegean
Από "το ημέτερον" υποθέτω.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#466737 παντως κι εμεις ως καταναλωτες "εχουμε πλακα".
Κλεινει ενα βενζιναδικο για 1 μηνα λογω κλεψιας και την πρωτη μερα που ανοιγει ειναι φουλ στο κοσμο....

Ε τι να λεμε...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#466803 Εχει ομως ταμπελα «λειτουργει υπο νεα διευθυνση».
Άβαταρ μέλους
By nEK
#467028 Με το επιδομα πετρελαιου τι γινετε, ποτε θα εχουμε νεα?
Άβαταρ μέλους
By fokion
#467037
xenos έγραψε:Εχει ομως ταμπελα «λειτουργει υπο νεα διευθυνση».


Μμμμμμ ναι..... αλλο κολπο κι αυτο ( αν εννοουμε το ιδιο....)
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#467053 Φωκίωνα, μπες και στο εξειδικευμένο καυσιμοφόρουμ. Πολλή νεκρά έχει εκεί.

Και για να είμαι εντός θέματος, συζητώντας σήμερα με έναν εκ των κορυφαίων υγραεριοεγκαταστατών, μου έλεγε ότι το κλέψιμο στο υγραέριο αφορά αποκλειστικά την ποσότητα κι όχι την ποιότητα. Αυτός τουλάχιστον δεν έχει συναντήσει ποτέ περίπτωση δυσλειτουργίας λόγω κακής ποιότητας.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#467091 αχαχαχαχ.
ετσι εχω καταλαβει κι εγω.....
βεβαια με το "γεμισε το" κανει μπαμ το κλεψιμο....
Λογω τον μεγαλων πιεσεων ειναι "ζορικο"=ακριβό να κλεχεις σε ποιοτητα....

Λογιστικά??? γινεται οτι θες.... Βιομηχανικο για κινησης και δε ξερω κι εγω τι αλλο...
Άβαταρ μέλους
By melos86
#467094
fokion έγραψε:αχαχαχαχ.
ετσι εχω καταλαβει κι εγω.....
βεβαια με το "γεμισε το" κανει μπαμ το κλεψιμο....
Λογω τον μεγαλων πιεσεων ειναι "ζορικο"=ακριβό να κλεχεις σε ποιοτητα....

Λογιστικά??? γινεται οτι θες.... Βιομηχανικο για κινησης και δε ξερω κι εγω τι αλλο...

Εκει ειναι ολο το ζουμι! Ελαχιστο προπανιο, ισα ισα για να υπαρχει εξατμιση στο κρυο και ο ΕΦΚ στην τσεπη...
Πιλοτικα ερχεται καποιος ιχνηθετης απο οτι ακουω, αλλα ακομα σε ιδιωτικο επιπεδο!