Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#533981 Φυσικά και γίνεται, πχ στο αμάξια που φτάνουν σε κυκλικό κόμβο. Έχει συμβεί σε μένα κι έχει γίνει και σε άλλους.
Άβαταρ μέλους
By Adriver
#533995
drdino έγραψε:Φυσικά και γίνεται, πχ στο αμάξια που φτάνουν σε κυκλικό κόμβο. Έχει συμβεί σε μένα κι έχει γίνει και σε άλλους.

Το παρακάτω μοντέλο που περιγράφει έχει σχέση με κυκλικό κόμβο?
Well, first, it is an unfortunate fact that if you are converging on a given point with another vehicle at the same speed, and assuming that you are both traveling in a straight line, then there is no apparent movement noticeable by the occupant of either vehicle. That is, to the driver of each vehicle, the other will remain in exactly the same position in the windscreen up to the point of impact. There is no relative movement — so our peripheral vision is not suited to detecting it.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#539076 Έχει πέσει η ιδέα με φίλους για ταξιδάκι Ευρώπη και σχολείο γρηγορης οδήγησης ή απλά driving experience σε πίστα.

Το Ring με νοικιαρικο αποκλείστηκε για διάφορους λόγους κυρίως γιατί θα θέλαμε αφενός να μην κάνουμε σμπαραλια κανένα αμάξι και πληρώνουμε τα μαλιοκεφαλα μας και αφετέρου να μάθουμε και κάτι.

Προς το παρόν καλοβλεπουμε ένα της Lotus αλλά εμένα μου κάνει περισσότερο για διαφημιστικό tour.

Καμία ιδέα-εμπειρία ;

Το VFM θα παίξει μεγάλο ρόλο όπως και η δυνατότητα να οδηγήσεις διαφορετικά ή εκτός φυσιολογικού budget αυτοκίνητα.

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#539100 Δεν ξέρω να σου απαντήσω επί του θέματος. Για το Ρινγκ όμως, νομίζω ότι μπορείς να ασφαλιστείς ώστε να έχεις μηδενική απαλλαγή, ακόμα κι αν το κάνεις 10 τούμπες.