Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#18303 Αν υπάρχει σχετικό θέμα, παρακαλώ ας μεταφερθεί.

Μας κανανε πρόσφατα στη δουλειά μια παρουσίαση για το σχολείο οδήγησης της oämtc.
Κοιταξα λιγο και την ιστοσελίδα τους και ειδα οτι εχουνε παρα πολλά προγράμματα, ειτε για μια ή δυο ημέρες

Αυτό που ξεχώρισα σαν ενα καλό συνδιασμό εκπαίδευσης και διασκέδασης ειναι το μάθημα στα χιόνια το οποιο γίνεται σε ειδικα διαμορφωμένη πίστα στα βουνά κοντά στο Salzburg. Περαν του προσωπικά εχω ελάχιστη εμπειρια οδήγησης σε χιόνια ενω εδω που ζω (Βιέννη) ειναι συνηθισμένο, ειδα οτι εχει αρκετη πλάκα, με γλυστρήματα κτλ κτλ σε ελεγχόμενο περιβάλλον.

Εχει κανεις εμπειρια απο τέτοιο μάθημα; πως ηταν; αξιζε τα λεφτά του;

Πιθανότατα αν παμε, να παμε με μερικους συναδέλφους που το συζητάγαμε και μας άρεσε η ιδέα.

Η δευτερη επιλογή ειναι το dynamic training προγραμμα που εχει μεταξυ αλλων, με υδρολίσθηση, διαφορες αλλες off balance καταστασεις.. ενδιαφερον θα εχει αλλα αυτο με τα χιονια με ελκει περισσοτερο για καποιο λογο.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#18304 Απο οτι ειδα πας με το δικό σου οχημα, πραγμα θετικό γιατι αξίζει περισσότερο μιας και αυτο θα οδηγάς καθημερινά. Χειμερινα ελαστικά έχουμε, οποτε δε νομιζω να υπαρχει αλλη προυποθεση που να μην πληρούμε.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#18391 Μόλις βάλεις τα χειμερινά ελαστικά η οδήγηση στο χιόνι δεν έχει κάποια διαφορά :metalo: :iconcool:
Εγώ με πισωκίνητο αμάξι και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα :)
Άβαταρ μέλους
By mirage
#18401
Thomas_C200K έγραψε:Μόλις βάλεις τα χειμερινά ελαστικά η οδήγηση στο χιόνι δεν έχει κάποια διαφορά :metalo: :iconcool:
Εγώ με πισωκίνητο αμάξι και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα :)
Yes but no.

Sent from Corsair's brick
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#18467
mirage έγραψε:
Thomas_C200K έγραψε:Μόλις βάλεις τα χειμερινά ελαστικά η οδήγηση στο χιόνι δεν έχει κάποια διαφορά :metalo: :iconcool:
Εγώ με πισωκίνητο αμάξι και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα :)
Yes but no.

Sent from Corsair's brick

Που υπάρχει η διαφωνία? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#18468
Thomas_C200K έγραψε:Μόλις βάλεις τα χειμερινά ελαστικά η οδήγηση στο χιόνι δεν έχει κάποια διαφορά :metalo: :iconcool:
Εγώ με πισωκίνητο ταξί και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα :)


Στο διορθωμένο...

:shifty:


@kilo: γράψε εμπειρίες όταν πας, έτσι να ζηλεύουμε...