Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#217559 Tα συν και τα πλην σε θεωρητικό επίπεδο τα ξέρω, απλά επειδή εδώ το Συγκοινωνιών είναι στου διαόλου το κέρατο, ίσως είναι αρκετά πιο γρήγορη διαδικασία
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#217563 απο πρόσφατη εμπειρία:
ΚΕΠ 5 λεπτά και αναμονή 1 μήνα (κυκλοφορεις κακονικα)
Διευθυνση μεταφορών βάλε μια μέρα να είσαι μέσα :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#217564
Corto Maltese έγραψε:Tα συν και τα πλην σε θεωρητικό επίπεδο τα ξέρω, απλά επειδή εδώ το Συγκοινωνιών είναι στου διαόλου το κέρατο, ίσως είναι αρκετά πιο γρήγορη διαδικασία

σοβαρέψου που είναι μακριά. 5 λεπτά απο τα δικαστήρια είναι
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#217565 Να πάω. Και πως γυρίζω αν έχω πουλήσει το αμάξι; :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#217571
Corto Maltese έγραψε:Να πάω. Και πως γυρίζω αν έχω πουλήσει το αμάξι; :lol:


κανα γραφειο που να αναλαμβανει εκει γυρω απο το υπουργειο δεν εχει? Ρωτα τους ποσο χρεωνουν.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#217576 Σιγά μη δώσω τα 30αρικα που ζητάνε. Πήρα έναν μου είπε 30, πήρα δεύτερον μου είπε 40+10 αν μου πάρει το χαρτί από τη ΔΟΥ :lol: ΡΕΕΕΕ!!!! 2016 έχουμε ρεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#217578 παρε τηλεφωνο να σε γυρίσω εγω! (κερνάς καφέ βέβαια :shifty: )
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#217581 Μωρε αν δεν έπρεπε το αργότερο στις 10 να είμαι πίσω στο γραφείο πολύ ευχαρίστως. Τώρα θα πάμε στην Αγγελάκη, να είναι δίπλα και η Πειραιώς και το γραφείο μου. Λογικά θα έχω τελειώσει αρκετά γλήγορα
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#217583
Corto Maltese έγραψε:Να πάω. Και πως γυρίζω αν έχω πουλήσει το αμάξι; :lol:

Έχει στάση μπροστά το λεωφορείο το 9. Κάνει και τουρ μέσα από το Δενδροπόταμο. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By famas
#217665 Tον Φεβρουάριο του 2015 που κάναμε τη μεταβίβαση με τον glf στη δνση συγκοινωνιών στο καλοχώρι,ξεμπερδέψαμε πολύ γρήγορα. Περισσότερη ώρα ξοδέψαμενα πάμε στη λαχαναγορά στο υποκ/μα της Πειραιώς για το παράβολο. Μάλιστα επειδή δεν ήταν ο αγοραστής από Θεσσαλονίκη έκανε αίτηση και πήρε νομίζω επί τόπου την άδεια(μετά από ώρα).
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#217772 Εντάξει στην Αγγελάκη η όλη δουλειά έγινε στο τσακ-μπαμ. Η μόνη τους |λογοκρισία| είναι ότι δεν το στέλνουν στο ΚΕΠ του τόπου του αγοραστή και πρέπει να το στείλω εγώ. Δε γαμιέται, αλλά όσο σκέφτομαι ότι τα ΚΕΠ ιδρύθηκαν για να αποφεύγονται τέτοιες ηλιθιότητες...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#217785 Εγώ πάντως από 4/1 ακόμη περιμένω την άδεια κυκλοφορίας (την επίσημη φωτοτυπία δηλαδή, όχι την πρόχειρη που πήρα επιτόπου :s_sarcastic ).
Η μεταβίβαση έγινε στο Υπουργείο (Θεσσαλονίκη - κάπου ανατολικά).
Άβαταρ μέλους
By famas
#217795 Πάντως μόλις τώρα που πήρα δνση συγκοινωνιών ακόμα δεν χορηγούν επίσημα τις άδειες κυκλοφορίας σε κανονικό(πράσινο) χαρτί....
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#217796 Εγώ πάντως στη διεύθυνση μεταφορών τόσο ανατολικά όσο και δυτικά που έκανα δύο μεταβιβάσεις το καλοκαίρι του 2015 ξεμπέρδεψα μέσα σε μισή ώρα. Μηχάνημα της Πειραιώς για παράβολο έχει μέσα.
Άβαταρ μέλους
By famas
#217800
NiTse έγραψε: Μηχάνημα της Πειραιώς για παράβολο έχει μέσα.

...Όταν λειτουργεί....